X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje CHOROBA CROHNA
Odpowiedz

CHOROBA CROHNA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gabi30 Przyjaciółka
    Postów: 94 76

    Wysłany: 20 lipca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 7 tygodniu ciąży, od 5 lat choruje na chorobę Crohna. Szukam dziewczyn z tą chorobą aby dowiedzieć się jak przechodzą ciąże lub przechodziły i jakie leki zażywają.

    km5scwa1vi1rl723.png

    relgru1d2899g4kw.png
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tylko ja Gabi się dołączę. Mam wrzodziejące zapalenie j.grubego jak już wiesz. Niestety od tygodnia mam dość ostry rzut choroby, biegunki z krwią połączone z zaparciem. Biorę Sulfasalazynę EN oraz czopki Pentasa. Jeśli do poniedziałku nic się nie zmieni jadę do mojej gastrolog.
    Boję się bo wiem, że ona zaraz włączy mi sterydy a ja tak bardzo tego nie chcę.
    A co u Ciebie jak Twoje CRP? Zmalało?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2014, 19:07

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • gabi30 Przyjaciółka
    Postów: 94 76

    Wysłany: 31 sierpnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kluseczko. Trzymam za Ciebie strasznie kciuki a przede wszystkim za jelitka żeby dały sobie na wstrzymanie do kwietnia i za babelka aby był jeszcze bardziej silniejszy. CRP nieznacznie ale maleje, będę spokojniejsza dopiero po wtorkowym USG i powtórce wyników krwi.pozdrawiam i ściskam mocno Waszą dwójeczkę.

    km5scwa1vi1rl723.png

    relgru1d2899g4kw.png
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 3 września 2014, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety choroba wzięła górę. Dzwoniłam do pani gastrolog, chciała mnie położyć do szpitala a ja dopiero co wyszłam z oddziału ginekologicznego. Uprosiłam ją i narazie mam zrobić morfologie, CRP i żelazo. Kazała włączyć sterydy. Czekam na wyniki i mam do niej dzwonić. Sterydów jednak nie uniknę ;( boję się o dzidzię moją maleńką.

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • kluska Autorytet
    Postów: 615 603

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie uspokoiło się po sterydzie. Teraz już od miesiąca go nie biorę. Jestem na Sulfasalazynie EN 2x2 tabl. i jeden czopek Pentasa. Narazie, tfu tfu, jest ok. Trzymam kciuki za Ciebie i życzę dużo zdrówka.

    zrz6p07wtzdrpy2l.png

    Aniołek * * * 04.11.2013r.
  • olcia88 Autorytet
    Postów: 671 1001

    Wysłany: 29 marca 2015, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie już nikt tu nie zagląda, ale może coś się ruszy. Ja mam colitis na całej długości jelita grubego. Jestem po leczeniu biologicznym, jestem sterydozależna. W październiku usłyszałam, że musimy wyciąć jelito na co zareagowałam paniką i powiedziałam że najpierw chcę dzidziusia. Zaczęłam bardzo o siebie dbać i jakoś trzymałam się na krawędzie zaostrzenia przy minimalnych sterydach.

    Jestem w ciąży w 8 tyg. Ciąża bliźniacza. Jelita wariują od samego początku. Mam sterydy 30mg encorton i 4x2 Asamax. Nie czuję poprawy. Słyszałam bicie 2 serduszek i mam nadzieje że moje maluszki są silne i dadzą radę.

    Pozdrawiam Cronhów i Colitów.

  • Magdalena83 Autorytet
    Postów: 454 152

    Wysłany: 4 listopada 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia nie wiem czy tu zagladasz jeszcze ale ja tez mam zapalenie biore encorton i asamsx ... nie wiem czy juz urodzilas czy jeszcze nie ale powiedz mi czy gastrolog robil Ci problem z wypisaniem skierowania na cc ?

    starania od maja 2013 ....z pomocą lekarzy od marca 2014
    słabe nasienie :(
    18.05.2015 - jeden z piękniejszych dni w życiu :) !! Wiktorek czekamy na Ciebie !! :))))
    f2wlanli8lywwtn4.png
  • Nadiaa85 Ekspertka
    Postów: 131 154

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest jeszcze jakaś mama chorująca na colitis?

    hchys65gxvlp3h6f.png
  • a g n i e s z k a Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja choruję na wrzodziejące

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ