X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje GBS- paciorkowiec w ciąży
Odpowiedz

GBS- paciorkowiec w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Abata Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 4 października 2016, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy dodatni Gbs ma się jakoś do ciąży po TP? Mam wizyte kontrolna w szpitalu w czwartek ze względu na To i zastanawiam się czy jak dalej nie będzie oznak porodu to mogą z Gbs trzymać mnie do tych 14dni....

  • natalaa_aa Ekspertka
    Postów: 206 117

    Wysłany: 6 października 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj się dowiedziałam, że mam dodatni GBS i się zestresowałam...termin za 3 tygodnie, ale teraz się będę denerwować..

    natala :)thgf3e3ky5kkrrvd.png
    dxomdf9h9r427akt.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 15 października 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam też GBS i spory wzrost bakterii. Wody mi odeszły o 7 rano, w szpitalu byłam po 1h20min. Dali mi 2 dawki antybiotyku, mała zdrowa. Dziewczyna z sali dostała 1 dawkę to małej potem zrobili badanie 2 razy, też OK. Nie martwcie się.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 15 października 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abata wrote:
    Dziewczyny, a czy dodatni Gbs ma się jakoś do ciąży po TP? Mam wizyte kontrolna w szpitalu w czwartek ze względu na To i zastanawiam się czy jak dalej nie będzie oznak porodu to mogą z Gbs trzymać mnie do tych 14dni....

    Chyba mogą, najważniejsze, żeby wody nie odeszły ani się nie sączyły to wtedy dziecko chronione.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • ZofiaSzymula Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykrywa paciorkowce grupy B.
    Nie istnieje takie coś jak badanie GBS (chodz potocznie tak sie mowi)
    Stosuje sie wymaz z pochwy w kierunku GBS ale jak wyjdzie coś innego to też zostaniesz o tym poinformowana.
    Leczenie jest bardzo proste (źródło http://dumnyrodzic.pl/artykul/badanie-gbs ) więc nie masz się czym martwić

  • Mama2017 Znajoma
    Postów: 18 24

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety... wczoraj w 19 tc dowiedziałam się że jestem nosicielką. Boję się, że zarażę malucha podczas porodu SN. Niby mają mi podać antybiotyk na 4 h przed porodem ale co jeżeli najpierw odejdą wody, a potem zaczną się bóle? Co jeśli poród będzie postępował szybko? Przykładowo moja siostra urodziła w 1 h ledwo do szpitala zdążyła dojechać.

    Wiem że to może głupie ale gdzieś z tyłu głowy cały czas pojawia się myśl o cc- tylko to uchroni dziecko :(

    3jgxdqk30bhrfzjx.png

    gr3negz21rk08imh.png

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2017 wrote:
    Niestety... wczoraj w 19 tc dowiedziałam się że jestem nosicielką. Boję się, że zarażę malucha podczas porodu SN. Niby mają mi podać antybiotyk na 4 h przed porodem ale co jeżeli najpierw odejdą wody, a potem zaczną się bóle? Co jeśli poród będzie postępował szybko? Przykładowo moja siostra urodziła w 1 h ledwo do szpitala zdążyła dojechać.

    Wiem że to może głupie ale gdzieś z tyłu głowy cały czas pojawia się myśl o cc- tylko to uchroni dziecko :(

    Jeżeli nie zdążysz z drugą dawką to po prostu po porodzie będą sprawdzać czy crp rośnie. Jeśli tak to maluch dostanie antybiotyk. I to wszystko.
    Leżałam na sali z kobieta, która nie zdążyła z drugą dawką, bo urodziła wcześniej niż po 4h. W którejś dobie jej synowi zaczęło wzrastać crp więc nie mogli ich wypisać, bo trzeba było skontrolować czy samo spadnie czy jednak ale po chyba po dwóch następnych dniach zaczęło spadać samo i mogli iść do domu.

    Tak przy okazji: dlaczego tak wcześnie robiłaś wymaz?

  • candela Autorytet
    Postów: 581 341

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi odeszły wody i po 4h urodziłam. Poród postępował bardzo szybko i nie zdążyli z drugą dawką. Na szczęście synek zdrowy :)
    Teraz znów mam tego paciorkowca i tu trochę się bardziej martwię że poród będzie jeszcze szybszy i nie zdążą nawet z jedną dawką. Staram się być dobrej myśli.

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 cykl starań
    druga ciąża <3 złoty strzał!
    RwFEp2.png 7lpqp2.png
  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 27 września 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drogie mamusie. ok 36 tyg miałam robione wymaz i wyszedł mi dodatni gbs. moja gin wypisała mi antybiotyk który brałam tydzien i po tym czasie znow mialam powtarzany wymaz a wynik znow był dodatni co oznacza że bakteria nie zareagowała na antybiotyk a wręcz jeszcze sie powiększyła i jest również w odbycie dla mnie brzmi to strasznie..... moja gin powiedziała że tydzien przed terminem musze isc na szpital czyli 02 pazdziernika a termin mam na 08 pazdziernik..... poniewaz tam mi podadzą antybiotyk dożylnie i najlepiej jakbym miala cesarskie ciecie i wręcz wskazane to jest żeby dziecko nie przechodziło przez drogi rodne.... dodam ze 5 lat temu równiez rodziła przez cesarke.... a kiedy spytałam czy ona wypisze mi jakies skierowanie to powiedziala ze nie jest do tego uprawniona i lekarze w szpitalu bo zapoznaniu z moimi wyniki zdecyduja a ja sama mam sie upominac o ciecie cesarskie poniewaz tak by bylo bezpieczniej.... kochane co ja mam zrobić ?? lekarze w szpitalu w ktorym bede rodzilo sa bardzo nie mili i wiem ze raczej mnie wyśmieją jak wspomne ze wolałabym cesarke... czy mam sie wybrać teraz do innego ginekolga na konsultacje zeby moze on wypisał mi skierowanie na ciecie jak myslicie czy to cos da ??? czy w szpitalu wogóle wezmą to pod uwage... nie wiem co mam robić.... nie chce zabardzo iśc do szpitala i lezec tam nie wiadomo ile bo mam w domku 5 latke i nie chce rozstawac sie z nia na tyle czasu tylko po to zeby polezec w szpitalu... prosze o jakies rady

    mamusiowo
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 28 września 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze: lekarka bezsensownie przepisała ci antybiotyk, bo to tylko uodparnia bakterię.
    Po drugie: ja bym spróbowała pójść do innego ginekologa (tylko wcześniej sprawdź opinie żeby to był ktoś naprawdę dobry i rzetelny). Nie masz możliwości wyboru innego szpitala jeśli wiesz, że w tym możesz zostać "olana"?

  • mamusiowo Znajoma
    Postów: 30 7

    Wysłany: 28 września 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też tak czytałam od innych innych ze bakterie nie reagują na antybiotyki podawane wcześniej a jeżeli już to tylko M krótki okres dlatego też przed samym porodem się podaje pacjentce i obserwuję dzieciątko po porodzie. Rodzina radzi żebym właśnie udała di do innego lekarza m konsultacje i tak chyba też zrobię. Nie mam możliwości rodzic w innym szpitalu ponieważ w okolicy gdzie mieszkam szpitale nie mają najlepszych opinii wrecz dzieją tam się różne przypadki gdzie kobiety rodily wrecz na podłodze... dlatego według porównywania szpitali w moim otoczeniu to właśnie ten w moim mieście ma w miarę normalna opinia. Jednak no ja jestem mloda osoba i rodzilam 5 lat temu i zdarzyło mi się się okresie do teraz leżeć już na ginekologi i nie miło wspominam te czasy...

    mamusiowo
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ