X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz także jest zdania, że mutacje mthfr mogą wcale nie mieć tak dużego wpływu na poronienienia. Dlatego nie mam refundacji Clexane.
    Czarnulka24 też się cały czas boję czy z dzieckiem wszystko będzie ok. Narazie jest dobrze, mimo że mam te mutację. Pai-1 nie robiłam więc nie wiem.
    Zgodzę się z Inessa - grunt to trafić na dobrego lekarza, czego Ci Czarnulko bardzo życzę :-)

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa bardzo ci dziękuję za tak miłe słowa ;) dla mnie teraz jest tylko najważniejsze aby były właśnie kariotypy prawidłowe .. czasem wolałabym nie robić żeby nie wiedzieć - no ale raz się żyje . jak okażą się ok - to mam mnóstwo szans na ciąże kiedyś dojdą co jest przyczyną ale jak wyjdą źle to kicha - chyba się załamie ;/ po tym wszystkim co przeszłam tylko daje mi siły do życia to może kiedyś urodzę dzidziusia

    Leif aha rozumiem , ja i tak bym się nie starała na refundację bo ja obecnie nie jestem w polsce więc nie mam ubezpieczenia - jak coś robię to prywatnie ..

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi dziewczyny czy metylowany kwas foliowy a zwykły to jest jakaś różnica oprócz tego że jeden się wchłania lepiej ? no i ceny oczywiście ? czy on się odkłada w organizmie ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane kilka dni temu pisalam o refundacji a dziś jestem juz jedna z Was zaczynam Clexanowanie dziś był mój pierwszy raz strasznie mnie bolalo po wyjęciu igielki makabra jakąś
    Czarnulka co do ceny kwasu zmetylowanego to zależy jaka dawka jaka firma i ile tabletek ja kupowalam Swansona 800 za 60szt. Place ok 50/60 zł chyba jakoś tak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 16:23

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Witajcie kochane kilka dni temu pisalam o refundacji a dziś jestem juz jedna z Was zaczynam Clexanowanie dziś był mój pierwszy raz strasznie mnie bolalo po wyjęciu igielki makabra jakąś
    Czarnulka co do ceny kwasu zmetylowanego to zależy jaka dawka jaka firma i ile tabletek ja kupowalam Swansona 800 za 60szt. Place ok 50/60 zł chyba jakoś tak

    no ja kupiłam firmy Solgar w podobnej cenie ..jedynie metylowaną b12 i b6 innej firmy bo z solgara metylowanej b12 i b6 nie mogę znaleźć ..
    a Ty jesteś w ciąży obecnie że bierzesz clexane ? jeśli tak to gratuluje ;*

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka mam nadzieje ze tak dziś test pokazał mi dwie kreseczki :-) Ja mam wszystkie zmetylowane ze Swansona ... Dziękuje za gratulacje kochana <3 mam nadzieje ze będzie dobrze

    inessa, czarnulka24, Justa87 lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Czarnulka mam nadzieje ze tak dziś test pokazał mi dwie kreseczki :-) Ja mam wszystkie zmetylowane ze Swansona ... Dziękuje za gratulacje kochana <3 mam nadzieje ze będzie dobrze

    super jeszcze raz gratuluję ;) mogę wiedzieć na jakim zestawie leków jesteś ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia gratulacje :)

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje kochane :-)
    Czarnulka co do zestawu leków to tak jak w podpisie plus do tego Duphaston 2*1 tabletka , Clexane 0,6 i od soboty ma być jeszcze do tego Luteina. Trzymajcie żebym wytrzymała do wizyty Wczesniej za każdym razem zaczynalam plamic i w ostateczności poronilam tuz przed sama wizyta nawet do giną Noe zdarzylam dotrzeć

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Dziękuje kochane :-)
    Czarnulka co do zestawu leków to tak jak w podpisie plus do tego Duphaston 2*1 tabletka , Clexane 0,6 i od soboty ma być jeszcze do tego Luteina. Trzymajcie żebym wytrzymała do wizyty Wczesniej za każdym razem zaczynalam plamic i w ostateczności poronilam tuz przed sama wizyta nawet do giną Noe zdarzylam dotrzeć

    trzymamy mocno kciuki ;* teraz musi być dobrze , jestem dobrej myśli ..

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka mam taka nadzieje <3

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki cholera jasna czy to musi tak bolec ???? Podczas wstrzykiwania pod skore juz mnie trochę bolalo ale ok to może akurat moja wina bo może zrobilam to za szybko ale potem juz po wyjęciu igły tak mnie to cholernie boli przez kilka minut ze zęby zaciskam .... Tez tak macie/ mialyscie na poczatku swojej przygody z Clexane ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2017, 21:20

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak:( Niestety potem wcale nie jest lepiej, bo robią się zrosty, mi teraz w 7 miesiącu ciężko się czasami wkłuć. Ale zatrzyki robię pod kątek 45 stopni plus wolno staram się wstrzykiwać zawartość, wtedy boli mniej.

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjemne to na pewno nie jest ;-) ale Oliwcia z czasem nabierzesz wprawy i będzie lepiej. Mi na początku robiły się duże siniaki, ale teraz już jest ok. Gorzej z miejscem oczywiście z racji na coraz większy brzuch. Anian masz racje co do techniki wkucia - też tak robię.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie to też nieraz boli jak cholera. Nie potrafię wbić igłę szybko i zdecydowanie, robię wolno. Potem roztwór też powoli wtłaczam do środka. Czasem robią mi się kropki czy malutkie siniaki. Robię po bokach brzuszka.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię jak na razie po bokach pempka dopiero dwa zastrzyki za mną a gdzie tu do końca wczoraj myslalam ze wykorkuje tak bolalo tylko mnie zastanawia to czy nie robię błędu ponieważ nie wypuszczał powietrza z strzykawki tylko tak robię jak mam i może od tego mnie to tak boli???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia zastrzyk boli ale z czasem mozna sie troche przyzwyczaic. Nie wiem czy tak robisz ale dopoki brzuch nir jest napiety od rosniecia polecam brac falde skory mocno zacisnac w palcach i dopiero wbic igle pod katem ok 45 stopni i powoli wpuscic zastrzyk. No i nie blisko pepka a tal ok 3 palcy od niego bo tam po pierwszs lepiej sie wchlonie a po drugie im blizej pepka tym bardziej boli. No i powietrza sie nie wypuszcza akurat w tym zastrzyku. Ja pod koniec ciazy juz nie wbijalam w brxuch codziennie a w udo tak co drugi dzien chociaz. Zycze malo bolu i spokojnej ciazy ☺

  • dagak Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,jestem nowa i chcialabym sie was zapytac czy ktoras z was przyjmowala clexane (ja 0.4 )przy czym miala w ciazy krwiaki na macicy??
    to moja 3 ciaza, wczesniej ciaza pozamaciczna i ciaza obumarla w 9\10 tyg.
    Lekarz kazal mi brac , nie mam nic stwierdzonego przez badania ,ze mam jakas chorobe-zadnych takich w sumie nie robilam.
    Obecnie 9t+2d - bylam dzisiaj na wizycie poniewaz ostatnio bolal mnie caly czas brzuch...troche wepchnelam sie w kolejke wiec ta wizyta byla bardzo krotka bo lekarz nie mial przygotowanych moich dokumentow i mial opoznienie wiec za duzo sie nie dowiedzialam. nastepna wizyta 30 stycznia.
    No i dzisiaj lekarz stwierdzil ze mam krwiaka w macicy...ma chyba 3 cm wiec jest troszke wiekszy płodu...bardzo sie boje i musze caly czas lezec teraz..powiedzial ze mam zwiekszyc luteine do 2x2 dziennie i dalej brac clexane..no wlasnie ja nie wiem do konca czy to clexane ma wplyw jaki na tego krwiaka??czytam troche na necie ale nic nie ma o clexane i krwiakach...moze ktoras pomoze??

    dagak
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia jeżeli podajesz sobie dawkę 0,6 to wydaje mi się że możesz wypuścić powietrze ze strzykawki. W ulotce jest napisane że przy dawkach 0,2 i 0,4 nie można tego robić,więc rozumiem że w większych już tak. U mnie często w ampułkach jest dużo powietrza, ale z racji dawki 0,4 go nie usuwam - faktycznie czasami jest to nieprzyjemne. Chyba gorsze od tego są "tępe" igły, które często się zdarzają. Wtedy mnie boli jak przebijam skórę.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem kilka razy muszę poszukać miejsca do wkłucia, żeby nie bolało samo ukłucie, ale igłę zawsze wbijam prostopadle do skóry, tak widziałam z instruktarzu na youtube i tego się trzymam.

‹‹ 17 18 19 20 21 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ