X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cholestaza w 2 ciazy
Odpowiedz

Cholestaza w 2 ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem teraz w 17 t 5d ciazy. Od kilku dni zaczynaja swedziec mnie dłonie i nogi. W 1 ciazy mialam lekka cholestaze, ktora pojawila sie na okolo 3 tygodnie przed porodem, szpital tez wtedy mnie ominal. Mam pytanie, czy u Was w drugiej i kolejnych ciazach pojawila sie cholestaza, jesli tak to kiedy?

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 25 marca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj
    i jak u Ciebie sprawa z cholestazą? ja dopiero zaczynam 14 tydzień a już mam bilirubinę podwyzszoną

  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 27 marca 2016, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poki co ustalo, na razie (odpukac) cisza

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 27 marca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka, mnie nic nie swędzi, ale na wynikach wyszło, że AIAT mam podwyższony. diabetolog powiedziała na to, że pewno będę mieć zatrucie ciążowe i mam robić kolejne badania. ginekolog zleciła badania AIAT, ASPAT i bilirubinę i było wszystko ok, więc mnie uspokoiła- ona nie widzi problemu. z tymi wynikami poszłam do diabetolog a ona na to, że pewno i tak będę mieć zatrucie i mam się kontrolować do końca ciąży i latać na badania. masakra z tą przewrażliwioną diabetolog, bo ja naprawdę objawów zatrucia nie mam a podobno w ciąży AIAT zawsze wychodzi podwyższony...

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 29 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinilla super, że spokój, mi ta bilirubin spokoju nie daje a jest tak wcześnie:( czekam na wynik kwasów żólciowych a tak pozostałe parametry mam w normie, w pierwszej ciąży pod konieć też miałam lekko podwyższoną bilirubine i nie wiem czy to była cholestaza
    mam uczucie igiełek na ciele tak że chce mi się drapać

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 30 marca 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja popołudniu odbieram wyniki ASPAT, ALAT, GGTP i bilirubiny.
    Kiedyś z innego powodu często badałam bilirubinę i zawsze miałam podwyższoną. Przy normach 1.1 miałam zawsze wynik między 1.8 a 2.4. Raz próby wątrobowe wyszły wszystkie nieco powyżej normy, ale lekarz nic nie kazał robić.
    Teraz zmagam się z łupieżem różowym Gilberta, ale zaniepokoiła mnie swędząca wysypka która nie do konca jest współzależna z tym lupieżem i pomyślałam że mogą to być objawy cholestazy.
    Do kogo w pierwszej kolejności powinnam się udać gdyby wyniki wyszły źle? Do ginekologa? Do lekarza ogólnego?
    Czy cholestaza zawsze konczy się szpitalem? :(

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa a kiedy masz wizyte u gina?
    U mnie w 1 ciazy obylo sie bez szpitala, ale ja mialam delikatnie podwyzszone badania, wiec lykalam sylimarol i musialam zmienic diete. Mowilam mojej gin,ze ja.do szpitala nie chce, ale powiedziala,ze jak zobaczy wyniki i bedzie nie halo to nie ma wyjscia.
    Ogolnie cholestaza pojawia sie w trzecim trymestrze. Na.poczatku zmien diete i zobaczysz czy beda w normie, bo byc moze po prostu za tlusto jesz ;-)

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola31 a moze to po.prostu brzuch rosnie i sie rozciaga? Smarujesz czyms brzuch? Sprobuj smarowac olwika, mi pomoga na.swedzenie.
    W 1 ciazy tylko bilirubine mialas podwyzszona? A Aspat, Alat i kwasy zolciowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 16:48

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z racji, ze była to końcówka i miałam planowaną cesarkę z powodów neurologicznych nie badali mi kwasów żółciowych, jedynie bilirubina była podwyższona, alat aspat w normie lekko swedziały mnie wtedy nogi

    natomiast teraz te igiełki są w róznych miejscach tak jakby mrówki mi chodziły, że chce się podrapać ale nie jest to okropny świąd
    zmieniłam już dietę i piję dużo wody z cytryną - planowaną wizytę mam 11 kwietnia - niestety moj lekarz jest jeszcze na urlopie ale mam nadzieję jutro choć na chwilkę pokażę wyniki

    kiedyś miałam przeboje z wątroba po serii antybiotyków, próby alat aspat dochodziły do 300 pomógł proursan ( nie byłam wtedy w ciąży) niedawno ginekolog wykrył kamienie na pęcherzyku żółciowym - ( na badaniu prenatalnym) może to one powoduja wzrost bilirubiny z drugiej strony martwię się, ze przez kamienie zaostrzy się cholestaza

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 31 marca 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki i ... jestem w szoku bo wyszły rewelacyjnie. O wiele lepiej niż przed ciążą. Bilirubiny nigdy nie miałam poniżej 1,8 a tu nagle 0,86. ASPAT, ALAT w połowie normy. GGTP niskie. Czyli moja swędząca wysypka spowodowana była tylko łupieżem różowym.
    Kamień z serca.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolaaa super wieści:)
    ja mam też wynik kwasów żółciowcyh 2,6 u mnie jedynie bilirubina lekko podniesiona

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 1 kwietnia 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a trzymasz jakąś dietę?

  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie staram się zdrowo odżywiać chociaż przed ciążą też nie powiem aby odżywiała się źle. Zdarza mi się zgrzeszyć. Nie zrobiłam więc nic specjalnego czemu mogłabym przypisywać polepszone wyniki dlatego bylam w dużym szoku.

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powtórzyłam wyniki i oto one
    ALT 11
    AST 14
    fosfataza 38
    GGTP 3
    Bilirubina 1,16
    kwasów nie robiłam
    przez miesiąc zaledwie fosfataza wzrosła o 3 jednostki, bilirubina spadła choć była już lepsza ale ostatnio pofolgowałam sobie z dietą

  • venne Ekspertka
    Postów: 166 61

    Wysłany: 28 maja 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, a czy któraś z Was miała cholestazę przez nacisk dziecka na przewody żółciowe? Czy jest tu ktoś, kto miał rekonstrukcję dróg żółciowych (pętla Roux), kilka zapaleń dróg żółciowych i później udało się zajść w ciążę? Jak przebiegała/przebiega? Pojawiła się cholestaza?

    h44eyx8d1a0f3ngg.png
  • Emi36 Przyjaciółka
    Postów: 134 22

    Wysłany: 29 września 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jest tu ktos :)
    mam mase pytan jak sobie radzicie z cholestoza ?
    u mnie wyskoczyła w 9 tyg ciazy :(

    Iwona 39 lat
    Endometrioza I st.
    11.04.2016 Aniołek 7t 3d ciąża pozamaciczna :(
    3 miesiace pózniej ciąża Amelka <3 mały cud <3
    198e9be07204aef8989853855003ef9f.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 04:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wątek jakoś przysnal. Ja miałam cholestaze w ciąży. Tylko że to moje pierwsze dziecko. Choroba wyszła nagle i jeszcze tego samego dnia miałam cc. Alt na poziomie 1200, Ast kolo 400, kwasy zolciowe 96. Za głowę się lekarze lapali. Potem nas trzymali tydzień w szpitalu i robili badania, ale wszystko ok :-).

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    venne wrote:
    hej, a czy któraś z Was miała cholestazę przez nacisk dziecka na przewody żółciowe
    Podpinam sie pod pytanie. Czy ktoś był w ciąży mając kamienie w pęcherzyku żółciowym i obyło się bez cholestazy?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ