X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice mi mąż musi kupować w Krakowie albo Niepołomicach bo mojej Bochni to prawie nigdy go nie ma hehe ☺ dobrze ze on pracuje w Krakowie bo jedz 45km po chleb hihi ☺☺

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka123 wrote:
    O matko dziewczyny ale mnie przycisnelo... zjadlam calego wafelka w czekoladzie mmmm kokosowy byl. Ale pyyyszny :-) Pierwszy raz od pol roku tak sobie pozwolilam, no ciekawa jestem co z tego bedzie.
    Ktoras z Was zjadla wafelka typu princessa?
    Ja zjadłam niedawno drożdżówkę z kruszonką mojej babci (no weź odmów w Dzień Babci!). Potraktowałam to trochę jak eksperyment:
    przed zjedzeniem cukier: 85
    0,5h po: 94
    1h po: 106
    1,5h po: 100
    2h po: 90

    Jak mam to rozumieć? Nie było skoku powyżej 120? Bo ja to tak rozumiem, mierzyłam rzetelnie.

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria super wynik tylko się cieszyć ☺ a powiedz jak Tobie po tej nocnej insulinie? W dzień tez widzisz poprawę cukrów? ☺

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolyn wrote:
    Ja dzis zjadlam batonika polecanego na fb nazywa sie dobra kaloria. Pycha byl:) nie wiem jak cukry bo bylam na zakupach i nie mierzylam. Sprawdze innym razem:)
    Ja sie zastanawiam z mezem nad imieniem Tomasz:) podoba mi sie tez Eliasz ale dla meza zbyt oryginalne;)
    Eliasz kojarzy mi się z nazwiskiem, bo znam rodzinę o tym nazwisku. Tak już jest, na skojarzenia nie poradzisz. Miałam też koleżankę o nazwisku Justyna, ale Justyna to popularne imię, bardziej niż Eliasz.
    Tomaszów za to znam paru, obecnie niezbyt częste imię (w szkole nie mam żadnego ucznia o tym imieniu). Ja bym brała Tomka.

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria no mi sie wydaje ze bylo ok. Nawet jak gdzies pomiedzy bylo ciut wyzej no na pewno nie 120 a po drugie na pare minut, wiec ogolnie drożdżówka Ci sluzy ;-)
    Ja mam tak z sernikiem ale tylko takim domowym, bo jak kupilam w cukierni to juz mialam 130. Domowe wypieki są najlepsze ;-) Moja babcia tez piekla przepyszną drozdzowke :-)

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kredka123 wrote:
    Ja dalej z imieniem jestem w czarnej d... Chodzi mi po glowie Bartek, Piotruś, Mikolaj albo Kuba, ale Kuba nie Jakub i tak sie zastanawiam czy jest wogole takie imie???
    HHm... pewnie można się uprzeć, na pewnym forum znalazłam historię, że ojciec zarejestrował Kubę, tylko musiał napisać jakieś oświadczenie. Tylko trzeba przemyśleć parę kwestii... zawsze będzie musiał się tłumaczyć w urzędach, poprawiać urzędników, panie w sekretariatach, w rozmowach telefonicznych itd, że jest KUBĄ, a nie Jakubem. Na pewno sporo będzie błędów w dokumentach w związku z tym. Mi też Kuba milej brzmi niż Jakub (podobnie, jak wolę moją Misię od Michaliny), ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, byście tak mówili do synka. Ja myślałabym również, jak to imię będzie odbierane za X lat, kiedy wasze dziecko zostanie np. ważnym politykiem, czy forma Kuba (przez chyba wszystkich odbierana jako zdrobnienie) nie będzie jakimś zgrzytem. Lepiej brzmi "prezydent Bronisław Komorowski" niż "prezydent Bronek... ". Takie mam przemyślenia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika89 wrote:
    Elaria super wynik tylko się cieszyć ☺ a powiedz jak Tobie po tej nocnej insulinie? W dzień tez widzisz poprawę cukrów? ☺
    Jestem na insulinie 3 tygodnie, na razie tylko 4j. na noc. Od razu spadł cukier na czczo, a z nim miałam największe problemy, po 2 miesiącach dieta przestała wystarczać. No więc decyzja lekarki o insulinie i cukier na czczo spadł z 95 (tak dobijał) do 80-85, a ponieważ insulina nocna działa do 20 godzin to i w ciągu dnia są niższe cukry. Od kilku dni widzę znów zwyżkę, cukier w granicach 90-92 na czczo. Lekarka powiedziała, że jak będę przekraczać kilka dni z rzędu, to mam zwiększyć do 6j. Zobaczę, co będzie się działo przez kilka następnych dni i podejmę decyzję.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę zdominowałam tę stronę, ale muszę koniecznie napisać do Sweet, jeśli to czyta :-) Wielkie gratulacje! Przeżyłaś swoje, ale masz już swoją niunię przy sobie. Cieszę się, że nie odpuściłaś z mężem w kwestii połączenia cię z dzieckiem po porodzie! No masakra, jakbyście miały być 2 doby osobno!
    Powodzenia w karmieniu! Masz niesamowitą siłę, że przetrwałaś już tyle. Ja na szczęście nie mogłam narzekać na ból, czy wręcz zmasakrowanie sutków, bo w ogóle mojej córce nie udawało się uchwycić, szczypnęła, nic nie leciało, więc rozdzierała się i tyle. Jak nauczyłam się głęboko ją przystawiać to skończyło się szczypanie, a zaczęło jedzenie.
    Odezwij się czasem, choć wiem, że będzie trudno. I jeszcze dwulatek po domku się plącze. Dla niego to musi też być trudny czas, a ja się obawiam, jak moja 8 latka będzie się czuła z rodzeństwem (na które od dawna czeka). A co dopiero taki maluch...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co do imienia ostatnio myślę nad Marta lub Patrycja. Ale ja nie umiem się zdecydować, a mojemu mężowi ciągle coś nie pasuje ☺

    h4py1w9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justice Eleonora faktycznie poważnie brzmi, ale jeśli Ci się podoba to ja nie widzę w nim nic dziwnego. Jest oryginalne ale czemu nie ☺

    h4py1w9.png
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę mocy jedzenia drożdżówek. Mi nie siadają totalnie. Jedynie domowe serniki, ale bez czekoladowej polewy. Batoniki kokosowe też ok, ale jak zjadłam w porze posiłku (w innych porach nie jem wcale), to po godzinie byłam głodna, więc mam w nosie takie posiłki. Owocem jesr szansa sobie pojeść :-)

    Ja niecierpię mojego imienia. Marzena. Ani tego dzieci wypowiedzieć nie mogą, ani nie ma ładnego zdrobnienia. Nie przypadło mi do gustu. Używam bo muszę. Drugiego nie posiadam.

    Ten chlebek zielony jen na 1 śniadanie i do tego jedna parówka, żeby nie było za sucho w buzi z rana. U mnie przeważnie jest koło placków pita (chyba tak się to nazywa), wafli ryżowych. W biedrze też mają żytni 100% ale, żeby go kupić to muszę sklep zaliczyć przed 12 rano. Jak już go dopadnę to kupuje więcej i mroże. Jak się mieszka daleko od sklepu to ten sposób się sprawdza.

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • Kredka123 Autorytet
    Postów: 757 301

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez bylam w Biedronce i nie ogarnelam ktory to... takie pol chlebka zapakowane w foliową torebke? Sa zielone i czerwone?

    Elaria dalas mi do myslenia, juz nawet pomijając fakt jak to brzmi w doroslym zyciu Kuba, to bardziej do mnie trafilo to ze pewnie bedzie musial sie tlumaczyc ze nie Jakub i bedzie w papierach totalny balagan.
    Mikolaj znowu kojarzy sie ze swietami. Elaria czy spotkalas sie ze dzieci smieja sie z kogos dlatego ze ma na imie Mikolaj? Np w okresie świąt?

    96xftgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 02:50

  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są ciemne kromeczki zapakowane. Suche tragicznie ale da się zjeść
    http://www.prawieogarniam.pl/2016/06/kromka-7-ziaren-zytni-chleb-z-biedronki.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 16:09

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
‹‹ 1306 1307 1308 1309 1310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ