X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj mi sie jakies malutkie brazowe grudki na papierze pojawy ale troche i tylko rano i sie schizuje ze to czop.... ( nawet nie wiem jak wyglada....) i teraz sie schizuje.

    Ty to masz takie zdrowe zachcianki hihihi :D

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 września 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdej ciąży na poczatku też objadam się wołowiną :) zrazy nawet na weekend zrobiłam :) dziś 4mielone na dwie raty i kupne buraczki
    Dodatków typu ziemniaki czy kasza nie lubię więc nie jem
    Cukry super
    Oczywiście teraz czuję to przejedzenie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 26 września 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, ja też nie wiem, jak wygląda:P Ale chyba bardziej różowe toto i galaretowate z tego, co czytałam. Ale żadna z koleżanek w widoczny sposób tego nie odczuła, tak, żeby przekazać jakiekolwiek relacje na ten temat.

    Nie tylko zdrowe, bo Laysy Strongi też bym przytuliła:P

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten czop to chyba takie yeti niby istnieje hehebe

    Tez dzisiaj mielone jadlam z warzywami na patelnie :D cukier 107 wiec luzik :D

    Laysy teeeez bym zjadla ale solone mmmmmm:D ost jadlam przed dieta... We wrzesniu zeszlego roku :D albo pringrlsy czerwone :D

    Zjadlam pierniczek jeden...juz nic nie jem. Mala bolesnie buszue dzisiaj pod cyckami wszystko skacze...ma lekko ponad kilo. Boje sie co bedzie przy 3 kg !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2017, 20:20

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 679

    Wysłany: 26 września 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czop to raczej z krwią. W pierwszej ciąży się przestraszyłam jak zobaczyłam krew. To chyba taki gęsty śluz z krwią. U mnie tak było.
    Ja to też bym buraczki zjadła... A po mielonych miałam wysoki cukier więc jeśli już to pewnie jakieś pulpety tylko wchodzą w grę :(

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 września 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za pierwszym i drugim razem po mielonych i buraczkach mialam 100 parę
    Najbardziej bałam się tych kupnych buraczków
    Jem mieso bo wiem że później odrzuca mnie calkowicie
    Jutro w końcu wraca mąż. 2 tyg byliśmy z synkiem sami. Razniej bedzie jeść ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 26 września 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś grochówkę jadłam, ale bez ziemniaków, z całego ziarna grochu, w tym pół marchewki i pół pietruszki. Do tego udo z kurczaka gotowane i też było elegancko po obiedzie. Dziś w ogóle cukry łaskawe, dobry dzień. Dziś na kolację nawet zjadłam 65 g chleba, z Oskroby, owsiany 44% węglowodanów, widać mi służy:)

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 26 września 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój młody też dzisiaj jakiś boleśnie się układa przy żebrach, aż brzuch asymetryczny. Ciekawe, ile ten hultaj waży, już chyba ponad kilogram. W czwartek wizyta, więc podejrzymy, co w trawie piszczy:)

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po grochowce mialam wysoki :( tez bez ziemniakow :( ale to bylo w 9tc

  • Clarissa Przyjaciółka
    Postów: 97 78

    Wysłany: 26 września 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Ja po grochowce mialam wysoki :( tez bez ziemniakow :( ale to bylo w 9tc

    Ja niestety też miałam wysoki aż 159, ale jadłam z kilkoma grzankami z białego pieczywa prażonymi na maśle...

    Za to dziś na obiad leczo (nieco odchudzone) + 2 kr.grahama. Cukry 103!

    https://www.maluchy.pl/li-73185.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clarissa z grzankami na maselko no no no to pojechalas hehehe :p ja to zurek jesc moge a uwielbiam :D na poczatku ciazy jadlam co drugi dzien :p

    Ide spac bo lodowka wzywa :/ jak nienormalna dzisiaj ....

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 września 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo 91...ale jedno wstrzykniecie jeszcze nic nie znaczy

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 27 września 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia, ale kierunek dobry :)
    Ja dziś nieco lepiej spałam, więc na czczo 89, a po śniadaniu 119 (wczoraj 93/138 , choć posiłek prawie identyczny). Ewidentnie lepsza forma=lepsze cukry.
    Zdaje się, że ja dziś też zrobię mielońce, tylko bez buraczków, bo jednak za gotowanymi nie przepadam.
    Dziwna sprawa, bo obiady u mnie owocują co raz niższymi cukrami, a nie oszczędzam sobie węgli (kasza, pęczak, ryż musi być). Szkoda, że ze śniadaniem tak nie jest.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No juz lepiej :) jeszcze troche i zejdxiesz ponizej 90 :)

    Ja dzisiaj 87 ale po sniadaniu 137. Zawsze jem kolo 8:15 jak wracam z przedszkola dzisiaj zjadlam o 7:15 i mam za swoje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2017, 09:18

  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 27 września 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obstawiam, że moja młoda znów w poprzek leży, bo robią mi się twarde gule po przekątnej.
    Potwierdzam, że dzień był zachciankowy. Ja cały dzień krążyłam przy paczce orzechów i słoiku masła orzechowego, a że oszczędzam paski, bo mi się kończą, to ufam, że było ok.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 27 września 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spacer przed śniadaniem działa?
    Z tą "90" już mi się zdarzyło (87 po kaszy gryczanej, indyku w papilotach, kapuście kiszonej, ćwiartce jabłka i lajtowym spacerze 20'). Ogólnie to dorzucam co rusz coś, ostatnio też czekoladę. Może stąd jestem wreszcie 300g do przodu?

    010ivfloqn8ak6av.png
  • Onna Ekspertka
    Postów: 242 60

    Wysłany: 27 września 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero teraz doczytałam: 4 mielone? Kurcze, często jednego dopycham na siłę.

    010ivfloqn8ak6av.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 września 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onna wrote:
    Dopiero teraz doczytałam: 4 mielone? Kurcze, często jednego dopycham na siłę.

    oj tam, zależy jakiej wielkości :P

    ja śniadanie zjadam od razu po wstaniu: mierzę cukier na czczo i jem, padłabym jakbym nic nie zjadła

    ale wczoraj upiekłam pycha chlebek: żytni z domieszką mąki z krzycy, tak mi super wyrósł, i fajnie się upiekł... na kolację pożarłam 3 kromki (113) a dziś na II śniadanko też kromala, szkoda, że nie mogę więcej

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 września 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 na dwie raty :)
    i duzy kubek buraczków
    bardzo mi sie chciało
    i jem od zawsze obiady mieso plus duuuzo warzyw np dzis w planach mielone i duuuzo fasolki szparagowej
    kasza np tak mi zbrzydła ze nie ruszam jej prawie dwa lata (jedynie w krupniku)
    tez po obiadokolacji miewałam niskie i po niej jadłam np knopersa czy gorzka czekolade
    ale rano sa gorsze cukry, wieczorem mozna sobie wiecej pozwolic i wtedy trzeba korzystać
    ja wbrew pozorom nie zauwazałam u siebie lepszych cukrów po spacerze, jednak stosowałam go po grzeszkach (psychicznie byłam spokojniejsza)

    ale ja to ja, mój problem to cukier na czczo
    juz w pierwszej ciazy w lab cukier miewałam wysoko i w pierwszym trymestrze robilam krzywa-ta i nastepna prawidłowe
    z synkiem znów na czczo wysoko i krzywa w 7 tc nieprawidłowa
    teraz tez na czczo problem :) dlatego sie nie oszukuje i z pokora biore insuline :(

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • turkaweczka Ekspertka
    Postów: 374 59

    Wysłany: 27 września 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się dziś zważyłam i wielka d... Dieta od miesiąca, jem więcej niż przedtem, bo obowiązkowo węgle do kolacji (gdzie wcześniej była sama sałatka), gdzie mogę tam dopcham więcej jedzenia, podwieczorek i drugą kolacja codziennie, nie wiem o co chodzi. Już mnie to frustruje i martwi. Ostatnio się gin śmiał, jak mu miesiąc temu mówiłam, że nie przybieram, że jedne marudzą,że tyją, drugie, że nie tyją i tak to jest z kobietami...

    Turkaweczka
    thgfikgnwdtkomxi.png
    atdctrd80xqykoly.png
    2akg0tsd0cowuplx.png
‹‹ 1655 1656 1657 1658 1659 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ