X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadczczo w normie ale po 2h mialam 180, takze dosc sporo, mam nadcisnienie. Ale nie martwie sie, trzeba byc na diecie to jestem i dam rade:)
    Bo jak nie my to kto?:)))

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

    AniaKami lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKami, ja miałam nadciśnienie pod koniec pierwszej ciąży, wręcz gestozę, białkomocz, paskudne obrzęki, a ponieważ jestem otyła i zawsze mam to ciśnienie w górnej normie, to całą ciążę teraz mierzę codziennie. Od ok 30 tygodnia ciąży trochę mi wzrosło, 130/80 i ciut, ale nie dochodzę do 140/90 - tylko u lekarza skacze wyżej. Gin mówił, że póki nie dociągam do 150/100 w pomiarach domowych to nic mi na zbicie nie da, bo popsułabym sobie przepływy w łożysku.

    A jakie Ty masz ciśnienie, jeśli możesz napisać, czy jakoś je leczysz? Miałaś już przed ciążą?

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisnienie czasami dobija mi do 140/90 ale biore dopegyt, ostatnio mam zwiekszona dawke z 3 do 4 na dobe i jest w normie. Z cisnieniem mialam problem przed pierwsza ciaza, pozniej bylo ok i w drugiej ciazy ciagle wysokie i dopegyt bralam. Dodatkowo biore acard 75mg raz dziennie w tej ciazy.

    Gdzies wyczytalam ze nadcisnienie na wplyw na wyniki i przyswajalnosc glukozy ale nie wiem ile w tym prawdy.

    Kg tez mam nadbagaz od jakiegos czasu.

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh dziś wyszły mi ketony w moczu...nic nie zmieniłam w sposobie zywienia a tydzień temu badałam mocz i 0 ketonów:( przypomnicie...co robic żeby zniknęły?
    wczoraj zjadłam
    śniadanie : jajko i kabanos, warzywa
    2 śniadanie: jabłko, garść orzechów, kanapka z masłem i warzywa
    obiad: poł woreczka kaszy gryczajen,filer z kurczaka, mizeria miseczka
    podwieczorek: dwie kanapki z masłem i serkiem kozim plus warzywa
    kolacja :kanapka z masłem i 3/4 szkalnki kefiru, warzywa
    Nie chudne, cukry od 5 dni książkowe.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, a moze spalilas wiecej kalorii i stad te ketony. Ketony sa ze spalania tluszczu.
    Acha, a II kolacji tuz przed snem juz nie jesz? U mnie zwykle to pol malej bułki i pol szklanki mleka.

    Ja juz ketonow nie mierze. Ostatnio robilam 2 razy morfologię w odstepie 3 tygodni, ketony wyszly sladowe, gin i diab widzieli te wyniki. Zdecydowanie nic nie chudne, wiec olewam te pomiary.

    Ania, mi tez diab sugerowala dopegyt, ale decyzje zostawila ginowi. A on widzac moje wyniki pomiarow domowych powiedzial, ze na razie bez lekow. Pytal tez czy mnie glowa nie boli, czy nie mam zawrotow, obrzeków, robiłam wyniki pod katem zatrucia ciazowego, nic z tych rzeczy.

    Ale na wizytach zawsze mam wysoki puls i cisnienie grubo przekroczone. W domu sprawdzam na 2 aparatach i jest dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No duza roznica. Czymś sie podjarałas może ;)
    Ja mam 2 naramienne. Jeden z pompką ręczna, drugi pompuje sam. Ten dosłownie miażdzy ramię, bo nabija do ok 200. Na obu pokazuje mi cisnienie podobnie. Ale na co dzien uzywam tego z reczna pompką.

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj rano badalam naramiennym automatycznym w domu i mialam 140/90 a pol godziny pozniej u poloznej 120/80 na takim zwyklym.
    Robilam w domu eksperymenty z cisnieniomierzami i te naramienne automatyczne lubia zawyzac wyniki tak o 10 jednostek:) najlepszy ten na stetoskop i nim staram sie mierzyc, ale widomo kazdy ma czasem lenia :)

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki diewczyny, dołożę jeszcze eden posiłek i zobaczę co i jak.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • gaja_1 Autorytet
    Postów: 457 914

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)

    Podczytuje Was na bieżąco (choć ostatnio nie za wiele produkujemy stron) ale czasu nie za dużo bo zabrałam się za pranie i prasowanie :) Mam ambitny plan być gotowa ze wszystkim do świąt :)

    Ja mam diagnostic gold ale nigdy nie porównywałam go z niczym innym. Jak zawyża to ok bo i tak mieszcze się w normach. I na czczo też udało mi się ustabilizować cukier więc super :) W środę pewnie wybiorę się do diabetologa ale tylko po paski bo nic więcej od niej nie potrzebuje.

    A ketonów paskami w domu nigdy nie mierzyłam. Mam badanie moczu i morfologię co 3 tyg i tylko raz wyszły mi ketony ale ani gin ani diabetolog się nie przejeły więc ja też nie będę :)

    uwo9yx8db7dsv504.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coś ostatnio mało produkujemy bo trochę z nas się rozpakowalo a inne juz o tym myślą np. Ja hihi :) szczerze to już mi się ciężko śpi wszystko boli ale jeszcze troszkę :) jeszcze teraz mam strachu bo mąż wyjeżdża w środę wraca w niedziele, ale nic nie wskazuje na poród zobaczymy :) a moje cukry chyba tez ok. Na czczo max 93 wiec spoko a po jedzeniu różnie ale do 140. Np. Zjadłam dziś to samo co wczoraj na kolacje czyli 2 kromki chleba z amarantusa i sałatka jarzynowa i wieczorem 102 a rano 138 :) cukry są laskawe wieczorem. Zrezygnowałam w większości z przekąski o 23 bo juz wtedy śpię ale na cukier na czczo to nie wpłynęło w moim przypadku :) a teraz pije kawkę i odpoczywam. Na okrągło bym spala :)

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:16

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice zamierzam zaciskac, ale szczerze nie sądzę by coś się zaczęło :) szyjka 4cm zero rozwarcia zero czegokolwiek brzuch wysoko wiec to chyba nie mój czas jeszcze :) a w ogóle to chciała bym mieć na te dni ostatnie kucharke bo tylko śpię i jem :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Dawno mnie nie było. Nie jestem w stanie nadrobić co u Was.

    Sebastianek jest już z nami. 29 marca zrobili mi cc, bo już nie wytrzymywałam psychicznie. Maluszek jest zdrowy. Urodził się w 38tc+3dni z wagą 3030g, 50 cm długości. W szpitalu 11 razy pobierali badali mu cukier. Na szczęście wyszło ok. Ja mam w zaleceniach sprawdzać raz za jakiś czas czy nie mam przekroczeń i po pół roku krzywa cukrowa do powtórzenia. Nie wiem co akurat u mnie miało by dać to badanie, ale niech im tam będzie :) Od soboty jesteśmy w domku i uczymy się siebie. Całujemy Was bardzo mocno!!!

    Justice, Wiolad, Dominika89, Elaria, Princesska, Nitka_lutowa lubią tę wiadomość

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:16

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax gratulacje :) tak myślałam że coś jest na rzeczy bo nic nie pisałaś :) ciesz się synkiem i dużo zdrówka dla Was :)

    h4py1w9.png
  • karolyn Autorytet
    Postów: 782 878

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax gratulacje:) u nas tez miał być Sebastianek ale zmienilismy ostatecznie na Tomasza.

    Dominika ja już w ogóle odpuściłam, na pewno nie jestem tak przewrażliwiona jak na początku ;) no i wczoraj zobaczyłam magiczne 136 po II kolacji o 21 wieczorem ;) za 15 minut było 110;) Dziś za to po rosole i ryzu z truskawkami mialam 124;)
    ale wrażenia to na mnie już nie robi....;)

    q5Anp2.pngT2kLp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusia, gratuluję! Szybko wyszliście do domku :)
    Jak wspomnę swój pobyt w szpitalu, chyba ze 4 dni przed cesarką i tydzień z dzieckiem... to był psychicznie koszmar. Do szpitala szłam latem (upalne pierwsze dni września), wychodziłam jesienią (zimna druga połowa września).

‹‹ 1538 1539 1540 1541 1542 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ