X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexane
Odpowiedz

Clexane

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, ja biorę od dłuższego czasu clexane 0,8, obecna waga 58 kg. Taką dawkę brałam też jak miałam 51-52 kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2017, 14:04

    Anian31 lubi tę wiadomość

  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny witam na forum :)
    Z refundacją jest niestety różnie... Obecnie będąc w 30tc po 4 poronieniach nie mam refundacji :( stwierdzono u mnie tylko mutację Mthfr obie heterozygoty.
    Mój lekarz od razu mi zapowiedział, że bez Aps nie mam szans na refundację (te badania miałam w normie).
    Czego się nie robi dla zdrowia własnego dziecka :) Ale jak co miesiąc wykupuję receptę - a biorę Clexane od pozytywnego testu to czasem mnie nerw szarpie.
    Wiem że to dużo zależy od lekarza, mój po prostu stosuje się do wytycznych odnośnie refundacji leków.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • Anian31 Przyjaciółka
    Postów: 77 29

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Postaram się w takim razie, żeby dali mi teraz dawkę 0,6.

    f2w3rjjg5nzl29l8.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Oliwcia uważam że powinnaś mieć refundację na ten lek. Kontrolujesz stan żył? Sama mam przebytą zakrzepicę żył głównychcw trzech miejscach. Cały czas biorę clexane. Po porodzie jakiś czas też będę musiała.
    Powiem tak na początku stycznia miałam pierwszą wizytę u Chirurga naczyniowego dziś mam usg dopplera więc dowiem się czy w ogóle cos tam jest czy raczej nie więc szczerze mówiąc można powiedziec że w żaden sposób nie kontroluje stanu zył dopplera też będę miała robionego pierwszy raz w życiu lekarz po samym obejrzeniu i zmierzeniu moich nóg na skierowaniu na usg napisał pilne więc chyba coś mu się tam nie spodobało

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia napisz potem, jak już będziesz po badaniu dopplera

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa chirurg nie do końca gadatliwy pobadał popatrzył i nic nie powiedział jak go zapytałam co i jak to powiedział że wynik otrzymam na wizycie kontrolnej która mi wyznaczył na 28 lutego a jak się zapytałam czy jest dobrze czy źle to tylko powiedział ok i tyle czyli nie za dużo wiem ......

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech Ci lekarze... :/

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Ech Ci lekarze... :/
    No niestety tak nic się na nich nie poradzi prywatnie dowiedziała bym się więcej ale nie widzę sensu w powtarzaniu badania

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wracam tu do was o poradę miesiąc temu straciłam 3 ciąże była na clexane 0,2 + acard + duphason . 2 ostatnie ciąże obumarły 9 tydz + 3 dni zrobiłam już bardzo dużo badań po 2 ciąży ale wtedy wyszły tylko przeciwciała przeciw jądrowe ana 1 dodatnie typ homogenno -plamisty moja p.ginekolog zapewniała mnie że clexane 0, 2 w tym przypadku powinno pomóc.. ostatnio porobiłam jeszcze więcej badań okazało się że mam mutacje MTHFR 1298A-C i PAI-1 obie w heterozygocie - na innym wątku dziewczyny pisały że przy takich mutacjach lekarz mówił coś o clexane 0,6 + acard ..

    a u was jak to było ? myślicie że clexane 0,6 to odpowiednia dawka ? obecnie ważę 55 przy 169 wzrostu .. nie wiem czy w ogóle jakiś lekarz mi taka przepisze ..

    aha do tego ostatnio mi wyszły przeciwciała przeciw jądrowe ana 3 i tam wynik graniczny w dsDNA i RNPC

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2017, 18:50

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po 4 nieudanych próbach pomógł Clexane 0,4 + Acard + Encortolon + progesteron, ale mam tylko mutację mthfr obie heterozygoty. Tak na prawdę nawet mój lekarz nie jest w stanie powiedzieć czy to te wszystkie leki pomogły czy to po prostu łut szczęścia. Razem zdecydowaliśmy co będę przyjmować. Moim zdaniem to leki zadziałały. Też myślałam że Clexane 0,4 to mała dawka, ale okazała się ok. Trzymam kciuki Czarnulka24 żeby i Tobie się udało :-)

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leif wrote:
    Mi po 4 nieudanych próbach pomógł Clexane 0,4 + Acard + Encortolon + progesteron, ale mam tylko mutację mthfr obie heterozygoty. Tak na prawdę nawet mój lekarz nie jest w stanie powiedzieć czy to te wszystkie leki pomogły czy to po prostu łut szczęścia. Razem zdecydowaliśmy co będę przyjmować. Moim zdaniem to leki zadziałały. Też myślałam że Clexane 0,4 to mała dawka, ale okazała się ok. Trzymam kciuki Czarnulka24 żeby i Tobie się udało :-)

    super że u Ciebie taka dawka zadziałała ja jak narazie byłam na 0,2 + acard i to nie pomogło , bardzo chciałabym też spróbować z encortonem ale nie mam pojęcia czy który kolwiek lekarz mi to przepisze ..

    a co musi wyjść w badaniu nie tak żeby dostać encorton ?od jakiego lekarza dostałaś te leki ginekologa czy może hematologa .. ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2017, 22:17

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie leki przepisał mi mój ginekolog. On jest specjalistą od in vitro, tam podczas procedury często podaje się Encorton i chyba dlatego nie miał oporów (u mnie to "naturalna" ciąża). Hematolog do której chodziłam była raczej sceptycznie do tego nastawiona.
    Kilka lat temu miałam układowe zapalenie naczyń, mój reumatolog podejrzewał rumień guzowaty,ale inni lekarze inną chorobę układową. Wtedy leczono mnie objawowo Encortonem w dużych dawkach bo tylko to pomagało. Badania na Ana, Anca, kardiolipiny wyszły mi ok. Z tego co piszesz masz dodatnie przeciwciała ana1 i przeciwjądrowe. Może powinnaś iść tym tropem?

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leif wrote:
    Wszystkie leki przepisał mi mój ginekolog. On jest specjalistą od in vitro, tam podczas procedury często podaje się Encorton i chyba dlatego nie miał oporów (u mnie to "naturalna" ciąża). Hematolog do której chodziłam była raczej sceptycznie do tego nastawiona.
    Kilka lat temu miałam układowe zapalenie naczyń, mój reumatolog podejrzewał rumień guzowaty,ale inni lekarze inną chorobę układową. Wtedy leczono mnie objawowo Encortonem w dużych dawkach bo tylko to pomagało. Badania na Ana, Anca, kardiolipiny wyszły mi ok. Z tego co piszesz masz dodatnie przeciwciała ana1 i przeciwjądrowe. Może powinnaś iść tym tropem?

    no tez tak myślę ze względu na ana przeciwciała dostałam clexane w ciąży z tym że w b.małej dawce 0,2 teraz dodatkowo po 3 starcie dowiedziałam się o mthfr 1298ac i pai-1 ....

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a dziś odebrałam wynik homocysteiny mam 10,5

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Leif Koleżanka
    Postów: 32 8

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie homocysteina zawsze oscyluje na poziomie 13-14, w ciąży wg norm mojego laboratorium powinno być do 8. Jeszcze inne doniesienia medyczne mówią że powinna być niższa. Mój lekarz nie wiedział za bardzo co z tym zrobić, ale nawet przy takim wyniku udało mi się w końcu zobaczyć serduszko na usg. Wcześniej miałam 3 puste jaja płodowe.

    4 straty, Udało się za 5 razem :-)
    4ov0xby.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Kochane wracam tu do was o poradę miesiąc temu straciłam 3 ciąże była na clexane 0,2 + acard + duphason . 2 ostatnie ciąże obumarły 9 tydz + 3 dni zrobiłam już bardzo dużo badań po 2 ciąży ale wtedy wyszły tylko przeciwciała przeciw jądrowe ana 1 dodatnie typ homogenno -plamisty moja p.ginekolog zapewniała mnie że clexane 0, 2 w tym przypadku powinno pomóc.. ostatnio porobiłam jeszcze więcej badań okazało się że mam mutacje MTHFR 1298A-C i PAI-1 obie w heterozygocie - na innym wątku dziewczyny pisały że przy takich mutacjach lekarz mówił coś o clexane 0,6 + acard ..

    a u was jak to było ? myślicie że clexane 0,6 to odpowiednia dawka ? obecnie ważę 55 przy 169 wzrostu .. nie wiem czy w ogóle jakiś lekarz mi taka przepisze ..

    aha do tego ostatnio mi wyszły przeciwciała przeciw jądrowe ana 3 i tam wynik graniczny w dsDNA i RNPC
    Czarnulka ja mysle ze przy Twoich mutacjach wystarczy 0.4,choc nie dam glowy sciac,ja mam v leiden i waze wiecej wiec teraz dostalam wiecej...homocysteine masz do zbicia,ja uwazam ze formy metylowane tylko,poza tym Twoja mutacja mthfr chyba az tak bardzo nie wplywa na zle przyswajanie kwasu foliowego.I zastanawiam sie czy rzeczywiscie clexan jest na przeciwciala ana,encorton ponoc tak ale czy clexane?ktos cos wie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 14:37

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj jest adres na strone gdzie podane sa wskazania do refundacji Clexane i roznych dawek:

    http://www.lekinfo24.pl/lek/Clexane.html?opis=1585

    Clexane 0,4 nie ma wskazania przy przeciwciałach ANA oraz mutacji MTHFR ( moj hematolog jezdzi na miedzynarodowe konferencje itp. i mowił mi,ze odchodzi sie od tego,ze mutacje MTHFR maja wpływ na poronienie - na poronienie moze miec wpływ PAI-1 oraz V leiden- duza populacja ludzi ma te mutacje zwłaszcza heterozygotyczna). Oczywiscie pisze tu o wiadomosciach od mojego hematologa (zajmuje sie miedzyinnymi kobietami po poronieniach w klinice uniwersyteckiej połozniczo - ginekologicznej) a z doswiadczenia wiem,ze co lekarz to inna teoria.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 15:57

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Inessa:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leif przykro mi z powodu Twoich start u mnie w za każdym razem serduszko biję ładnie wszystko jest ok dzidziuś ma takie wymiary jak powinien mieć rośnie bez zarzutu ale przychodzi pewien czas w moim przypadku 9 tydz+ 3 dni i wtedy serduszko staje i dzidziuś obumiera ;/ strasznie się boję że mi wykryli tą mutację mthfr - boję się że jak uda mi się donosić ciąże to przez tą mutację dzidziuś będzie chory ;/

    Justa87 ja bym chciała spróbować na clexane nawet choćby 0,4 z encortonem i acardem ale nie wiem czy znajdę lekarza który mi to przepisze

    inessa nie wiem jak to dokładnie jest z tym clexane ale wiem że czasem dziewczyny dostają zapobiegawczo jak są po 3 poronieniach - zależy od lekarza na jakiego się trafi -ja akurat mam też mutacje pai-1 - obecnie czekam na wyniki kariotypów powinny być do 2 tygodni;/ także mam stresa co tam z tego wyjdzie ;/

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko wiem,ze Clexane zalezy od lekarza i mam nadzieje ze trafisz do dobrego czego z serca zycze <3
    no i zycze aby wyniki kariotypow były dobre <3

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ