X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Clexana po cesarskim cięciu
Odpowiedz

Clexana po cesarskim cięciu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monciaw Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 14 lipca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Powiedzcie mi czy CLexane jest zawsze przepisywane/zalecane po cesarskim cięciu czy tylko wtedy jak są jakieś dodatkowe wskazania? A jeśli jest przepisywane to czy orientujecie sie czy jest na zniżkę czy płaci się 100%? Bo z tego co wiem to różnica w cenie jest znaczna. Pozdrawiam

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy zawsze, ja po cc brałam go jeszcze przez 6 tygodni, ale ja mam trombofilię. Co do zniżki to zależy od wskazań, jeżeli masz trombofilie lub zespól antyfosfolipidowy to zniżkę masz, jeżeli wskazań brak, a lekarz przepisał prewencyjnie to niestety sie płaci. I żeby był ryczałt to oprócz wskazań lekarz musi mieć podpisana umowę z nfz.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy masz trombo czy nie powinni dac clexane bo to zabieg,a jak nie dadza to krzycz ze chcesz,połóg jest najgorszy.
    Ja z trombogilia wiec 6 tyg bede brac a moze nawet z 7przedłuże.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam dodatkowych wskazań a dostawałam zastrzyki i w szpitalu i w domu.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, a miałaś refundację?
    po porodzie to tylko 6 tygodni się bierze, 2 opakowania; w porównaniu do 9 mcy, to taniocha :D
    jest też jakiś zamiennik tego, nieporównywalnie tańszy, ale nie pamiętam nazwy, ja się nie zdecydowałam, bo moja gin nie miała pacjentki w ciąży, która by go przyjmowała, więc na dziecku nie chcę eksperymentować

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Amus, a miałaś refundację?
    po porodzie to tylko 6 tygodni się bierze, 2 opakowania; w porównaniu do 9 mcy, to taniocha :D
    jest też jakiś zamiennik tego, nieporównywalnie tańszy, ale nie pamiętam nazwy, ja się nie zdecydowałam, bo moja gin nie miała pacjentki w ciąży, która by go przyjmowała, więc na dziecku nie chcę eksperymentować
    k878 ja miałam zamiennik ale za cholere nie umiem sobie przypomnieć nazwy wydaje mi się, że na F ? pare groszy płaciłam. Nie porsiłam o neigo już taki w szpitalu dostałam i potem na taki dostałam recepte ale ja go dostalam chyba na 10 dni jak nie 14

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 14 lipca 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fraxiparine pewnie, to to samo co clexane.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 15 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, nie fraxiparine, to ma inna substancję czynną, a tamten zamiennik, który mi proponowała babka w aptece miał identyczny z Clexane, tylko był polski i za 10 zł paczka

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem pewna jak sie zwal bo to juz 6 lat ;) ale drogie nie bylo a igielka cienka wiec zle nie wspomina

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 15 lipca 2017, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to fragmin, masz racje fraxiparine ma inna substancje czynna

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 lipca 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odszukałam: Neoparin - identyko z Clexane,
    ten cały Fragmin tez ma inną substancję czynną;

    więc sądzę, że po porodzie się przestawię na Neoparin; różnica w cenie kolosalna

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ