X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi sie chcę płakać bo pączek to jest to o czym najbardziej marzę po porodzie. Ale nie odwaze się bo myślę ze to juz przeginka, nie dość ze masa cukru to jeszcze tłuste. Cholera wie kiedy ten cukoer wywali, po godzinie moge mieć ok a później będę sie bujać z 160 przez dwie godziny. Wytrzymam do porodu ;-)

    Witak Kropka. Duzo nauki przed Tobą, nauki wlasnego organizmu. Mozesz czytac i słuchać dobrych rad a póki nie sprawdzisz na sobie to nie będziesz wiedziała. Także glowa do góry, działaj próbuj i ukladaj sobie własny jadłospis ;-) Oczywiscie sluzymy pomocą. Pisz śmiało jakbys czegoś nie wiedziała.

    96xftgp.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to wam powiem, że nawet bardziej od tego pączka zjadła bym pierogi ruskie, albo snickersa :D Więc jeśli jutro coś mnie nie napadnie to pewnie nie zjem pączka a w piątek się okaże. W sobotę mam wesele brata i chyba jednak zostawie sobie na ten dzień więcej luzu :D

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka na podwieczorek zjadam np.:
    - jogurt naturalny posłodzony ksylitolem ze zmiksowanymi mrożonymi owocami
    - smakija z dodatkiem cynamonu pół,grejpfruta
    - danio z dodatkiem cynamou pół grejpfruta
    - princessa zebra
    - domowe ciasto z owocami
    - pankejki z mąki orkiszowej z jabłkami i bananem
    - ciasto z mąki orkiszowej z ksylitolem
    - nalesniki z mąki gryczanej z chudym serem słodzonym ksylitolem z musem z owoców

    Najczęściej wita u mnie pozycja pierwsza, bo imituje i zastępuje mi lody.
    o lody też mi się zdarzyło zjeść i cukier po nich ok

    Ogólnie jem to na co pozwala mi organizm. Jak po czymś cukier wywala, to drugi raz nie jem. A jak nie, to mam zielone światło.
    U mnie na szczęście cukrzyca przyszła późno i póki co pozwala mi na dosyć wiele.

    Cukry bardzo dobrze zbija też ruch :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rogalik! To jest to!
    Tak mówicie o tej hemoglobinie... ja tez ja zrobiłam... ja mam 5,50%. Potas 4,50%. Lekarka mówi, ze dobrze.
    Kurde... ja dziś po każdym posiłku po godzinie jestem juz głodna. Nie wiem co sie dzieje. :(
    Jutro ide do nowego diab. Trzymajcie kciuki moooooocno za wizytę i za mój cukier jutrzejszy nadszczo. :) hahahah

    Elaria lubi tę wiadomość

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej preferuje te zdrowsze podwieczorki, bo można więcej zjeść.
    A ciasto z orkiszowej bardzo mi służy. Po bardzo dużym kawałku, którym najadam się do syta - cukier z tego co pamiętam nawet chyba 110 nie przekroczył.

    Dominika gdybym miała do wyboru wesele i tłusty czwartej, to wybrałabym wesele :D
    Nie opłaca Ci się obchodzić tłustego czwartku :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad dlatego chyba jednak sobie odpuszcze, a w ramach tłustego czwartu zjem jakiegoś batona np. knopersa czy princesse czyli moje pewniaki :) A na wesele biorę rozwód z glukometrem :D choć nie do końca ze zdrowym rozsądkiem :D

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosolino mi też zdarzają się takie dni, że cały czas bym coś jadła i godzinę po posiłku głód mi zagląda w oczy :D:D W takie dni pomagają mi pistacje :) Trzymam kciuki za wizytę i nadszczo :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice Ty to masz serio bardzo kategorycznego diab.

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadszczo widzę jest rozchwytywane :D Ale fakt dużo widziałam dziwnych słow, ale to już przebiło wszystko :D

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:14

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzis na kolacje nie zjadłam cowieczornych płatków na mleku, zachcialo mi sie kanapki z pasztetem i ogórkiem. Dobre było. Ciekawe tylko jak cukier nadszczo hehehe.
    Jutro ciężki dzien, bądźmy dzielne.
    Ja tez jutro mam wizyte u gina więc lekki stresik jest ;-)

    96xftgp.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja na noc jem budyn bo wyczytałam ze nadszczo ma być lepiej i zobaczymy ☺
    Kredka ja często jem kanapki z pasztetem ☺

    h4py1w9.png
  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zrobilam budyń, pierwszy raz sama. Zagescilam normalnie mąką ziemniaczaną ale po jakimś czasie jak juz jadłam zrobił sie znow rzadki. CZEMUUU???? cos zle zrobiłam?

    96xftgp.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka ja zrobiłam z torebki i nigdy nie robiłam sama wiec nie wiem niestety czemu tak.

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:14

    Rosolina lubi tę wiadomość

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 22 lutego 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milagro wrote:
    Kropka witaj wśród słodkich mam :) Zobaczysz tydzień dwa i oswoisz się z dietą. Na podwieczorek owoce z jogurtem, koktajle owocowe, budyń z ksylitolem, owcianke. Musisz sprawdzić jak twój organizm będzie reagował.
    A ja dziś zrobiłam trening przed tłustym czwartkiem :D Zjadłam dwa pączusie domowe i cukier po 1h 113 ;)
    Zazdroszczę tych pączków. Ja w tym tyg zjadłam na podwieczorek jednego małego bez lukru i marmolady to miałam taki skok, że miałam problem do końca dnia, żeby go ustabilizować :( a jeszcze parę tyg temu mogłam zjeść i było ok :( Zaostrzyła się ''franca'' :/

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka trzymam kciuki za wizytę :)
    Marzusiax nie przejmuj się, już niedużo Ci zostało. To już 34 tydzień :) :)
    Po porodzie najesz się :)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znać jutro dziewczyny jak po wizytach :)

    karolyn lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już dam znać teraz, choć wróciłam dawno.
    Wszystko dobrze, łożysko pracuje, szyjka się trzyma, a Tadek waży (szacunkowo) 1300 g. Jak tak patrzę w necie na "waga płodu tydzień po tygodniu", to mały nie jest. Średnia jest 1100 g. Ale lekarz mówi, że dobrze waży. No i zawsze to szacowanie, raz się tak zmierzy, a raz inaczej, nie będę się przejmować. 15 marca mam usg w takiej super pracowni, gdzie robiłam usg "genetyczne" i połówkowe i wiem, że tam mają lepszy sprzęt.

    karolyn, Justice, kark lubią tę wiadomość

‹‹ 1434 1435 1436 1437 1438 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ