X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cholestaza..
Odpowiedz

Cholestaza..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia. Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich.

    Mam pytanie dodtyczace cholestazy w ciąży.
    Czy są mamy, które ten problem spotkał?

    Ja w pierwszej ciązy miałam cholestaza w 39 tygodniu.

    Teraz jestem w 6 tygodniu i przeczytałam, że w kolejnych ciazach jest duze prawdopodobienstwo że cholestaza wystąpi, na dodatek z większym nasileniem.

    Jak było u Was w kolejnych ciązach??

    Pozdrawiam :)

    https://www.maluchy.pl/li-69543.png
    37hib90.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopytałam koleżanki co i jak i powiedział,że w drugiej ciąży cholestazę miała wczesniej i bardziej nasiloną. Ale lekarz powiedział jej,że gdyby brała proszki na wątrobę już od poczatku ciąży to mozliwe,że wyniki były by dłużej w normie. Miał na myśli takie dostępne bez recepty,ziołowe chyba.
    Życzę powodzenia!

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia..

    ja miałam cholestazę ciążową w 36 tygodniu się zaczęła. Wszystko mnie swędziało uporczywie... po nowym roku staramy się z mężem o drugie i bardzo się boję... bo w drugiej przychodzi już około 20 tygodnia ... i Jak będę się drapać już w tym tygodniu to zwariuje do rozwiązania...a najbardziej będę się bać o dzidzie:(

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak raz wykonałam już badania w kierunku cholestazy(w 26tc) i nic nie wyszło a teraz swędzi mnie wszystko jeszcze bardziej to trzeba wykonac jeszcze raz?

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarah

    ja bym powtórzyła badania....
    a w pierwszej ciąży miałaś cholestazę?

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 17 stycznia 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest moja pierwsza ciąża...badania powtórze w czwartek

    polska_dziewczyna lubi tę wiadomość

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarah
    jak się czujesz? swędzi mocno? dajesz radę?miałam to samo więc wiem co to znaczy...

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badania powtorzone, alat, aspat i bilirubina w normie czyli nie mam cholestazy, za to fosfataza zasadowa wyszla ponad norme, przepisano mi żelazo i jutro powtarzam badanie na fosfataze, podobno to z tego moze swedziec tez...nic juz nie wiem ;/ na szczescie to nie cholestaza

    a co do swedzenia to dalej swedzi jak cholera!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 13:31

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • polska_dziewczyna Autorytet
    Postów: 880 706

    Wysłany: 15 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to się ciesz, że nie cholestaza... obyś wytrzymała z tym drapaniem ... juz niedużo ci zostało... powodzenia no życzę aby poród naturalny bez komplikacji się zdarzył:)

    16uddqk3fqi6lktr.png
    km5se6yd1k6f9ats.png

  • Aska87 Autorytet
    Postów: 1402 2079

    Wysłany: 26 maja 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! a powiedzcie mi czy oprócz swędzenia są jakieś inne objawy? Czy tylko badania krwi mogą potwierdzić albo wykluczyć ?
    kurcze bo mnie ostatnio wszystko swędzi i stopy od spodu trochę też, ale nie jakoś uporczywie, tylko że ja od zawsze mam problemy skórne alergie, łuszczyce itp i do swędzenia przyzwyczajona jestem, boję się że moge coś przegapić przez to :/

    udało się w <3 9 <3 msc s
    SYNEK :*Patryk :* ur. 22.08.15 3170g 57cm 10 pkt :)
    relg3e5e4hiu7llr.png
    [*] 8.10.2016 7tc <3
  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Dziewczyny:)
    Wątek jest już co prawda stary, ale może znajdą się dziewczyny, które mają doświadczenia z cholestazą (lub jej brakiem) w 2. ciąży?

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drugiej to nie wiem, bo ja dopiero jedno dziecko mam :-). W pierwszej ciąży mialam ostrą cholestaze w 39 tygodniu.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 15 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mialam cholestaze w pierwszej ciazy, zaczela sie w 36 tygodniu. teraz jestem w 14 tygodniu drugiej ciazy i tez sie zastanawiam czy znowu pojawi sie cholestaza a jesli tak to kiedy :( Nie wiem, czy sa tu jakies osoby ktore mialy cholestaze w pierwszej ciazy a w drugiej udalo sie im jej uniknac? jest taka szansa?

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ