X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 31 marca 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna a ile ma byc 2h po posilku?bo test robie czy mi.dobrze spada cukier,nppo obiedzie mialam 133 czyli dalej w normie,po 1,5h 117.spada tyle dobrze...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma normy po 2h, bajlepiej żeby spadało

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:14

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice zaglądam zaglądam ale dziś zagonilam męża do pracy i nawet nie mam czasu na nic :) a poza tym malutka tak mi czadu daje ze prawie ciągle sikam i juz nie daje rady :)
    A teraz przyjechałam na grilla do teściow :) co do cukrów to mierze na czczo i przeważnie na tym moja przygoda się kończy bo nie mam czasu nie ma mnie w domu i nie przejmuje się tym bo jem to co od kilku tygodni :) a pogoda jest przecudowna. Mój taras w końcu ozyl i wczoraj nawet na nim zasnęłam po południu ach :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:14

    Dominika89 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaglądam, ale cisza w eterze.

    U mnie z mierzeniem różnie, na czczo zawsze, po śniadaniu zazwyczaj też, ale np. wczoraj i dziś wyjeżdżaliśmy przed upływem godziny od jedzenia i podarowałam sobie pomiar w pędzącym aucie.
    Teraz jem później obiady (od tygodnia nie mogę się przestawić, zawsze mamy o 16), a teraz ta pora wypada o 17, mąż cały tydzień był w domu, więc obiady jedliśmy, jak byliśmy głodni, czyli 17 nowego czasu, więc kolacje jem jakieś śmieszne, bo do 19-20 nie zdążę porządnie zgłodnieć np. obraną marchewkę, albo mały jogurt naturalny ze swoimi jagodami, a potem idę z córką czytać, a potem się kąpię i już nie mierzę po takiej "kolacji".
    A potem jem na noc kanapkę lub pół bułki z mlekiem i idę spać i też nie mierzę. Tak to wygląda w tym tygodniu, od poniedziałku się poprawię.

    Acha, dziś zjadłam lody w kubeczku, cukier 110 i spadał.
    Poza tym wyprawkę mam w 70% gotową. Teraz tylko zamówię z netu brakujące rzeczy, do połowy kwietnia chce skończyć wszystko.
    Gin wyznaczył mi CC na 10/11 maja. Wczoraj byliśmy obczaić szpital, gdzie on pracuje. Szału nie ma, powiatowy, ale u nas same takie. Jakiś lepszy to 80 km, a nikogo tam nie będę znała i może by mi kazali rodzić SN, więc myślę sobie, że może lepiej słabszy szpital, ale zapewniona opieka swojego lekarza, jak sądzicie?
    A poza tym też cieszę się piękną pogodą.

    Justice, Dominika89 lubią tę wiadomość

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak będę miała mieć cc to też mam dylemat czy lepszy szpital czy swój ginekolog... liczę ze się uda sn, w piąte zobaczymy jak waga kluska.

    W ogole któraś z Was w grupie na fb to Daria? Dominika mi tam co chwilę miga ;) i Daria właśnie i tak jakoś skojarzylam z naszym wątkiem?

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wydawało mi się ze to ktoś stąd ;)

    E tam zły znak, po prostu żart cukrzycy z okazji 1 ;)

    Justice lubi tę wiadomość

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej slodziutkie:) od tygodnia tez jestem slodka mamcia:) podczytuje was od jakiegos czasu i przeczytalam jakies 40 pierwszych stron, kopalnia wiedzy jak dla mnie! Super ze jestescie:)

    Mam do was pytanie, jakich glukometrow uzywacie? Firma i model.
    Ja dostalam od diabetolog diagnostic gold a w aptece dostalam bayer contour plus, oczywiscie sa mega rozbieznosci miedzy jednym i drugim, czy moglbyscie mi podpowiedziec ktoremu lepiej zaufac? Znanej marce czy temu drugiemu?

    Z gory dziekuje za odpowiedzi:)

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, a jak duże są te różnice w pomiarach? Na pewno wiesz, że nie można krwi mocno wyciskać z palca? I mierzyłaś z tego samego palca na obu glukometrach, tak?

    Najlepszym sposobem jest zrobienie sobie zwykłego badania glukozy na czczo w labie i w tym samym momencie pobranie krwi z palca glukometrem. Różnica na pewno będzie, bo krew z żyły będzie miała inny wynik niż krew z naczynia włosowatego z palca, ale po prostu wybierzesz sobie, który glukometr miał wynik najbardziej zbliżony do wyniku z laboratorium.

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toznica czasami jest 20 jednostek a czasami nawet 40, wczoraj zmierzylam mamie to na jednym miala 110 a na drugim 204, to juz wogole hardcore:)

    Masz racje, w tyg bede w laboratorium robic wyniki to sprawdze przy okazji glukoze. Dzieki:)

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, pamiętaj, żeby palce były umyte, ale bez odkażania spirytusem itp. Nieumyte palce, np. z warstewką potu na nich też fałszują wynik. Podobnie wyciskanie krwi, wyciska się płyn tkankowi i też wynik zawyżony.

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem, czytalam duzo na ten temat w necie i na tym watku:) dzieki!:)

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • AniaKami Autorytet
    Postów: 313 467

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diagnostic gold pokazuje wyzsze wyniki. Dzisiaj badalam cukier na 5 glukometrach i moj contour pokrywal sie z wiekszoscia wiec zostaje przy nim na chwile obecna.

    Contour plus one to juz bajera niezla:) jak ci sie sprawuje?

    16ud3e3kui6kcuib.png
    Oliwierek, nasz Aniołek Stróż.. *15.08.16[*]16.08.16 25+1tc Tesknimy!!!
    Aniołek 8t.c. ..13.12.2015 .... Na zawsze w serduszku ....
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 01:15

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój contour zawyza 7 jednostek wiec jest w miarę ok :)
    Powiem wam ze się dziś najadlam o nic mi się nie chce o masakra :) i w ogóle jest mi coraz ciężej leżeć bo na boku ciągnie mi brzuch zebra i mnie bolą a na plecach nie mogę oddychać ehh :)
    I ostatnio zaobserwowalam ze malutka ma coraz częściej czkawki :) niech ćwiczy moja Kluseczka :)
    Ciekawa jestem okulisty we wtorek bo albo czekam na poród SN albo umawiamy w środę cesarke :) a w ogóle jest tak pięknie ze bym już chciała na spacery z wozeczkiem pomykac ale z drugiej strony dla dziecka każdy dzień w brzuszku potrzebny :)

    Justice lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
‹‹ 1537 1538 1539 1540 1541 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ