X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Dziwne wymiary biometryczne płodu w 30 tc
Odpowiedz

Dziwne wymiary biometryczne płodu w 30 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • honka93 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 lutego 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Postanowiłam napisać ponieważ martwię się o mojego maluszka. Wizytę mam dopiero 22 lutego, dlatego nie zapytam się lekarza. Niedawno leżałam w szpitalu na zahamowaniu porodu i zrobiono mi tam dwa razy usg płodu. Wymiary mnie niepokoją, ponieważ są rozbieżności. Zastanawiam się czy to wina usg czy z moim synkiem jest coś nie tak :( Podam
    Wymiary z 30t 0d:
    BPD 76mm odpowiada 30 tydzień 6 dni
    HC 266 mm odpowiada 29 tydzień 0 dni
    AC 257 mm odpowiada 30 tydzień 0 dni
    FL 58 mm odpowiada 29 tydzień 4 dni

    HC jest o prawie dwa tyg młodsze od BPD czy to oznacza coś niedobrego ?

    To moja pierwsza ciąża i mam dużo wątpliwości.

    Z góry dziękuje za pomoc

    Przyszła mamusia :)
  • unbeldi Ekspertka
    Postów: 147 68

    Wysłany: 12 lutego 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozbieżności do 14 dni są normalne i nie budzą niepokoju. Jakby coś było nie tak lekarze na pewno by to zauważyli przy robieniu USG. U mnie też są rozbieżności przy usg połówkowym - brzuszek większy od główki o ponad tydzień. Lekarz zażartował że będzie grubasek ;)

    Tadziulek 1.01.2013 (8/9 tydz)
    Misiek 15.05.2014 (16/17 tydz)
    KW

    rfxgcsqviiqkqm9u.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 12 lutego 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też zawsze rozbieżności wychodzą, ale gin nie daje mi wydruków z pomiarami, więc za dużo nie analizuję - tyle, co wyłapię podczas usg ; ) U mnie zazwyczaj brzuszek mniejszy, a nóżki dłuższe, więc będzie modelka ; )

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 12 lutego 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:38

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 13 lutego 2016, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honka Twoj Dzidzius ma super wymiary :) takie roznice to nie roznice :)

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 13 lutego 2016, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży z córką z tego co pamiętam, też miałam spore rozbieżności od 28tc w tych wymiarach jak piszesz ;) Jak dziewczyny piszą - nie ma się co martwić :)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 34 tygodniu hc jest młodsze od bpd o 4 tygodnie! BPD jest starsze od pozostałych wymiarów aż o 3 tygodnie... tez sie bardzo martwię choc lekarz nic nie powiedział :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja może opisze swój przypadek, może komuś się przyda.
    Trafiłam do szpitala z większą ilością skurczy.Lekarze stwierdzili, że mój brzuszek jest jakiś mały i się opuścił. Zrobili usg i wyszło, że mam małą ilość wód płodowych i łożysko III stopnia już a to dopiero był 28/29 tydzień ciąży. Dziecka wymiary na usg wyszły na jakieś 26/27 t, stwierdzili hiptrofię płodu, czyli zahamowanie wzrostu. Zostawili mnie w szpitalu i nawadniali, polepszyło się, co zauważyłam po większej aktywności dziecka, mocniej zaczął kopać i częściej fikał koziołki. Akurat kroplówki i nawadnianie w moim przypadku pomogły i dzidziuś przy wypisie był tylko o tydzień młodszy od OM. Teraz kontrolę mam 7 marca i zobaczymy czy wzrasta, jest ryzyko wcześniejszego rozwiązania ciąży.
    Także Aleksia85, musisz zapytać się lekarza czemu taka duża różnica. Dziwię się, że lekarz nic nie powiedział, zwłaszcza, że u ciebie jeszcze z dwa tygodnie i można rodzić bezpiecznie. Moim zdaniem powinnaś być już pod opieką szpitalną, ktg i kroplówki itp. Chociaż jak ilość wód płodowych masz w normie i łożysko też to nie wiem jaki jest powód takich różnic w usg. Mi lekarze mówili, że duże znaczenia mają wody płodowe, bo dziecko łyka, rozwija się w nich i musi ich być odpowiednia ilość. Poza tym znaczenie na wzrost dziecka ma łożysko i przepływy czy są prawidłowe.
    Wiem, że powodem zahamowania wzrostu może być za gęsta krew, dziewczyny na forum piszą coś a tym i że jakieś drogie leki biorą, aby nie było zakrzepów i dobre przepływy. Ale ja mam inny przypadek, więc się nie wypowiem.

    Aleksia, a jakiej wagi jest dzidziuś???

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w 29+4 były takie wymiary:

    FL 58 mm
    AC 258 mm
    BPD .... 83 mm :)

    nie masz się co martwić... moja córeczka urodziła się w 100% zdrowa :)

    Anik1221 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz tłumaczy, że rozbieżności wynikają z błędów pomiarów i z tego, że wszyscy jesteśmy różni- mamy różnej długości nogi, ręcę, głowy, itd.
    Te parametry USG są średnią.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale u mnie wszystkie parametry odpowiadaja mniej wiecej tygodniowi ciazy: hc na 33tc, ac i fl na 34tc (czyli ten co jestem) a bpd aż na 37tc.. ilosc wód prawidlowa - afi 14, łozysko stopnia 1, przeplywy mialam niedawno badane na izbie przyjec w szpitalu i też ok, dzidzia wazy 2400g już wiec wszystko wydaje sie byc ok... martwi mnie tylko czemu wymiar bpd wyprzedza reszte az o 3-4 tygodnie :( zadzwonilam do lekarza zapytać i powiedzial ze glowka po prostu jest bardziej kulista niz splaszczona ale i tak sie martwię :( co o tym myslicie?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pozostałe parametry są w normie, Afi ok, przepływy dobre i łożysko młode to nie masz co się martwić. Na pewno jest dobrze, a te rozbieżności mogą wynikać z takiej urody dziecka lub pomiary są czasami niedokładne. Myślę, że nie masz powodów do zmartwień :)

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 2 marca 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się martwiłam że moja malutka ma taką ogromną głowę, starszą o 4 tygodnie od reszty... ale to się wyrównało, urodziła się duża... oczywiście, wkręcałam sobie jakieś wodogłowia itd ale jest zdrowa :)
    przy porodzie obwód główki wynosił 35cm a cała ważyła 4150g :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Gośśś Autorytet
    Postów: 903 1844

    Wysłany: 9 marca 2016, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka to ja moze napisze jak bylo u nas.... Na badaniach prenatalnych tych trzeciego trymestru lekarz stwierdzil, ze cos zaczyna sie dziac z przeplywem pepowinowym u malego i jego brzuszek jest prawie 3 tyg mniejszy od reszty ciala, podejrzewal poczatki hipotrofii, ale mowil, ze to trzeba jeszcze skontrolowac, przede wszystkim przeplywy trzeba badac, bo one sa najwazniejsze... Zadzwonilam od razu do mojego gina, a ze on jest ordynatorem patologii to kazal mi od razu przyjechac na oddzial, tam badano codziennie przeplywy malego i raz w tygodniu warzono go... Dodam, ze na prenatalnych waga malego wynosila 1750gr, po dwoch dniach na oddziele mial niby 2150, po tyg 2160 a po dwoch tyg 2380gr wiec nie ma co sugerowac sie tymi wynikami z usg, bo ono pokazuje co chce :/ zalezy kto robi usg i jak przylozy ten kursor do np brzuszka, czy glowki... Nam po 2 tyg obserwacji wykluczyli hipotrofie, bo przede wszystkim maly przybieral na wadze i przeplywy byly dobre... Powiedzieli nam ze poprostu bedzie chudy i dlugi no i faktycznie taki sie urodzil :) 2920 gram i 52cm i mial chudziutki brzuszek :) Wiec glowa do gory, poki przeplywy sa dobre to jest wszystko ok :)

    Aniołek 6tydz [*]
    Zuzia 20tydz [*]
    Amelka 25tydz [*]
    atdce6ydwl481p7x.png
  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie dla odmiany nóżki krótkie.
    Dysproporcja widoczna od 28tc na USG, nie zwiększa się niby, ale...
    Dzisiaj mamy dokładnie 37w0d i wymiary następujące:
    BPD: 94,3 -> 38w3d
    HC: 328,9 -> 37w3d
    AC: 321,3 -> 36w1d
    FL: 64,8 -> 33w4d - także ta nóżka sporo odstaje...

    Kość ramienna jest ponoć OK (nie mam niestety wymiaru na wydruku), tylko te nóżki krótkie...

    Któraś z Was spotkała się z czymś takim?
    Nie wiem czym się martwić, czy nie...
    Lekarz robiący badanie mówił, że jest OK i żeby się nie stresować, że widocznie taka uroda dziecka... Ale to łatwo powiedzieć :/

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
  • nataliad Autorytet
    Postów: 321 245

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nozka krótsza o 2 tyg, a główka większa o 2. Lekarka mówiła ze takie pomiary są w porządku.
    Na początku też się stresowalam ale powiem Wam jak było. Najpierw wyszło ze glowka wieksza o 4 tygodnie. Za minutę drugi pomiar i główka większa juz tylko o 2. Więc o co chodzi? Moim zdaniem te pomiary są przybliżone. Do tego każde dziecko jest inne, rośnie swoim tempem i ma jakieś uearunkowania genetyczne. Jeżeli lekarz nie mówi że dzieje się coś złego to nie ma co się stresować.

    atdcj48amxaz4754.png
    l22n8u69fcsicq3w.png
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 26 tygodniu też były rozbieżności:
    BPD 29w5d
    FL 27w4d
    AC 26w3d
    HC 28w2d

    więc rozbieżność między główką a brzuszkiem ponad trzy tygodnie.Gin nie zwrócił mi na to żadnej uwagi. Dopierp w domu to zauważyłam.

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 6 lutego 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 37tc wymiary rozjeżdżały się o 6 tygodni - za duża klatka piersiowa (40tc) za mała głowa (34tc). Urodziłam zdrowego chłopca ;)

    Także nie martwcie się dziewczyny na zapas :-)

    Aga78 lubi tę wiadomość

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 7 marca 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi któryś z lekarzy mówił, że z tymi pomiarami przekrojów USG jest jak z krojeniem kiełbasy - jak ukroisz dokładnie na wprost to jest mały plasterek, a jak lekko pod skosem to się od razu robi większy. No, a wiadomo, że nie da się powiedzieć dziecku,żeby się dobrze ustawiło i nie ruszało, bo lekarz chce je zmierzyć :)

    Leira lubi tę wiadomość

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Anik1221 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 maja 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    U nas w 29+4 były takie wymiary:

    FL 58 mm
    AC 258 mm
    BPD .... 83 mm :)

    nie masz się co martwić... moja córeczka urodziła się w 100% zdrowa :)

    Część. Mogłabyś napisać jak w danym tygodniu ciąży wymiary odpowiadały jakiemu tygodniowi ciąży?
    U mnie tydzień 32 a główka na 37 a nóżki na 28. Bardzo się martwię.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ