X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Natty a mocz kiedy badalas? Zwykle przy crp lekko podwyzszonym i braku objawow sa bakterie w moczu i leukocyty
    2 tyg mocz ok. Disiaj odalam mocz na badanie ale jeszcze nie ma wynikow

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży miałam stwierdzoną cukrzycę w 17tc. Raczej była już co najmniej kilka tygodni wcześniej bo wyszły mi ketony w moczu. Ale zanim wizyta, krzywa to też chyba ze 2 tyg. minęły. Może wtedy też miałam od początku tylko bez krzywej ciężko jest czasem wykryć bo na czczo cukry zawsze miałam dobre. Dotrwałam tylko do 24 ale do tamtej pory dieta dawała radę. Zobaczymy jak będzie teraz. Ja się boję insuliny i mam nadzieję, że nie będzie u mnie konieczna. A serio teraz norma do 140? Ja miałam wtedy normę do 120 (po 1h oczywiście) i ciężko mi się będzie przestawić. Dla mnie to spora różnica...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Ja w poprzedniej ciąży miałam stwierdzoną cukrzycę w 17tc. Raczej była już co najmniej kilka tygodni wcześniej bo wyszły mi ketony w moczu. Ale zanim wizyta, krzywa to też chyba ze 2 tyg. minęły. Może wtedy też miałam od początku tylko bez krzywej ciężko jest czasem wykryć bo na czczo cukry zawsze miałam dobre. Dotrwałam tylko do 24 ale do tamtej pory dieta dawała radę. Zobaczymy jak będzie teraz. Ja się boję insuliny i mam nadzieję, że nie będzie u mnie konieczna. A serio teraz norma do 140? Ja miałam wtedy normę do 120 (po 1h oczywiście) i ciężko mi się będzie przestawić. Dla mnie to spora różnica...
    serio serio. Ja z synem tez mialam norme 120 ale u mnie zdiagnozowali cukrzyce po 33 tygodniu. Krzywa wyszła okej ale była zakłamana... na czczo mialam 100 po 1h 190 a po 2h okej ale moje debilne lab pobiera przez 2h a potem tzreba sie przejść spory kawał do szpitala na ostatnie pobranie i spaliłam cukier.... teraz robie w diagnostyce wszystkie badania

    natty85 wrote:
    2 tyg mocz ok. Disiaj odalam mocz na badanie ale jeszcze nie ma wynikow
    daj znac jak wyniki:) moze tam jest problem :) wtedy antybiotyk dostaniesz i spokoj:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 10:56

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 21 lipca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad czy Twoje dzieciaki miały gorączkę po szczepieniu?
    A moze ktoras z dziewczyn ktora ma juz dzieci tak miala? Moj mały ma od wczoraj i troche sie martwie... :-(

    96xftgp.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crp 1.9 hmmm Znowu jestem zagadka. Crp spadlo samo w ciagu ok 9 godzin z 14.8 do1.9

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natty tak bywa. Nic tylko sie cieszyc. Crp wzrasta z byle glupoty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka moj syn mial duzo powiklan po szczepieniach....obserwuj.

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus napisz cos więcej bo niebardzo wiem na co zwracac uwage... tragiczne są te szczepienia :-(

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh nie chce straszyć, jak już pisałam na naszym wątku nie jestem przeciwnikiem szczpień bo szczepienie same w sobie nie są złe.

    Zły jest kalendarz szczepien."nawalili" tego tak duzo w tak krókim okresie czasie w tak maleńkie ciałko..... Polska jako jeden z niewielu szczepi nowordki w drugiej dobie życia....

    Kuba mial kilka nopów. Zsiniały mu nóżki po pneumo, bo 5w1 wszystkie efekty ćwiczenia - rehabilitacje szlag trafił, oczko mu sie "przymknęło" i trwało to długo, gorączka 41 stopni i płakał 5-6h w nocy BEZ PRZERWY.

    poza tym moje dziecko nie jest alergikiem jedynie na co przez pewien okres czasu mial uczulenie to jajko kurze ( zarówno białko jak i żółtko) po odrobinie jajka dostawał pokrzywy na całym ciele płakał i biegunka. Mówie pediatrze ze nie dostanie szczepionki na odre świnke i różyczke bo jest ona tworzona na zarodkach jaja kurzego i boje sie ze dostanie wstrząsu. Pediatra powiedziała "musze sie zorientować" i na następnej wizycie rację mi przyznała..... a co gdybym nie doszła do tego i zgodziłabym sie na szczepienie ??? zaszczepiłam ale pól roku później jak alergia minęła.

    obserwuj czy gorączka nie wzrasta czy dziecko reaguje czy nie jest "inne"

    z drugim dzieckiem wprowadzam zmiany. Nie zostanie zaszczepione w szpitalu, pojde jak bedzie mial 2-3 miesiące, nie dostanie kombajnów typu 5 w 1 czy 6 w 1 ( Kuba mial :( ) dostanie te na NFZ i pojedynczo w odstępach kilku miesiecy.


    ( przepraszam za offtop)

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lipca 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka starszy nie mial nopow. Jedynie gorączka jednodniowa, ale to dopiero przy szczepieniu na odre swinke rozyczke, to szczepienie po roku. Kamil jak narazie nie miał. Ja szczepie szczepionkami z NFZ. A Ty?

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje 5w1 , na rota nie szczepie. Juz sama nie wiem co lepiej ehhh.
    Amus to faktycznie nie ciekawie mieliscie. Najważniejsze ze juz wszystko ok. Jak czytam co sie z dziecmi dzieje po szczepieniach to mi wlosy dęba stają :-/

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kredka ja tez sie boje szczepić no ale szczepie "po mojemu"
    z Kuba mialam 5 w 1 ale juz nie chce. to za duży kombajn dla malego dziecko, poza tym ostatnio u nas nie dostaniesz 5 w1 bo wycofali jakaś serio bo cos nie tak bylo..... namawiają w przychodniach na nie bo wiadomo płacimy za nie.... nie wiem boje sie myśleć co będzie

  • Asik84 Autorytet
    Postów: 403 222

    Wysłany: 22 lipca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:)

    Oszaleje z ta cukrzyca...miesiąc temu krzywa cukrowa wyszła fatalnie. Na czczo 87 po godzinie 199 po dwóch 180. Przeszłam na dietę odwiedziłam diabetologa który pokierował jak jeść i w jakich godzinach. W dodatku tak mnie postraszył ze będę mieć przerośnięte dziecko ze ten cukier to juz mi chyba strzela ze strachu. Generalnie na czczo cukier super. Po śniadaniu tez Ok ale po obiedzie i kolacji różnie bywa. Dziś jestem u kresu wytrzymałości. Cały dzien lekko i zdrowo a cukier 150:( bronię sie rękami i nogami przed insulina ale boje sie ze będę musiała ja przyjąć. Powiedzcie mi czy jeśli sie zdarzają takie dni jak dziś gdzie cukier mimo lekkich posiłków jest wysoki a większość tygodnia norma jest zachowana, to czy to juz jest wskazówka do jnsuliny?? Na USG byłam 3 tygodnie temu. Młody jest większy ale lekarz stwierdził ze waga nie sa zła (25tydz 920gram).

    Aniołeczek 31.03.2015
    I IUI 16.12☹️
    II IUI 14.01 ...16dpo hcg 450,9 30dpo (6tc1d) ♥️
    218848792f.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lipca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka to super, ze już dobrze. Pamiętam jak przezywalam pierwszą gorączkę Wojtka-jak dostał trzydniowke.
    Ja wolę nie czytac....

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lipca 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik nie bój się insuliny, po to ona jest by pomóc:-)

    Asik84 lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 23 lipca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik Wiolad ma racje, insulina to nic zlego. Moze troche wiecej zachodu ale przynajmniej dziecko bezpieczne, wiec chyba warto.

    Kurcze ciezkie te macierzyństwo heh. Goraczka przeszla to teraz wysypka na brzuszku, rece opadają :-/

    Asik84 lubi tę wiadomość

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka oby szybko minelo. Ciezkie ciezkie chcemy dobrze dla naszych dzieci ale czasami nie wiadomo co robic


    Wczoraj na pizzy bylismy s pizza hut zjadlam dwa male kawaleczki. Cukier po 1 i2 h fajny a po 3 145:/ i bieznia. Juz sie nie dam na to nabrac :(a tak od 5d i nie mialam przekroczen :/

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 23 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka a może Bartuś przeszedł trzydniowe. Zazwyczaj jest najpierw gorączka bardzo wysoka a jak minie gorączka, to wychodzi wysypka.
    Amus o fuck nieźle po 3 godzinach :-\

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 23 lipca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad raczej nie bo wysypka jest juz od ponad tygodnia a goraczke mial dwa dni temu. To takie male krostki tylko na brzuchu, nic wiecej sie nie dzieje ale od trzech dni nie podaje juz nic oprocz mleka a to nie przechodzi... nie wiem czy mam sie martwic czy to nic poważnego.

    Amus 145 to bajeczka ja mialam 160 ;-)

    96xftgp.png
  • poppy Autorytet
    Postów: 297 351

    Wysłany: 24 lipca 2017, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pierwszy raz powitałam ketony w moczu, bo byłam tak skonana po całym dniu, że zasnęłam bez codziennej szklanki mleka. I odrazu wywaliło.
    Za to zjadłam kiedyś na obiad kalafiora w PANIERCE!!!, do tego ze 3 ziemniaczki i kefir i cukier lux! A mierzyłam po pierwszej, drugiej i trzeciej godzinie. ☺

    qb3chdgezj308xv3.png
‹‹ 1613 1614 1615 1616 1617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ