X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Czarnulka a ile Ci wychodzi ta glukoza na czczo i jaki miałaś wynik tej krzywej? Oczywiście jeśli masz ochotę napisać ;)
    Glukoza na czczo 5.24 norma dla kobiet w ciąży do 5.10
    Glukoza po 1 h 6.68 norma dla kobiet w ciąży do 10
    Glukoza po 2h 6.50 norma dla kobiet w ciąży do 8.5
    Hemoglobina glikolizowana 4.9 % norma 4.8 do 5.9

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 18:08

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka ja jadlabym normalnie tak jak.zawsze. Jeżeli nie masz cukrzycy, trzustka poradzi sobie ze wszystkim. U mnie w cukrzycy ciazowej chocbym nie wiem co zjadła i o ktorej porze cukier naczczo zawsze perfekcyjny. Dlatego myślę, ze jakekolwiek kombinowanie zafalszuje wynik.
    A w badaniu chodzi o wiarygodny wynik, bo tu o zdrowie dzidziusia

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wszystkim za odpowiedz.

    A czy przed badaniem np. W srodku nocy można pic wode. ? Bo ja mam tak ze czesto w nocy pije wode

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 25 maja 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice u Ciebie już leci 37 tydzień :-) Jeszcze chwila i ciąża donoszona :-) Niesamowicie szybko zlecialo. Przed chwilą miałaś zaledwie 17 tydzień i byłaś przed polowkowymi, a tu już finisz. Jak się czujesz. Torba spakowana? Wyprawka juz zakończona?
    Moj maluch jest niesamowicie pogodny. Duzo sie smieje i gaworzy :-) Starszak, to od poczatku typ powazniaka byl :-D

    Justice lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:42

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 25 maja 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice spokojnie druga cc duzo latwiejsza jesli chodzi o rekonwalescencje ;) o cukry dbalas wiec napewno bedzie dobrze :)

    Ja we wtorek jade ze starszym na oddzial diabetologi dla dzieci jego cukry po posilkach 150-160:( czasem dobre a czasem do dupy modle sie zeby to niebyla cukrzyce oby sie okazalo ze cos innego mu podnioslo cukier... niepozwalam mu na lody slodycze jest zalamany tlumacze mu czemu niemoze ale jak to dziecko uwaza ze gdyby on byl Bogiem to nigdy by niewymyslil cukrzycy...

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Juppi jupii moja glukoza z dziś 4.35

    Justice lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:42

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice dziekujemy i nie ma a co :-)
    Szkoda, ze taka cisza sie tu zrobiła :-\

    Justice lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:42

    Nitka_lutowa lubi tę wiadomość

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 26 maja 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było. Przede wszystkim Elaria gratuluję!!! Dobrze słyszeć, że już po i dzidziuś piękny :)
    U mnie ostatnio dużo się dzieje. Mój psi synek miał operację i to mi sporo czasu zajęło, ale już jest ok. Cukry moje ostatnio, chyba ze 4 dni, ponad 92-94 na czczo. Daje sobie jeszcze weekend, jeśli się nic nie zmieni, dzwonię do diabetologa. Próbuję jeszcze wprowadzic jakieś zmiany w jadłospisie, zobaczymy.
    Dzidziuś mój ma się dobrze. We wtorek byliśmy na usg. Wesoło machal rękami i nogami. Już zaczynamy 12 tydzien :)
    Podpowiedzcie proszę jak jecie wieczorem? Bo ostatnio znów mam ketony, a już było dobrze no i ten cukier na czczo wysoki. Ja jem o 23 dwadzieścia gram bułki pszennej z serem żółtym. I do tej pory to było ok, a teraz się wszystko psuje...

    590f1787e23e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:42

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Mmmoni bardzo się cieszę, że na USG wszystko jest ok :)
    A co było pieskowi? Mam nadzieję, że juz czuje się dobrze. Ja mam w domu kota i pamiętam jak ciężko było po sterylizacji - nie spaliśmy z mężem kilka nocy bo musieliśmy przy niej czuwać - żeby nie skakała i nie szarpała szwów...
    Co do kolacji przed snem - u mnie sprawdza się jedzenie dokładnie godzinę przed snem (u mnie o 21.00) kanapki z chleba żytniego z masłem, szynką i warzywami. Pomiar na czczo robie między 6.15 a 6.30.
    Wiem, że niektóre dziewczyny jedzą np. płatki na mleku albo piją kakao (takie prawdziwe, nie takie slodzone) przed snem. U niektórych sprawdza się jak jedzą coś jeszcze ok. 8 h przed pomiarem na czczo, a inne wręcz przeciwnie - muszą zjeść wcześniej (np. ostatni posiłek nie później niż o 21.00) bo inaczej im wywala ( tyle, ze przy ketonach za wczesna kolacja to może być kiepski pomysł, bo może ich być więcej).
    Sprawdź sobie też jeszcze ewentualnie cukier w nocy - miedzy 2 a 4 w nocy - czy nie są za niskie, bo wtedy rano też może wywalać cukier i mogą być ketony rano. Jeśli byłyby poniżej 70 to możesz spróbować tłustszej kolacji... albo dojeść coś w nocy.
    Kota też mamy :) dwa miesiące temu miała sterylke i było ciężko. Chodziła bida w kołnierzu bo z ubranka w 3 sekundy potrafila wyjść a bez kołnierza od razu brała się za wygranie frędzelkow na brzuchu, to znaczy szwów :) Natomiast pies Roman miał kastracje i zaszywanie przepukliny tak więc biedny ma zmasakrowane pół brzuszka ale jest grzeczny i nawet się tym nie interesuje. Kołnierz tylko jak idziemy do pracy. Już dochodzi do siebie, z każdym dniem jest coraz lepiej. Choć było ciężko bo jedno i drugie to moje dzieci ukochane :) najbardziej przeżywałam dzień operacji, narkoze i do wieczora bo tacy byli ledwo żywi.
    Dziś ketonów brak, cukier 84, bajka :) cieszę się, zobaczymy jak dalej będzie. Dzięki za porady, poprobuje tych opcji. Natomiast jak jadłam wcześniej, tzn koło 21 to ketony były. Teraz zmieniam rodzaj jedzonka, to kakao mnie zaintrygowalo :)
    Buziaki!!!!

    590f1787e23e5.png
  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi obydwoje wepchnęli się pod kołdrę i jest walka, które bardziej się przytuli :) ciekawe jak to będzie przy dzidzi... :)

    590f1787e23e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:42

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 28 maja 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmoni moze zjedz jeszcze jedna bulke albo zwieksz o pol musisz jesx wiecej weglowodanow skoro ketony wychodza...

    Jistice juz tak niewie zostalo czasu tak naprawde w kazdym momemcie dzidzia moze sie wdecydowac na przyjscie na swiat;)

    Ja bardzo chcialam urodzin naturalnie choc raz ale jak widac mi rowniez niebylo dane. A 3 raz niebede probowac 2 lobuzow mi wystarczy:)

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
‹‹ 1574 1575 1576 1577 1578 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ