X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Brak brzuszka w 5tym miesiacu
Odpowiedz

Brak brzuszka w 5tym miesiacu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.

    Czy ktoras z Was tez tak miala, ze nie miala brzuszkacw 5tym miesiacu ciazy?
    Ja jestem w 17 tyg. I brzuszka nadal nie mam. Zaczelam sie zastanawiac czy z dzieckiem wszystko ok skoro brzuch sie nie powieksza.
    Dziecko powinmo miec ok 14 cm, wiec musi sobie robic miejsce...a u mnie nic...zupelnie nic...

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 11 września 2017, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Porozmawiaj z mamą i siostrą (jeśli taką masz). To może być "genetyczne".
    Po drugie - jeśli przed ciążą ćwiczyłaś/uprawiałaś jakiś sport to masz mocniejsze mięśnie które lepiej trzymają macicę i dłużej nic nie będzie widać. Kwestia jest też umiejscowienia dziecka i wpasowania się w Twoje narządy wewnętrzne.
    Jeżeli wszystkie badania masz prawidłowe, usg takie jak trzeba to nie masz się czym martwić :) Pamiętaj - nie musisz mieć wielkiego brzucha a im będzie on mniejszym tym mniej skóra się rozciągnie i tym szybciej sam wróci prawie do stanu przed ciążą :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz. Na ostatnim USG dziecko lezalo wyciagniete i plaskie jak zaba...wiec moze to tez jest powod....

  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 11 września 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie :) U mnie brzuch też pojawił się dość późno. Do 20 tygodnia chodziłam w swoich starych jeansach i nie było widać, że jestem w ciąży. Część osób myślała, że przytyłam. Potem przerzuciłam się na ciążówki, które i tak były początkowo za luźne w pasie. A teraz mam wymiary 100x104x100 :D (talia przed ciążą 67 cm).

    Wielkość brzucha zależy od budowy ciała, siły mięśni brzucha, a później też od ułożenia i wielkości dziecka, ilości wód płodowych, "dodatkowego sadełka" na czas karmienia piersią itp. Później widać brzuch u osób z większą tkanką tłuszczową, która maskuje brzuszek albo wręcz przeciwnie - tych z mocnymi mięśniami brzucha, które trzymają macicę.

    Jeszcze się doczekasz piłeczki na brzuchu :D

    dqpranliwnrweqx3.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ja jestem w pierwszej ciazy, 16+2tydz ;) brzuszek mam taki ze jak bym sie najadlam.wiec dla innych nie widać, jedynie ja z gory widzę;) na wadze mi doszlo 1 kg ;) moze taki nasz urok, moja mama miala nas czwórkę, i ja bylam ostatnia i podobno ze mną miala maly brzuszek ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 11 września 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Ciebie z wodami płodowymi? Ile ich masz wg AFI? Miałam malutki brzuch, ale u mnie był problem z wodami ciągle na granicy normy.

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli o mnie chodzi to usg mialam 4 tyg temu, i bylo.w normie ;) dzisiaj mam wizytęwiztę wiec sie okaze;) ale jak czytalam forum to brzuszek często pojawia sie kolo 20 tyg ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedzi. Czyli narazie mam nie siac paniki..zostalo czekac;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórym kobietom bardzo późno powiększa się brzuszek i jest to zupełnie normalne. Jeśli lekarz nie zwraca Ci uwagi, że coś jest nie tak to ciesz się czasem kiedy jeszcze możesz samodzielnie założyć buty, albo obciąć paznokcie u stóp. Z brzuchem już będzie trudno ;)

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 19 września 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam ledwo widoczny w 20tc a pozniej w ktoryms tyg wystrzelil ze ho ho :) nie przejmuj sie nie kazda odrazu musi miec brzuszek :) jeszcze Ci sie on znudzi i uprzykrzy dzien jak ciezko ci bedzie sie schylic, chodzic, bedzie kregoslup bolec :D

    6sutskjolve431gm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój brzuch pojawił się miesiąc temu ;) to zależy od genów też

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 października 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie powoli brzuszek tez sie zaczyna pojawiac, zaczynam.20 tydz ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Maruder Autorytet
    Postów: 268 233

    Wysłany: 11 października 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 17 tygodniu wyglądałam jeszcze normalnie ;) Nie przejmuj się. To końcówka 4-tego miesiąca, na pewno się pojawi w swoim czasie:) mnie zaczęło wybrzuszać koło 20 tc, a brzuch zaczął mi przeszkadzać tak konkretnie koło 25 tc chociaż nadal widzę swoje stopy i mogę jeszcze wiązać buty.

    relgi09kotjuarzp.png
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 12 października 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 17 tygodniu (16+4) i też nic nie widać, a mięśnie przed ciążą miałam raczej w marnym stanie :p Ogólnie mam z natury odstający brzuszek - czego bym nie robiła to taka kuleczka zawsze była. W tym momencie nie widzę jeszcze żadnych zmian. Pewnie dość długo nie będzie wiadomo na ile to mój naturalny brzuszek, a na ile ciążowy :p Narzeczony ciągle za mną chodzi i marudzi, że on już by chciał widzieć ciążowy :p

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 12 października 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra w 1 ciazy miala malenki brzuszek. Do konca ciazy chodzila w normalnych dzinsach tylko odpinala guzik. Nawet robili jej dodatkowe badania czy z dzieckiem wszystko ok. Dodam, że obie mamy ciut ponad 150 cm wzrostu, ona zaczynala ciąze z 45 kg, a syn urodzil się prawie 4kg zdrow jak ryba i piekny ;p I gdzie sie zmiescil? niewiadomo ;p

    W 2 ciązy brzuch juz miala normalny.

    Ja poki co 13 tydzien i tez bez brzucha. Licze na to, że duzy nie bedzie ;p

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 13 października 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31tc. Waga dziecka w normie, wody w normie.

    https://zapodaj.net/83b7ce1889d2a.jpg.html

    https://zapodaj.net/c88709b9864b4.jpg.html

    https://zapodaj.net/bc1b9c0ff218b.jpg.html

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 16 października 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie właśnie siedzę na krzywej cukrowej. Jestem po 1wszym pobraniu. W pierwszej ciąży byłam w Vitalabo, miałam kanapę i jak pobrali mi pierwszy raz krew to na dwie godziny poszłam sobie spać. Tym razem Diagnostyka. W szpitalu. O boże...

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ