X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye kochana. Na moje oko piorunem do diabetologa. jak dla mnei tydzień przy takich wartościach to długo- ale to moje zdanie. ja mam przykaz że przy przekroczeniach takiego stopnia jak podałas mam dzownić i na wizyte od razu przyjść .....

    jesteś w 18 tyg ciązy to Twoja 1 ciąża?? jeśli pierwsza ciąża być moze cukrzyce miałaś przed ciążą bo maaaało kiedy ujawnia się w 1 ciązy tak wcześnie cukrzyca.

    Ja mam cukrzyce od 7 tyg stwierdzona ale ja miałam w 1 ciązy już problem z cukrami a między ciązami miałam nietolerancje glukozy.
    DLatego u mnie to możliwe.


    na kolacje na bank zjadłaś białe pieczywo, tzn tak mi sie zdaje. Nic nie wywala tak cukru jak biała mąka :(

    ile masz wzrostu ile ważysz ?? najlepiej zrob sobie hemoglobinę glikowaną. Na to nie trzeba skierowania.
    To ci da odpowiedz czy cukrzyca to świeża sprawa.


    doczytałam co jadłaś na kolacje. Kopyta czyli biała mąka. ODPADA. odpada biała mąka, białe makarony, ryż tez nie bardzo bo wywala często wysoko. Ciemny chleb- tu sie trzeba namęczyć bo 90% słodzone karmelem i wywala jak po białym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 09:12

    MyE lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus kochanie u mnie już 20tc.
    Druga ciąża, nigdy nie miałam problemu z cukrem.
    Wręcz cukier mierzony w 12tc w przychodni na czczo był za niski - 52.
    160cm wzrostu/48kg przed ciążą.
    Tak jak pisałam, postanowiłam zacząć mierzyć tylko ze względu zbliżającego się testu obciążenia glukozą, który będzie dla mnie koszmarem ze względu na wieczne mdłości - tym bardziej po słodkim i na czczo. Więc tym bardziej jestem zdziwiona i zaniepokojona takim stanem rzeczy.

    I teraz pytanie za 100 pkt... Czy lekarz w ogóle weźmie pod uwagę moje pomiary?
    No i co dalej? test glukozy? Czy coś innego?
    Martwię się, że odeślą mnie do szpitala "na już" by sprawdzić czy na pewno "nie oszukuję", mąż wraca dopiero za 9 dni więc dopiero wtedy będę miała z kim młodą moją zostawić.

    A tak się cieszylam z bezproblemowej ciąży..

    Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye za niski cukier na czczo to tez niestety cukrzyca....poczytaj :( dziwne ze wtedy nikt cie dalej nie pokierował. Nieprawidłowe wyniki ponizej i powyżej normy kwalifikują sie do obciążenia glukozą.
    lekarz będzie bral pod uwage pomiary ale musisz pisać co jesz dokładnie i obok wynik.

    powinien zrobić ci obciążenie aczkolwiek spotkałam sie z tym że przy wysokich na czczo ( tak jak Twoje 100) od razu diab daje insulinę.
    Zrob sobie glikowaną. I tak Ci dr ją zleci. Droga nie jest a dowiesz sie od jakiego czasu masz skoki cukru.

    Mye co do szpitala niestety bardzo możliwe to ni kwiestia sprawdzenia czy oszukujesz ale takie maja procedury zwykle. zawsze mozesz odmówić i wrócić jak maz przyjedzie. Obciążenia nie rob na własną ręke- nie wolno. Zresztą i tak trzeba mieć skierowanie. Ale glikowaną możesz zrobić . a przy okazji na czczo z żyły. będziesz juz miała jakąś podstawę na wizytę u diabetologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pięknie.

    Zadzwoniłam do kliniki w której prowadzę ciąże, kazano mi przyjść jak najszybciej i na pewno jakiś lekarz mnie dziś przyjmie. Tak więc wybieram się około 14 i zobaczymy co mi tam powiedzą.
    Stres ogromny. trzymajcie kciuki :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye nie stresuj sie !!!! to masakrycznie cukier podnosi :) będzie dobrze. Mi diabetolog powiedziala ze najbardziej trzeba sie pilnowac pod koniec II trymestru i w III by nie dopuścić do makrosomii

    MyE lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pilnować to się będę, bo jestem typem panikary :P
    Więc będę jeść tylko to co Diabetolog pozwoli.

    Cóż szok ogromny, ale dobrze, że w ogóle ten cukier zaczęłam mierzyć, bo pewnie dalej bym się obżerała w słodkiej niewiedzy ;)
    Idę i ich opierdziele przy okazji, że z poprzednim wynikiem cukru nic nie zrobili. A co!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czemu tak to zaniedbali:/

    ja jestem mega panikara także luuuuzik :D
    na diecie niskim indkesie glikemicznym jestem już w sumie od listopada ;) da się żyć tak :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co jadacie na tej diecie cukiereczki ;) ? Tak na oko.
    Bo mi jakoś ciężko jest to sobie wyobrazieć jak czytam przykładowe jadłospisy. Wszystko odmierzone idealnie żeby cały zestaw np obiadowy nie przekroczył jakiś wartości.
    Jak to liczyć?
    Wiem, że nie między jednym a drugim posiłkiem ma być maksimum 3h przerwy co też jest dość ciężkie. Da się takie posiłki przygotowywać z wyprzedzeniem? No masakra jakaś :P

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyE nie popadaj w panike. Nie ma sie co dziwoc ze masz tak wysokie cukry... po kopytkach ze skwarkami to i tak jeszcze dobrze hehehe. Spokojnie, moze jak wprowadzisz diete to cukier sie unormuje, kazda z nas by taki miala jakby jadla co chciala. Wszystko okaze sie po kilku dniach diety.
    Najtrudniejszy posilek to cbyba sniadanie, ja polecam jajka w kazdej postaci i parowki. To sprawdza sie prawie zawsze, jedynie chlebek bedziesz musiala sobie dobrac.
    Spokojnie, wyluzuj bo stres nie pomaga :-)

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye ja jem mało a czesto ( nawet 7 razy) poczytaj pare stron wczesniej podawałam co jem ;)
    ja mam przerwy 2 h :P
    ja nic nie mierze tzn waga i jedzonko ;) nie umiem nie lubie wole na oko ;)

    wpisz sobie w Google produkty indeks glikemiczny wyskoczy Ci tabela najelpiej jeść te z niskim indeksem ( ewentualnie średni)

    Ja tak w sumie na tym bazuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 10:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo muszę zapamiętać, że kopytka to zło i unikać :D Dobrze, że miałam taki "niski" po tych skwareczkach, bo jeszcze by skali brakło. :D

    Paróweczki ok. Ale podejrzewam, że niestety majonez/ketchup/musztarda do tych parówek już odpada?
    A masło zwykłe można czy też jakieś specjalne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jem keczup
    majonez nie
    masło jem normalne

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 19 lipca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja odkryłam ze np masło mi podnosi mocno cukier po śniadaniu, wiec na śniadanie unikam...kanapki bez masła;) ketchup mogę jeść w niewielkiej ilości do parówek:) Mi np nie podnoszą cukru owoce , zawsze jestem w normie nawet po pół godziny:)

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 19 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam na usg i moja Malutka wazy juz 2kg w 30tyg 3d. Lekarz kazal sie nie martwic ale ja juz panikuje. To ok 500g wiecej niz norma :(. Czy to przez cukrzyce? Jestem na diecie caly czas. W miesiac przytylam 1kg wiec tu jest ok. Moze jednak wziac ta insuline na noc.?

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty a co lekarz powiedział?
    jaki masz ost wynik glikowanej ? to by dało odpowiedź czy cukrzyca wyrównana.
    ja odnośnie wagi i USG ja to traktuje "luźno".

    Kuba miał mieć 4,5 miał 3480:D

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mye spokojnie ogarniesz. Wprowadzisz diete i wszystko sie unormuje. Czasami potrzeba kilku dni zeby cukry weszły na prawidlowe tory.
    Majonez raczej mozesz bez.obaw. Z tego co pamoetam chyba.zadnej z nas noe.szkodzil.Ja jadlam keczup, musztarde i majonez też. U mnie sprawdzil sie chleb bio zytni z lidla, taki pakowany. Odpadaja slodycze, tlusciochy, wszystko co z bialej maki, bialy ryz, kluseczki, kopytka, ziemniaki gora 3. Chude mięsko, kasze i wszystko co pelnoziarniste będzie Ci służyć. Gora warzyw do kazdego posiłku. Super na.cukry dziala kapusta kiszona, cynamon, grejpfrut. Cynamon dodawalam np do serka danio i do owsianki. Do owsianki dodaje od zawsze cynamon. Slodzilam ksylitolem. Jeżeli wczesniej nie używałas, a chciałabyś zacząć, to zacznij od 1 łyżeczki, bo może miec działanie przeczyszcAJCE.
    Kredka u nas pluskanie około 19 i spanko okolo 20. Zazwyczaj budzi sie około 1, a czasami dopiero o 6:-D. Ma chłop spanie. Kredka może jakiś skok rozwojowy, a moze chwilowe zawirowania:-)
    Kamil już po drugim szczepieniu i waży 7975:-D
    A wcześniej przesypial Ci całe noce?

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 19 lipca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natty nie martw sie tymi pomiarami. Jeżeli cukrów pilnujesz i nie ma skoków, to cukrzyca w zaden sposób nie wpływa na dzidzie i z pewnością noe wpływa na jego wagę. Zagrożeniem jest cukrzyca nieokielznana :-) Może taka Twoja uroda i dzieciaczki większe bedziesz rodZić:-)

    natty85 lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 19 lipca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam kruszynke przy cukrzycy :/ 1,5 kg w poniedziałek miała.

    Dzis odebrałam wyniki hemoglobiny glikolowanej i mam poniżej normy, co to oznacza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2017, 17:17

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 19 lipca 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad to Twoj Kamilek tez kawal chlopa hehe. No wlasnie moj Bartek budzil sie zazwyczaj kolo 4.00 na karmienie i spal do 7.00. Teraz zaczyna sie budzic juz kolo 1.00 i tak sie zastanawiam co jest...

    Natty mi tez mowili ze moj Bartek jest duzy przez cukry. Urodzil sie ponad 4kg w sumie to nie wiem czy przez cukrzyce. Najwazniejsze ze byl zdrowy .

    A co do majonezu i keczupu to tak jak Wiolad moglam jesc bez umiaru. Musztarde juz niebardzo.

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa napisz wyniki. Ja tez mam.jeden z 3 ponizej normy

‹‹ 1611 1612 1613 1614 1615 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ