X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Magd Ekspertka
    Postów: 223 510

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie, czy moze któraś z Was musi dostawać zastrzyki z Clexane? Robicie je same?

    ulola lubi tę wiadomość

    km5se6ydvkshe5ag.png
  • ela Autorytet
    Postów: 493 371

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak robię sama, od początku ciąży, a jestem w 20tygodniu.

    5b09tv73mjpedncc.png
    Moje kochane chłopaki Michał lat 10, Paweł lat 7, no i jeszcze jest tata, teraz doszła Marysia
  • MartaKD Autorytet
    Postów: 2540 2698

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak,robiłam kilka przed ciążą i w ciąży do 30tc

    ug37df9hvpghw3yg.png
  • Ewcia26 Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, też robię je sama od 5tyg ciąży- obecnie jestem 13tyg
    + 6 dni. Dużo siniaków Wam się robi?

    Ewcia26
  • mariooola3 Debiutantka
    Postów: 14 11

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robię od grudnia, podczas starań i w ciąży zamiast acenokum. Ostatnio odkryłam, że w pozycji półsiedzącej uczucie dyskomfortu jest mniejsze. estem w tyg ciazy

    mariooola3
  • karola84 Ekspertka
    Postów: 348 69

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam całą ciąże tzn mąż mi robił bo ja panicznie boje się igieł kilka razy tylko sama sobie zrobiłam...

    kocham Cię córeczko (*)(*)(*) 22.05.2013
  • ola25 Autorytet
    Postów: 328 428

    Wysłany: 21 maja 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja biore clexan 60 prawie rok przed zajsciem , dodatkowo encorton i acard.

    8p3onafaaetblgsa.png


    [link=https://www.suwaczki.com/]eikt9n73aahq30y6.png[/link]
  • iwa7988 Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie::

    ja również biorę zastrzyki w ciąży ( dopiero 7 tydzień), wcześniej poroniłam w 21 tygodniu.....i okropnie się boje bo niewniem co czas pokaże.........

    iwaa27
  • Nuffeq Autorytet
    Postów: 396 186

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwa7988 wrote:
    Witam wszystkie::

    ja również biorę zastrzyki w ciąży ( dopiero 7 tydzień), wcześniej poroniłam w 21 tygodniu.....i okropnie się boje bo niewniem co czas pokaże.........
    Przepraszam, że pytam...a czy miałaś jakieś skurcze albo jakieś inne objawy przed tym poronieniem?
    Ja też biorę clexane od 7 t.c. i mam brać do ok 27. A gdzie wstrzykujecie lek?(brzuch, udo?)

    17u9j44jl3novlzi.png
  • iwa7988 Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj,

    z moim poronieniem to bardzo długa historia, najpierw w 12 tygodniu miałam bule brzucha- skurcze ale bez krwawienia, okazało sie ze mam mieśniaka który naciska na łożysko, po 5 dniach leżenia w szpitalu wyszłam z receptą na nospe i magnez. prowizorycznie wszystko było ok do wizyty u lekarza po 21 tygodniu kiedy to lekarz powiedział mi że serduszko maleństwa nie bije. Lekarz prowadzący powiedział że to przez mięśniak.....nawet miałam usówanego tego mieśniaka.......ale po konsultacji z innymi lekarzami, i wynikach histopatologicznych dowiedziałam się że to NA PEWNO nie mięśniak.

    zaczełam robic szereg badań i wyszedł mi dodatni ANA 2.....


    Jestem teraz w 7 tygodniu ciąży strasznie się cieszę, i inny juz lekarz przepisał mi zastrzyki które wstrzykuję w brzuch ..... naszczescie nie mam siniaków.....

    pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki za nas :)))

    iwaa27
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 3 lipca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie bójcie się clexane. Brałam codziennie o 20 od 4 tyg. Ciąży odstawiłam dzień przed cesarka podobno szybko krzepliwosc wraca. Mam zdrowa i cala córeczkę ok.20 to. Miałam kryzys b.mnie bolały ale tłumaczyłem sobie ze wszystko dla dzidzi,lekarz mój bal się odstawić mi wcześniej bo straciłam juz synka z niewiadomych Powodow wcześniej go urodziłam. Powodzenia nie bójcie się jesteśmy silne i przetrwamy wszystko mamuśki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 15:57

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 11 lipca 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Clexane 40 odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży czyli prawie miesiąc. Na początku robiłam sama w brzuch i niestety za każdym razem powstawał krwiak i to bolesny. Kolejne robił mi mąż w uda. Siniaków nie było ale za to bardzo bolało. Teraz od kilku dni robi mi je tuż pod pośladkiem i nic nie czuję. Tak więc najlepiej metodą prób i błędów znaleźć swoje miejsce. Teraz to taki nasz wieczorny rytuał. I warto przeżyć to wszystko dla Maleństwa.

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 12 lipca 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mąż robi od początku ciąży, więc już duużo tego wzięłam. Miałam siniaka kilka razy, może z 5, reszta bez problemu. Cały czas robimy w brzuch i jest ok, można się do tego przyzwyczaić.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zajrzy : )

    Biorę Clexane 40 od prawie 3 tygodni. Mam do pytanie do dziewczyn, które też stosują ten lek. Czy lekarz zalecał Wam częstsze badanie morfologii (czytałam, że płytki krwi mogą spadać) oraz czy miałyście kontrolować d-dimery czy jakieś inne czynniki krzepnięcia? Byłam już na 2 wizytach, ale nie wspominał nic o dodatkowych badaniach. Jak sama spytałam o płytki, to odpowiedział, że przy heparynie drobnocząsteczkowej nie ma ryzyka małopłytkowości. Jednak jak zajrzałam do ulotki, to widzę, że jednak jest. I teraz już sama nie wiem, czy coś badać na własną rękę.. Przed ciążą miałam poziom płytek 214, na samym początku ciąży 201, ale to było dopiero po 4 zastrzykach, więc pewnie za wcześnie na ew. spadek.

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka ja już dwa miesiące biorę clexane. Morfologię mam zlecaną mniej więcej co 3 tygodnie ale jest ok. Jeżeli chodzi o pozostałe to miałam ostatnio zlecone czynniki krzepnięcia bo miałam plamienia i dr się bała, że za bardzo rozrzedzają mi krew. Ale wyszło ok więc dalej się kłuje. :)

    Jeżeli miałaś taki poziom płytek to raczej wątpię, żeby Tobie jakoś drastycznie spadły. Ale jeśli się niepokoisz to zrób sobie nawet prywatnie morfologię. Koszt ok 10 zł.

    Kajka lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź Lexi!
    Wszystkie badania i tak robię prywatnie, więc pewnie dla świętego spokoju zrobię częściej tę morfologię. I tak muszę kontrolować TSH, bo mam lekką niedoczynność.
    Przykro mi z powodu Twoich strat.. Bierzesz clexane z powodu poronień, czy coś wyszło nie tak w badaniach? U mnie po poronieniu okazało się, że mam trombofilię (mutacja V-Leiden i niedobór białka S).

    Jasmin30, Muska lubią tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Lexi150 Autorytet
    Postów: 3877 2819

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po drugim poronieniu robiłam przeciwciała. Antykardiolipinowe wyszły słabo dodatnie. Dlatego Clexane. Ale myślę, że już niedługo będziemy odstawiać i zostanie tylko Acard. Życzę powodzenia i dużo spokoju.

    Jasmin30 lubi tę wiadomość

    Mama 4 Aniołków <3 <3 <3 <3
    ♥ IGOR ♥ 24.02.2016 (3390g, 56cm, 10pkt.)
    mhsvh371f8hry86r.png
    0d1ygywl27duo1io.png
  • Kajka Autorytet
    Postów: 448 347

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexi150 wrote:
    Po drugim poronieniu robiłam przeciwciała. Antykardiolipinowe wyszły słabo dodatnie. Dlatego Clexane. Ale myślę, że już niedługo będziemy odstawiać i zostanie tylko Acard. Życzę powodzenia i dużo spokoju.
    Ja muszę jeszcze dopytać gina, ale z jego słów wynika, że u mnie clexane raczej do porodu. Pewnie w związku z ryzykiem zakrzepicy.
    Pozdrawiam i życzę spokojnych dwóch pozostałych trymestrów! : )

    Maximka, dżelka lubią tę wiadomość

    hchysek2bqhy3qiu.png[/url]
    ---
    One of the happiest moments in life is when you find courage to let go of what you can't change.
    Okruszek (*) 12 tc.
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 24 sierpnia 2015, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do sprzedania 12 zastrzyków Clexane 0,4, kupowane bez refundacji, więc mogę sprzedać za 100 zł + kw. Może ktoś jest zainteresowany?

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • akira Autorytet
    Postów: 484 296

    Wysłany: 9 października 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy kupujecie Clexane z refundacją? W poprzedniej ciazy 4 lata temu Clexane kupowalam w niektorych aptekach doslownie za 1gr. Teraz moja dok. mowi, ze nie moze mi dac recepty z refundacja, wiec wydaje co miesiac lacznie 600 pln na leki. Zastanawiam sie, czy ktoras z Was ma Clexane 0,4 ze znizka?

    ex2bqtkfnrconmdf.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ