X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ciąża i alergia
Odpowiedz

Ciąża i alergia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 31 marca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spróbuj przyspieszyć wizytę? Mi dzięki ciąży udało dostać się w miarę szybko na wizytę

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko żeby dostać w ciągu 7 dni trzeba mieć kartę ciąży... Albo może rejestratorka się zlituje.

    Mnie lekarz powiedział, że to co ma lewocetyryzynę to mogę brać, czyli Lirra byłaby ok.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę teraz tylko krople do nosa i lęk na astmę i póki co jest ok.

  • pako_mrrr Autorytet
    Postów: 291 132

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Ja mam alergię i astmę ;/ w zeszłym roku wycieli mi migdałki i przestałam chorować na anginy (bo mój odwieczny problem to to, że te alergiczne gluty, które spływają do gardła - zakażają co tam jest do zakażenia).
    W związku z tą niespodzianką, którą mam w teraz w brzuchu, musiałam przestać brać clatre (bo to tabletki) i pani alergolog przepisała mi coś innego zamiast astmanexu) to takie wziewne coś, ale dziś to dopiero odbieram z apteki, bo w żadnej od ręki nie można było tego dostać. Mam też nasomentin do nosa i krople do oczu, ale katar jak był tak jest i co jest w tym najgorsze spływa mi to i powoduje odruchy wymiotne. Masakra - cały czas pluje glutami, jak jakiś brudas. Jeszcze sobie codziennie płuczę zatoki roztworem soli fizjologicznej. Kupiłam taki zestaw - fixsin się zwie - i to pomaga na chwile się odetkać i zostawia takie przyjemne uczucie ulgi. Niestety po kilku godzinach znów wszystko wraca.... ;(

    zi13nafan2lh9052.png
  • Ania-nowa Autorytet
    Postów: 1246 511

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pako,Spróbuj rhinocort do nosa, mi pomaga

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 23:45

  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj u mnie w ciazy tez wszystko sie nasila... teraz wiosna I ciagle smarkam a wieczorem nos zatkany na maksa... do poludnia jest znosnie. U mnie jeszcze dowala fakt, ze ja w ciazy mam obrzeki I one dotycza rowniez nosa... w dzien nic nie uzywam, a na wieczor zeby jako tak spac, psikam sobie do jednej dziurki nasivin itp, zeby choc jedna miec drozna. Sprobuje te krople grip stop moze zadzialaja.

    A czy do oczu ktos stosowal Polcrom, wiecie czy sa ok w ciazy?

    W ogole pod koniec pierwszej ciazy to mnie sypalo po udach jakims tradzikiem I mialam alergie ginekologiczna?!? Chyba sama na swoja wydzieline bo bralam globulki na recepte I pomagaly na 2-3 dni I znow.. po ciazy jak reka odjal! Wszystko przeszlo

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • Bąbelek1980 Autorytet
    Postów: 309 394

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Ja też alergik i astmatyk. Jak zaszłam w ciążę, lekarz zezwolił doraźnie Ventolin. Inny znowu lekarz zabronił I kazał brać pulmicort TURBOHALER. Zglupiec można, który lekarz ma rację, jeden zezwala, drugi zakazuje.
    Co do alergii, miałam przez pierwsze 4 m-ce ciąży katar non stop, zapchanym nos, kichanie, wodnista wydzielina. Robiłam wszystko: plukalam nos solą fizjologiczna, brałam krople prenalen, plukalam zatoki tym preparatem z apteki w butelce, smarowalam pod nosem, wdychalam napar z soli (tzw.parówki), nie pomagało NIC! Alergolog przepisala rhinocort, później Fanipos, też nic. Choć przed ciążą brałam buderhin - był niezastąpiony, to ponoć w ciąży nie można go stosować. Jednak zaś inny lekarz stwierdził, że można. Postanowiłam, że nie będę go brała, nie chce zrobić krzywdy dziecku. Poszłam Do innego alergologa przepisał flixonase - po 2 tyg. W końcu czuję zapachy i nie muszę oddychać przez buzię! Już myślałam, że do końca ciąży będę się męczyć. Więc, szukajcie swojego sposobu, choć nie ukrywam, że nie raz czułam się jak królik doświadczalny, ale udało się ;) powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 13:49

    f2wl4z17q60magcw.png
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też jestem astmatykiem i alergikiem. A dobrze się czujesz po pulmicort turbohaler? Ja byłam cala roztrzęsiona. Lekarka zapisała mi osobno wziewy: pulmoterol i budezonid. Odkąd nasiliły mi sie duszności dołączylam jesczze astmodil (montelukastum), ale akurat tego ostatniego troche się obawiam. Jak myślicie? Co mowią Wasi lekarze?
    Nos też byl moją zmora, od kilku dni lepiej jakoś, ale przez niego bolaly mnie uszy, taki miałam obrzęk śluzówek. Laryngolog pozwolila używać nasivin... Zdziwilam się, kupiłam taki dla najmlodszych dzieci i odziwo zadziałał i uszy przestaly boleć. A też już nie wiedziałam co brac, bo nic go nie udrażniało..

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • Bąbelek1980 Autorytet
    Postów: 309 394

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek wrote:
    Hej, ja też jestem astmatykiem i alergikiem. A dobrze się czujesz po pulmicort turbohaler? Ja byłam cala roztrzęsiona. Lekarka zapisała mi osobno wziewy: pulmoterol i budezonid. Odkąd nasiliły mi sie duszności dołączylam jesczze astmodil (montelukastum), ale akurat tego ostatniego troche się obawiam. Jak myślicie? Co mowią Wasi lekarze?
    Nos też byl moją zmora, od kilku dni lepiej jakoś, ale przez niego bolaly mnie uszy, taki miałam obrzęk śluzówek. Laryngolog pozwolila używać nasivin... Zdziwilam się, kupiłam taki dla najmlodszych dzieci i odziwo zadziałał i uszy przestaly boleć. A też już nie wiedziałam co brac, bo nic go nie udrażniało..


    Hej, na początku brania pulmicortu sciskalo mnie w oskrzelach, później przeszło. Postanowiłam dzisiaj, że jednak odstawie go na jakiś czas, gdyż mam problem z ciśnieniem i przez to problem z oddychaniem, więc dopóki nie pójdę na wizytę do kardiologa, to przerywam.
    Co do montelukas brałam przed ciążą, miałam info od lekarza, żeby w ciąży nie brać. Ale jak wiesz, co lekarz to inna opinia. Czasami jednak lepiej brać na własny rozum, bo lekarze czasami zamiast pomagać, to szkodzą... :/

    f2wl4z17q60magcw.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ