X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cesarskie cięcie na życzenie? Poznań
Odpowiedz

Cesarskie cięcie na życzenie? Poznań

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do rozwiązania coraz bliżej. Od dwóch miesięcy macica jest mocno napięta. Praktycznie codziennie boli mnie brzuch jak podczas okresu :( Na ostatniej wizycie mała była owinięta pępowiną... Wciąż wsłuchuję się w swoje ciało. Ze względu na to, że to moja 6 ciąża a wszystkie poprzednie zakończyły się niepowodzeniem - obumarły, brak mimo wielu kosztownych badań ustalenia przyczyny krwawień, które występowały w każdej ciąży w tym również w obecnej oraz owinięcie pępowiną i całą moją historię starań zdecydowałam, że chciałabym rodzić przez cesarskie cięcie. Mój ginekolog pracuje w szpitalu, w którym chciałabym rodzić. To ginekologiczno-położniczy szpital kliniczny w Poznaniu. Na jednej z wizyt ginekolog zapytał czy poród siłami natury czy cesarka. Odpowiedziałam, że ze względu na to co przeszłam i strach o dziecko zdecyduje się na CC. On zaraz zaczął rozwijać wątek, że do cesarki nie mam wskazań i że teoretycznie wtedy należy rodzić siłami natury ale oczywiście możemy umówić się na cesarkę i on ją wykona. Powiedział aby zdecydować w jakim dnu chciałabym mieć wykonaną, bo termin mam na 12 stycznia i czy to ma być jeszcze w starym roku czy w styczniu 2017. Bardzo się ucieszyłam, że trafiłam na takiego dobrego lekarza i przez wzgląd, że prowadziłam u niego moje ciąże i że dzięki niemu obecna ciąża się utrzymała zrobi mi CC. Niestety po chwili dodał pod nosem 2,5 tysiąca zł i możemy robić. Myślałam, że się przesłyszałam. Ja nawet tyle nie zarabiam... Mieszkanie czeka na remont, dziecko w drodze i ZUS jeszcze nie wypłacił mi zaległych wynagrodzeń. Wróciłam do domu roztrzęsiona. Mąż wymyślił, że skoro trzeba mieć wskazania do cc a jak nie ma to 2,5 tysiąca to załatwimy wskazania bo przecież po pierwszym poronieniu trafiłam na leczenie do psychiatry i on wystawi mi zaświadczenie o tokofobii (czyli lęku przez porodem sn z powodu na niepowodzenia przednich ciąż). Tak też się stało. Na wizycie u psychiatry otrzymałam zaświadczenie ze wskazaniem do CC. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa przedstawiłam mu moje zaświadczenie a on spojrzał na to i ani nie zaznaczył sobie nigdzie ani mi w karcie ciąży, że są wskazania do CC. Rzucił tylko na odczepne, że to mogę pokazać jak pojadę do porodu do szpitala na izbie przyjęć. Byłam w szoku. Codziennie płaczę i ie wiem co robić. Mam wskazania a on ma mnie w dupie? A jak kasę dam to mogę nawet wybrać dzień? Cała się trzęsę. Przecież wody mogą mi odejść w środku nocy i może nie być wolnej sali ani dobrego lekarza, bo to okres świąteczny... Zupełnie nie wiem co robić... Myślałam już o położnej do porodu ale ona przecież za mnie nie urodzi. A Maja jeszcze owinięta tą pępowiną... Położna swoją drogą też sobie liczy nieźle bo około 1000 zł...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro miałaś tyle poronień i masz zaświadczenie o cesarce, a lekarz mówi, że masz to pokazać jak się zacznie akcja porodowa, to przede wszystkim zmieniłabym lekarza, który Ci ustali termin cesarki.

    Dagn_, chruszczow lubią tę wiadomość

  • Nitka_lutowa Autorytet
    Postów: 1139 473

    Wysłany: 15 listopada 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie zmien lekarza co za poj....y doktorek ehhh ale takich nie brakuje niestety:/ skoro masz takie zaswiadczenie a boisz sie ze wody Ci odejda czy ze sie zacznie porod to moze spakuj torbe do szpitala i z dwa tyg przed terminem jedz do szpitala w dzien i sciemniaj ze masz skurcze i pokaz zaswiadczenie o cc warto sprobowac;) nawet jesli wezma Cie na ktg i wyjdzie ze niemasz skurczy to trudno czasem tak jest ze nagle akcja porodowa zanika ale moze juz Cie zostawia i zrobia cc powodzenia

    f2wle6ydavw81p8v.png
    f2wle6yd8ecbz5a5.png
  • Carolina Autorytet
    Postów: 639 951

    Wysłany: 18 listopada 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wskazania do cc
    Z zaświadczenie od ortopedy pojechałam do szpitala klinicznego i ustalono mi konkretnie dzień i godzinę cc
    Bez zbędnych pytań, bez dodatkowych opłat
    Miałam termin na 3.01 a cesarke wyznaczono mi na 28.12
    Zapytałam co jeżeli akcja porodowa zacznie się szybciej lekarz powiedział, że mam przyjechać zaraz jak coś zacznie się dziać i wykonają cc szybciej
    Może wybierz się że skierowaniem bezpośrednio do szpitala i bez owijania w bawełnę bez tłumaczenia co i jak powiedz, że przyszłas umówić się na CC pokazując zaświadczenie od lekarza

    relgx1hpfcnqer7q.png
    Alessandro Paul <3 <3 <3

    27 tydzień 800g szczęścia <3
    34 tydzien i 4 dni 2kg szczęścia <3
    35 tydzien i 4 dni 2072g szczęścia <3
    36 tydzien i 4 dni 2477g szczescia <3
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 8 stycznia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojedź do szpitala w którym chcesz rodzić i pokaż zaświadczenie...tam powinni ustalić z Tobą termin porodu i radziłabym Ci zmienić lekarza!!! Po takich przejściach masz wskazania do cc bez papierka!!! Trafiłaś na konowała nie lakarza!! Nie chodź już do niego! Każdy lekarz , który jest człowiekiem tak by nie powiedzał!!

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja jak tam? Udało Ci się załatwić zaświadczenie? Masz już termin ustalony? Czy może już urodziłaś? :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ