X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 września 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, właśnie dlatego, że nie słyszałam o nikim kto by go stosował

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 4 września 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja go właśnie kupiłam, bo lekarz mi o nim powiedział. W ulotce wypisane wszystko to samo co w Clexanie i czytałam na roznych stronach ze sa identycznie te same, ale chcialam poznac wasza opinie. Jednak różnica w cenie jest. Za Neoparin dałam 9 zl za 10 ampułek a Celaxane ta sama ilość około 38 zł:/

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam clexane w ciąży, bo lekarz angiolog mi mówił, że jest bezpieczniejszy w ciąży niż neoparin.

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 5 września 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zabronił brać Neoparin, stwierdził, że Clexane stosuje się od dekad i jest sprawdzony a Neoparin to nowy lek i nie wiadomo czy tak samo bezpieczny

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 5 września 2017, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z trombofilia będę mieć cc prawdopodobnie w okolicach tygodnia, słyszłam o pończochach które nosi się podczas operacji w czasie połogu żeby zapobiec zakrzepicy, słyszałyście o tym? którąś stosowała?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Dziewczyny z trombofilia będę mieć cc prawdopodobnie w okolicach tygodnia, słyszłam o pończochach które nosi się podczas operacji w czasie połogu żeby zapobiec zakrzepicy, słyszałyście o tym? którąś stosowała?
    Ja musiałam te pończochy nosić, bo mam zakrzepicę. Dla mnie to była masakra. Tak niewygodne były :/. Te pończochy miały drugi stopień ucisku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2017, 08:05

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 5 września 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa myslisz zeby kupic sobie?ja mam tylko stwierdzona mutacje v leiden ii mthfr ale jesli ma to pomoc to bede nosic te dwa miesiace.tylko jaki stopien ucisku kupic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2017, 11:01

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Ewa myslisz zeby kupic sobie?ja mam tylko stwierdzona mutacje v leiden ii mthfr ale jesli ma to pomoc to bede nosic te dwa miesiace.tylko jaki stopien ucisku kupic?

    To lekarz musi Ci zlecić. Mi lekarz kazał kupić więc dlatego miałam. Musiałam je założyć przed cesarką i nosić cały okres połogu.

  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 8 września 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam dzisiaj o ten Neoparin doświadczonego ginekologa i powiedział mi, że mozna go stosować bez strachu, że jest to sprawdzony lek. Tańczy polski zamiennik francuskiego Clexana no i dostępny w większości aptekach. Bo z Clexanem to różnie bywa. To tak jakbyście chciały widzieć :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2017, 09:20

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 8 września 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja go też mam :)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 września 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cała ciąże biorę a raczej brałam bo od dwóch tyg jestem na odstawieniu Clexan mój lekarz twierdzi ze jest lepszy i ja sama jestem i byłam tego zdania dla mnie juz samo słowo zamiennik swoje mówi ale wiem ze każdy robi tak jak chce wiec ja sama nie narzucam nikomu swojej opinii

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 10 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skład jest identyczny wprowadzono go właśnie dlatego że clexane momentami jest trudno dostępne. tragedia jest dopiero kiedy kończą się zastrzyki masz receptę a nie możesz wykupić kolejnych. w dużych miastach można odlecieć kilkanaście aptek ale co w sytuacji gdy w okolicy 2 apteki na krzyż i nigdzie nie mogą zamówić bo braki clexane w hurtowniach. ja biorę neoparin właśnie ze względu na dostępność i lekarz i farmaceuci są zgodni ze to identyczny sklad

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 10 września 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to napiszcie potem czy nie było z nim jakichś problemów, krwiaków, innych komplikacji, skutków ubocznych; ja bym chętnie mniej płaciła, no ale trochę się boję

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ulli88 Autorytet
    Postów: 1014 802

    Wysłany: 11 września 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biore od 20 dni żadnych krwiakow nie mam jedynie małe kropeczki po wklociu które utrzymują się Max 2 dni i to też zależy w jakie miejsce się wbije. jak na razie żadnych skutków ubocznych

    Nadia 2008
    * 7tc 2016
    *10tc 2017
    *15tc 2017
    WOJTUŚ 2018
    STAŚ 2019
  • Sylviah Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 12 września 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie recepty. Kto ją Wam wypisuje? ginekolog czy jakiś inny lekarz? I czy dostajecie z refundacją czy na 100%? Pytam ponieważ jestem dopiero na początku ciąży (6t) i zanim zobaczyłam dwie kreski na teście byłam u hematologa i dostałam receptę na 10 zastrzyków. Zaczęłam brać po pozytywnej becie, ale hematolog powiedziała że mam się do niej wybrać dopiero po miesiącu stosowania heparyny i zrobić badania i zdecyduje jaką dawkę podawać dalej. Dzisiaj mam wizytę u gina i potrzebuję recepty na kolejną serię zastrzyków. Myślicie że dostanę bez problemu i z refundacją? Hematolog dała mi zalecenia więc oczywiście wezmę je na wizytę, ale wiecie jak to jest z lekarzami. To moja pierwsza ciąża i robiłam testy na mutacje.

    MTHFR 1298A C homozygota
    PAI-1 4G homozygota
    Czynnik V R2 heterozygota
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 12 września 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od hematologa dostałam zaświadczenie dla ginekologa, na którym napisał, że nie ma potrzeby opieki hematologicznej w ciąży, że gin ma mi przepisywać Clexane R (czyli z refundacją).

    Sylviah lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 12 września 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę neoparin. Nie wiem dlaczego... nigdy nie poroniłam, w sumie sprawnie zaszłam,jestem zdrowa, mój partner też. Po co jest ten lek?

    Czy mogę zmieniać miejsce wkłucia i godzinę? Raz robiłam o 12 i tera kontynuuje, ale to uciążliwe, wolałabym koło 20 wieczorem.
    Co myślicie ?

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 12 września 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChicChic wrote:
    Ja biorę neoparin. Nie wiem dlaczego... nigdy nie poroniłam, w sumie sprawnie zaszłam,jestem zdrowa, mój partner też. Po co jest ten lek?

    Czy mogę zmieniać miejsce wkłucia i godzinę? Raz robiłam o 12 i tera kontynuuje, ale to uciążliwe, wolałabym koło 20 wieczorem.
    Co myślicie ?
    To w jakim celu bierzesz zastrzyki? Miałaś zakrzepicę? Masz stwierdzone mutacje genetyczne? Zespół antyfosfolipidowy? Dużą otyłość? Tego leku nie daje się ot tak.

    Jeśli chcesz brać o innej godzinie to raczej sugerowałabym godziny poranne, jeśli będzie trzeba zbadać anty Xa 4 godziny po zastrzyku to będzie problem, jak zaczniesz brać o 20.. Poza tym, jeśli chcesz do porodu zzo to od ostatniego zastrzyku do znieczulenia musi upłynąć 12 godzin, w przeciwnym razie jest bardzo duże ryzyko powikłań.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • ChicChic Autorytet
    Postów: 2220 803

    Wysłany: 13 września 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wyjaśnienie! Pozostanę przy dopołudniowych w takim razie.

    A biorę nie wiem dlaczego.. chyba na wszelki wypadek. Zapisali to biorę.
    Dziś idę do lekarza, może będzie już coś widać.

    km5stv739k9pulwh.png
    3i498u69muucg3hi.png

  • Agus603 Ekspertka
    Postów: 168 98

    Wysłany: 13 września 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syviah mi przepisuje recepte na zastrzyki lekarz ginekolog z refundacją,a chodze prywatnie. Jeśli masz tyle mutacji a ginekolog ci nie przepisze zastrzykow to go zmień bo jest niepoważny. Tak samo jak ci wypisze recepte 100%. Nie warto przepłacać tym bardziej, że to nie są tanie rzeczy a coś nam się należy za opłacanie składek.

    Co do Neoparinu to biorę od jakiś 2 tygodni i nie widzę na razie różnicy między nim a Clexanem. Biorę go wieczorem, bo przyjmuje rónież Acard i w takim wypadku lekarka zaleciła mi przerwę między jednym a drugim około 12 h.
    Możecie mi wyjaśnić czym jest czynnik Xa ? Cos mi lekarka o nim wspominała, że na późnijeszym etapie ciąży będe go musiala oznaczać ale szczerze powiedziawszy pierwsze słyszę. Dzięki za odp

    3jgxskjoibj2fuaa.png
    V Leiden heterozygota,
    PAI1-4G heterozygota
    Niedoczynność tarczycy
    Aniołek 10tc (*) 19.09.2017
‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ