X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża pozamaciczna
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pola☺ Przyjaciółka
    Postów: 519 37

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem po ciąży pozamacicznej strasznie to przezylam spędziłam 10 dni w szpitalu ale obeszło się bez operacji na szczęście ciaza pozamaciczna rozłożyła sie sama nie potrzebowalam lekow abi zabiegu dzisiaj byłam na kontroli u ginekologa i jest juz wszystko ok okres sie zbliża i powiedzial mi ze za trzy miesiące mozemy znow zacząć sie starać ale ja sie strasznie boję ze ten koszmar sie powtórzy. Czy jest tu któraś z was ktora to przechodziła dla mnie to był jak strzał piorunem. Mam juz córkę co ma 7 lat teraz chcieliśmy drugie dziecko i takie cis sie stało. Jak wy sobie poradzilyscie ze strachem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 18:12

    W oczwkiwaniu na upragione szczęście
    Amelka 27.02.2010
    08.02.2017 Ciąża pozamaciczna

    http://ovufriend.pl/graph/b4c8b9a06a292567105baebc85e50c29
  • Wira Autorytet
    Postów: 548 325

    Wysłany: 2 marca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety musisz mieć świadomość, że jeśli wystąpiła u Ciebie ciąża pozamaciczna to prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej wzrasta do 10%. Ja też przez to przeszłam ale niestety był krwotok do otrzewnej więc miałam laparoskopie i straciłam jajowód. Czego byś nie zrobiła o strach będzie. Lek jest jeden - normalna zdrowa ciąża. Życzę Ci tego - musisz tylko uwierzyć. Ale znam dziewczyny też z jednym jajowodem i normalnie zaszły w kolejną ciąże bez wiekszych problemów i było OK. Łykaj kwas foliowy, mężowi podawaj też i selen dodatkowo - plemniki są lepszej jakości wtedy - i będzie OK. Tylko nie myśl za dużo. Skup się na dniu dzisiejszym i ciesz się wiosną.

    syy2p07wrfkv45ic.png

    Aniołek [*] 25.12.2014
    Aniołek [*] 08.02.2017
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 marca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszlam przez ciaze pozamaciczna rok temu. Nie zostala zlokalizowana ,samoistnie poronilam . A teraz jestem w 10tygodniu ciazy. Przed pierwszym usg mialam taka palpitacje serca ze malo nie padlam .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ