X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Grubość fałdu karkowego-USG połówkowe
Odpowiedz

Grubość fałdu karkowego-USG połówkowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam kłopot może, któraś coś wie na ten temat. Na USG genetycznym w 12t4d ciąży przy CRL 61,5 mm NT wyszło mi 2,2 mm, niby w normie, ale górnej. Teraz na USG połówkowym to zgłosiłam i lekarka zmierzyłam mi NF czyli grubość fałdu karkowego, który wyszedł 7,35 mm, podobno do 20t powinno nie przekraczać 6 mm, ja jestem w 21t3d i teraz nie wiem czy się martwić czy nie. Lekarka niby powiedziała, że jest ok, ale dała mi skierowanie na echo serca i we wskazaniach wpisała właśnie to. Oczywiście podejrzenie zespołu Downa. Czy może, którejś wyszło to podwyższone? Reszta parametrów ok.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • KASIA 87 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 15 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oto moja historia, może kogoś podniesie na duchu. Do 19 tc wszystko było idealnie. Koszmar zaczął się 18.01.2017 (19tc) po usg u mojej prowadzącej ginekolog wyszło zwapnienie na serduszku, czyli ognisko hyeperogenne lub tzw. bright spot i o ile jest ono odizolowane i nie ma innych markerów zespołu downa to zazwyczaj nie jest groźne. W celu sprawdzenia innych markerów dostałam skierowanie do szpitala. Pojechaliśmy z mężem następnego dnia na profesjonalne badanie, raczej miałam nastawienie, że wszystko powinno być ok, skoro w 13 tc usg genetyczne było bez zarzutu. Niestety w trakcie badania wyszło dodatkowo, że dzidzia ma za krótką kość nosową (4,5mm) i pogrubiony fałd karkowy (to nie jest przeziarnistość karkowa, fałd mierzy się między 19 a 22 tc), lekarz, który przeprowadzał badanie stwierdził, że do końca 19 tc fałd karkowy powinien mieć 4 mm, natomiast u nas wyszedł 5,4mm, co byłoby na granicy w 20 tc - 6mm. Po skończonym badaniu stwierdził, że dziecko może mieć zespół downa, ponieważ występują u niego 3 miękkie markery tej wady. Poinformował mnie również, że w celu wykluczenia wady mogę poddać się amniopunkcji lub wykonać test NIFTY. Zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY. Po prawie miesiącu, ponieważ wynik testu otrzymałam 14 lutego, wyszło, że u dzidzi wszystko dobrze, żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono. W końcu odetchnęliśmy z ulgą, jesteśmy szczęśliwi. Teraz czekamy na naszego małego chłopczyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 10:19

    Kasia
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 15 lutego 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki KASIA 87, u mnie kość nosowa 5,6 mm nic nie mówiła, że za mały. Zrobiłam echo serca, wszytko wyszło ok. A jaka się mała urodzi to zobaczę po porodzie, bo nie robiłam innych badań i może jeszcze podpytam na USG tym trzecim jak ten fałd.

    Lena8411 lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 1 marca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u Was zakończyły się historie. Ja jestem własnie po badaniu połowkowym i też wyszedł pogrubiony fald karkowy NF 6.8. Badanie w 20t4d. Na badaniu w I trymestrze wszystkie parametry w normie biochemia tez ok. Zostałam skierowana na ech serca plodu i na nim też wszystko wyszło dobrze.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 1 marca 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 jak Ci Nifty wyszedł prawidłowo to już w ogóle możesz być spokojna, ja go nie robiłam. U mnie wyszło wszytko dobrze Marta jest całkowicie zdrowa skończyła właśnie 10 miesięcy :D Jak się urodziła to rzeczywiście miała taki jakby fałd skóry na karku i to zaburzyło wynik, potem się wszytko wyprostowało jak się szyja wydłużyła :p Mała leżała cały czas główką w dół i mocno parła przy tym na szyjkę to stąd taki przykurcz. Także jak reszta parametrów w normie to się nie masz co martwić :)

    ef36 lubi tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 4 marca 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mając 23 lata NT u mojej córki wynosiło 3,5mm ........córka urodziła się zdrowa.

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 4 marca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katolaza
    NT a NF to co innego.
    NT przezierność karkowa którą mierzy się w I trymestrze. A NF fałd karkowy mierzy się do na usg połówkowym. Dla każdego z nich są inne normy.

    Carla lubi tę wiadomość

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 8 marca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka możesz odezwać się do mnie na priv.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 15 maja 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak NT przezierność karkowa robi się na pierwszym USG, a NF grubość fałdu karowego USG połówkowe. Z doświadczenia wynika, że nie ma reguły wychodzi źle dziecko zdrowe, wychodzi ok, a po porodzie przykra niespodzianka. Ja rok po porodzie ogólnie źle wspominam okres ciąży ciągły strach, bo dziecko Ci się w tabelce z wymiarami nie mieści ;/

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • KarolinaBag Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 października 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u nas na połówkowych w 20t2d wyszedł fałd karkowy 7 mm. Lekarz nie zwrócił na to uwagi. Lekarz posiada certyfikatyndo badań prenatalnych. Pierwsze badania prenatalne bez zarzutu, pappa niskie ryzyko. Nasza dziewczynka ważyła na połówkowych ok. 375g. Wszystkie parametry w normie. Martwię się tym fałd em, w środę idę na kolejne badania zapytam znów o ten pomiar.

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaBag wrote:
    Cześć, u nas na połówkowych w 20t2d wyszedł fałd karkowy 7 mm. Lekarz nie zwrócił na to uwagi. Lekarz posiada certyfikatyndo badań prenatalnych. Pierwsze badania prenatalne bez zarzutu, pappa niskie ryzyko. Nasza dziewczynka ważyła na połówkowych ok. 375g. Wszystkie parametry w normie. Martwię się tym fałd em, w środę idę na kolejne badania zapytam znów o ten pomiar.

    Karolina u mnie było podobnie. Teraz tulę zdrowego półrocznego synka. Przez ten nieszczęsny NF żyłam pół ciąży w mega stresie. Jak U Ciebie? Byłaś na kolejnych konsultacjach?

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • Werax Znajoma
    Postów: 33 1

    Wysłany: 19 lutego 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wynik w 12 tyg 1 dzien 0.9 fałd karkowy to ok ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ