X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 14 września 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anty Xa służy do oceny aktywności heparyny we krwi i powinno się go robić 4 godziny po zrobieniu zastrzyku. Badanie powinno się robić raz w miesiącu przez cały okres leczenia, w niektórych przypadkach nawet częściej.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 14 września 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam zastrzyki o 21:00 wiec jak realnie zrobić to badanie? czy mogę w jednym dniu zrobić zastrzyk w innych godzinach? a może 21:00 to zła godzina na zastrzyk?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 15 września 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra, zastrzyki najlepiej robić rano, mi lekarze kazali je robić między 6 a 8 rano (codziennie o tej samej porze), na początku robiłam o 6, później stopniowo przesunęłam, codziennie o 15 minut później, no i teraz robię o 8

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Kachna_r Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 19 września 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    jestem w 9 tygodniu ciąży, w 6 wykryto niski poziom białka s (55%, gdzie norma zaczyna się od 70%), zaczęłam przyjmować codziennie zastrzyk z heparyną 40 mg. Dziś odebrałam wynik i mam 22% (norma od 64%). Różnica norm wynika z różnych laboratoriów. Jestem już po jednym poronieniu, bardzo ciężko było nam w ogóle zajść w ciążę (udało się przez stymulację hormonalną), a teraz jeszcze to... Wykluczono u mnie mutację v leiden. Wizytę u hematologa mam dopiero na 05.09, ale dziś spróbuję się zapisać do immunologa, może uda się szybciej. Czy któraś z Was miała podobny problem lub może mi coś doradzić? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 września 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    ja mam niedobór białka S. 44%. Jakoś ok 6-7 tc się badałam, tak jak Ty. Jestem na Clexane 0,6. Dobrze, że masz zastrzyki, to najważniejsze. Miałaś inne rzeczy zbadane w zakresie krzepliwości?

    Kachna_r lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 20 września 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja biorę neoparin 0.4 i acard. aktualnie 7 tydzień ciąży i 3 opakowania zastrzyki za mną. od wczoraj wymiotuje krwią (tzn ciągnie mnie na wymioty ale tylko krew wylatuje) wizytę mam jutro (o ile lekarz da radę mnie przyjąć bo teoretycznie miałam zajść tylko po receptę do rejestracji) czy to swiadczy o za dużej dawce heparyny?

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 września 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bym pojechała do szpitala na Twoim miejscu...

    te leki moga powodować rózne krwotoki, wymioty krwią to też mogą być jakieś wrzody, albo jeśli wcześniej duzo wymiotowałaś to drobne uszkodzenie przełyku, ale i tak nie brzmi to fajnie

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Kachna_r Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 21 września 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulli88 ja też bym radziła podjechać do szpitala, dla świętego spokoju, a to najważniejsze dla Maleństwa. K878 badałaś później poziom białka? Mi zwiększono z 0,4 na 0,6 neoparin i czekam na wizytę u hematologa mam 27.09. Mam wiele badań pod tym kontem, ale czekam na wyniki (te skomplikowane mogą być nawet po 2 tygodniach). O dziwo wyszło mi jeszcze bardzo wysokie żelazo (nie suplementowałam jego nigdy- w witaminach które przyjmuje dla I trymestru też go nie mam. Jak norma jest do 140 to w 7 tygodniu mi wyszło 240, a w 9 tygodniu 200. Immunolog się zdziwił, ale mówi, że zostawia to hematologowi, a mój ginekolog stwierdził, że powinnam się cieszyć, bo w ciąży bardzo spada. PS. bardzo się cieszę, że trafiłam na to forum, będziemy mogły sobie wymieniać przydatne informacje. Ściskam wszystkie Mamuśki :)

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 21 września 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, po tym jak mi raz zrobili kompleksową diagnostykę i ustalili dawkę to nie; kazali powtórzyć kilka miesięcy po porodzie; a ty miałaś? na podstawie czego zmienili Ci dawkę?

    widzę po wacikach przy pobieraniu krwi, że tak nie krzepnie jak kiedyś - potrafiłam mieć czysty wacik, ale nigdy nie sądziłam, że to źle

    na moją prośbę gin mi dała skierowanie na czas krzepnięcia - no i wyszedł trochę lepszy, ale za dużo się nie zmienił, ale więcej nie chciała mi dać, do polecanego przez nią hematologa ciężko się dopchać

    co do żelaza to nie wiem czy to może mieć związek

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 21 września 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, oficjalnie dołączam do kłujących się :).
    W zeszłym tygodniu zrobiłam test z pozytywnym wynikiem. Z uwagi na kwietniowe poronienie i wysokie p/c antykardiolipinowe, od pozytywnego testu biorę Acard, a dzisiaj na wizycie dostałam receptę na Neoparin 0,4 (z refundacją) i wieczorem biorę pierwszą dawkę (lekarz zalecił taką porę). Za 2 tygodnie pierwsze usg i potwierdzenie ciąży.

    Tak się denerwowałam wizytą, że zapomniałam zapytać, co robić, jeśli zacznę krwawić. Przestać brać zastrzyki, jechać na ostry, czekać do wizyty?
    Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski, w marcu, byłam szczęśliwa jak nigdy. Teraz jestem zbyt przerażona, żeby się cieszyć. Oszaleję z nerwów przez te dwa tygodnie...

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 września 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Tak się denerwowałam wizytą, że zapomniałam zapytać, co robić, jeśli zacznę krwawić. Przestać brać zastrzyki, jechać na ostry, czekać do wizyty?
    Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam dwie kreski, w marcu, byłam szczęśliwa jak nigdy. Teraz jestem zbyt przerażona, żeby się cieszyć. Oszaleję z nerwów przez te dwa tygodnie...
    Jechać na IP, niczego nie odstawiać. Lekarz musi podjąć decyzję czy i jakie leki masz brać.

    KotCzarownicy lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 21 września 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Tego się boję teraz najbardziej. Muszę sobie znaleźć zajęcie, żeby o tym nie myśleć, bo oszaleję do października.

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 września 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Dzięki. Tego się boję teraz najbardziej. Muszę sobie znaleźć zajęcie, żeby o tym nie myśleć, bo oszaleję do października.
    Pamiętaj, że krwawienie w ciąży przy lekach przeciwkrzepliwych to najczęściej nic poważnego. Znam wiele dziewczyn, które miały z tym problemy a dzieci mają zdrowe. Sama miałam krwotok ok 10 tygodnia. Ciężko zachować spokój, gdy widzi się krew ale trzeba choć spróbować pamiętać, że krew rzadko oznacza najgorsze

    KotCzarownicy lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 23 września 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za wsparcie.

    Wbijanie igły dobrze zrobione nie boli, za to wpuszczanie płynu szczypi jak jasna cholera przez dobrych kilka minut.

    Dziewczyny, którym robią się krwiaki i siniaki - po jakim czasie wam znikają?

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 24 września 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotCzarownicy wrote:
    Dziękuję bardzo za wsparcie.

    Wbijanie igły dobrze zrobione nie boli, za to wpuszczanie płynu szczypi jak jasna cholera przez dobrych kilka minut.

    Dziewczyny, którym robią się krwiaki i siniaki - po jakim czasie wam znikają?
    A próbowałaś wstrzykiwać wolniej? U mnie pomagało.
    Siniaki różnie się trzymały, zależy od wielu czynników ale przeważnie tydzień do dwóch. Chociaż miałam jeden taki, który trzymał się bite dwa miesiące a ślad na skórze mam do tej pory, czyli już ponad 5 miesięcy. Ale to z własnej głupoty, nie wycisnęłam powietrza ze strzykawki przy dawce 0.6

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 24 września 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez 9 miesiecy nie wypuszczalam powietrza;)siniaki byly czasem ale nie jakos duzo...

    jova lubi tę wiadomość

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 24 września 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :O ale to wpuszczałaś powietrze sobie do ciała czy kombinowałaś, żeby nie dociskać do końca?
    mi mąż robi zastrzyki i przez pierwszy miesiąc mimo iż mu to mówiłam, wduszał mi powietrze; któregoś razu przyuważyłam, że został bąbel w strzykawce i mi go wdusił

    przy żadnych zastrzykach; podskórnych, domięśniowych, dożylnych, nie powinno się dawać powietrza do ciała

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • jova Przyjaciółka
    Postów: 70 49

    Wysłany: 24 września 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa- gratuluję córeczki!! :D Jak to dobrze zobaczyć kolejne szczęśliwe zakończenie :)

    Co do powietrza przy dawce 0,6 Clexane- ja również nie wypuszczałam powietrza kłując się przez całą poprzednią ciążę, i teraz też nie wypuszczam. Normalnie podaje zastrzyk do końca pod skórę, razem z banieczką powietrza. Nie mam przez to siniaków. to znaczy sporadycznie się pojawiają, ale raczej gdy trafię w zrost i podaje mimo wszystko "na siłę". Za to gdy zrobi mi się siniak po uderzeniu, potrafi się trzymać nawet miesiąc.

    Aniołki [*] [*] [*] Mutacja genu MTHFR
    Szczęśliwa Mamusia 2016 i 2018

  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 24 września 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka, ja już wstrzykuję powoli ;). Pytałam się brata mojego męża - jest ratownikiem medycznym - powiedział, że siniaki co jakiś czas będą się robić i nic na to nie poradzę, bo czasem trafi się jakieś małe naczynko po drodze. na razie zrobił się jeden siniak, poza tym dwa małe krwiaki po wkłuciu - niewielkie czerwone kropki. I zostawiam bańkę powietrza w strzykawce (mam dawkę 0,4).

    Edyta: dopytałam szwagra o to powietrze i powiedział, że należy wstrzykiwać całość, razem z tą banieczką. Krzywdy się tym na pewno nie zrobi. Dzisiaj zaufam specjaliście :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 20:06

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 24 września 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście, przy dawce 0.4 nie usuwa się powietrza, nawet w ulotce jest informacja. Przy 0.6 i wyższych powinno się. A ryzyko siniaków można zminimalizować. Ja mam kilka swoich sprawdzonych sposobów i dzięki temu siniaki mam bardzo rzadko a już blisko 200 zastrzyków za mną w tym kilkadziesiąt z dawką 0.8 :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 23:21

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ