X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 20 maja 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice lody te z lidla galatini i noblissima. Te.duze.opakowania.
    Tij tin brzch stawiala mi sie w.1 ciazy od 17tyg. a w drugiej od 16. Im.dalej w.ciążę tym częściej. Gin mi mowila, ze te stawiania maja wszystkie kobiety, tyko np czescej odczuwalne jest to u szczupłych. Jezeli Cie to niepokoi, to skonsultuj. W pierwszej.ciazy bralam nospe i luteine. W 2 ciazy nic nie brałam.
    Ja mam taki zwykly przewijak, ktory mozna umieścić na łóżeczku. Co do wanienki, to stawiam na.stole w salonie.:-)
    Co do nakluwania, to ja nakluwalam również wew. czesc dłoni. Moj gluko mial do tego specjalna nakładkę. Cukier taki sam jak z palców wchodzi i moim zdaniem mniej boli :-)

    Justice lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 20 maja 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cukry na czczo 130 ponad codziennie:/ wybieram sie 5.06 do diablo i zad beda tabletki... bardziej mnie martwi fakt ze robilam badania starszemu synkowi i cukier wyszedl 120 na czczo ale jadl duzo slodkosci przez caly poprzedni dzien. Wczoraj przetrzymalam go bez slodyczy i mierzylam swoim glukometrem i wyszlo 110 i 104 2 razy mierzylam :( nie wiem co o tym sadzic zabiore go ze soba do diablo i bede mu wyrywkowo mierzyc cukry do tej pory boje sie zeby on niemial cukrzycy niedlugo ;( ja se poradze ale 7 latek na diexie do konca zycia !!! Nierealne... oby sie okazalo ze to nic takiego i soe nierozbuja cukrzyca :(:(:(:(:(

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2017, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, bardzo przepraszam, że was zaniedbałam. To drugi raz, kiedy od powrotu do domu, we wtorek usiadłam na chwilę do komputera. Nie mam kiedy was czytać, nie mam kiedy opisać porodu, więc skrótowo.
    Cesarka poszła pomyślnie, Tadek zdrowy, niestety trafił na parę godzin do inkubatora celem natlenienia, dostałam go dopiero 16 godzin po cięciu. Tadzio był ospały od początku, miałam okropne problemy z karmieniem piersią, po prostu słabo chwytał, nie ssał. Zaczął spadać mocno z wagi, doszła żółtaczka, która wzmogła ospałość, lekarze kazali dokarmiać, bo groziły kroplówki, więc zaczął dostawać MM z butli, bo w szpitalu nikt się w kubeczki nie bawił. Ja ściągałam cały czas mleko i robię to do tej pory, przystawiam, próbuję, ale leniuszek (dalej żółtaczkę ma) przyzwyczaił się do butli, ssał pierś około 10 razy i to chyba przypadkiem mu się udało, ale za każdym razem dawało mi mega nadzieję, że będzie dobre cycowanie, ale następne 10 razy nie chwytał, albo chwytał i puszczał zaraz i zaliczałam dół. Mam potężnego baby bluesa, staram się to jakoś ogarnąć, jest przecież jeszcze córka, która to przeżywa. Mam nadzieję, że ogarnę się psychicznie, bo synek jest piękny, zdrowy, więc nie mogę mieć pretensji do losu.
    Kochane, mam nadzieję, że u was sprawy idą u was do przodu... Ja na razie czuję się bardzo zmęczona, ściągam pokarm 4 godziny na dobę (tyle to schodzi), rana po cc trochę mi się rozeszła, więc muszę często wietrzyć na leżąco. Jest ciężko, mimo wielkiej pomocy męża i teściowej (kochana jest!).
    Wiem, że największym problemem jest mój spadek formy psychicznej wywołany problemem z karmieniem piersią. Póki mogę, ściągam pokarm i podaję. Zawsze to jakieś przeciwciała... Pozdrawiam was cieplutko!!

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 21 maja 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria no tak to jest na poczatku z maluszkiem nie ma jak sie ogarnac;)

    Co do kp to spokojnie niepoddawaj sie ja przez pierwszy miesiac jak nie lepiej karmilam na zmiane butla cyc wiekszosc butla bo maly sie okropnie ksztusil i pozniej zalapal wkoncu cycka juz tak sie mocno mleczko nielalo i niebylo problemu. Ale wiem jaka to masakr budzic sie w nocy co chwile zeby sciagnac mleko nakarmic umyc laktator i za chwile na nowo... bedzie dobrze kochana ;*

    Ja na poczatku zeby maly zalapal ogrzewalam piersi pod kranem ciepla woda potem sciagalam troszke pokarmu zeby bylo mu latwiej zalapac piers takze kombinuj napewno sie uda. Najwazniejsze ze Tadzio juz w domku zdrowiutki a reszta pomalu sie wyklaruje. Trzymaj sie kochana;*

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:48

  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 21 maja 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elari ja wierzę w Ciebie silna babka jestes. Przetrwasz to i bedziesz jeszcze silniejsza :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 21 maja 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ze strony Dominiki nadal cisza i cisza......

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 21 maja 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej grzeczny ;) trafił się jak los na loterii :D

    Dominika hop hoop!

    Justice lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 23 maja 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbyś założyłą na pierś takie nakładki czy kapturki? Podobno są dobre dla dzieci, które już przyzwyczaiły się do butli.

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie robiąc glukozę w 8tc n czczo wyszła mi podwyzszona zaś po obciążeniu 75mg bardzo dobra, również hemoglobina gikowana czyli mówiąca jak w ostatnich 3 miesiącach glukoza zachowywała się również wyszło bardzo dobrze.
    Obecnie lekarz kazał powtórzyć glukozę na razie na czczo.

    Moje pytanie to czego nie powinnam jeść dzień wcześniej żeby nie zafaszowac wyniku . Czy szklanka mleka 3.5% bardzo podnosi poziom cukru? Z góry dziękuje za każdą odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 15:22

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • tini tini Przyjaciółka
    Postów: 66 24

    Wysłany: 24 maja 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dniu przed badaniem poleciałbym zjedzenie późnej kolacji. Jeżeli tylko cukier na czczo zdarza się podwyższony może być to kwestia zbyt długiego czasu między jedzeniem a badaniem.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tini tini wrote:
    W dniu przed badaniem poleciałbym zjedzenie późnej kolacji. Jeżeli tylko cukier na czczo zdarza się podwyższony może być to kwestia zbyt długiego czasu między jedzeniem a badaniem.
    Aha oki dziękuję za poradę. Jeżeli badanie było by o godzinie 7.30 to o której naj później zjeść kolacje

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice wrote:
    Co do diety to ja bym jadła normalnie - w sensie tak jak jesz na co dzień (zakładam, że nie objadasz się od rana do wieczora słodyczami ;)). Ale raczej starała się zjeść ostatni posiłek nie wcześniej niż 8 h przed pobraniem;) Poza tym starałabym się, żeby mi krew pobrali jak najszybciej po wstaniu - w sensie być pierwsza w kolejce do labo, a nie tak czekać w kolejce na głodniaka, bo głód i stres podnoszą cukier ;). Życzę powodzenia - oby wyniki były dobre:)
    Aha bo ja zazwyczaj starałam się jeść o 20 przy czy badanie było kolo 7.30 -8.00to może była za duża przerwa?
    Zawsze mi się wydawało ze im dluzsza przerwa tym wieksza szansa ze cukier wyjdzie nisko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2017, 17:29

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjedz normalnie a na kolacje niejedz nic slodkiego pij tylko wode, mleko odpusc na wieczor. I tak sie zastanawiam czy to dobry pomysl na pozna kolacje bo zawsze lekarze mowia zeby po 18 niejesc juz przed badaniami... jesli niemasz cukrzycy to nawet dluzsza przerwa w jedzeniu niezafalszuje wynikow.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka_lutowa wrote:
    Zjedz normalnie a na kolacje niejedz nic slodkiego pij tylko wode, mleko odpusc na wieczor. I tak sie zastanawiam czy to dobry pomysl na pozna kolacje bo zawsze lekarze mowia zeby po 18 niejesc juz przed badaniami... jesli niemasz cukrzycy to nawet dluzsza przerwa w jedzeniu niezafalszuje wynikow.
    No przed ciążą wyniki zawsze były perfekcyjnie. Teraz tylko na czczo wychodzi podwyzszona a po obciążeniu bardzo nisko .. i tak właśnie myślę ze może coś zle robie. .

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A hetbata zwykła bez cukru tez podnosi cukier?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 00:41

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

‹‹ 1573 1574 1575 1576 1577 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ