X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje BLIZNA PO CC
Odpowiedz

BLIZNA PO CC

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 11 lutego 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , od ostatniego poniedziałku temat mojej blizny nie daje mi spokoju. W poniedziałek byłam na usg (28-32 tc) z malutką wszystko ok. Natomiast lekarz również zajrzał do mojej blizny ( badanie przez powłoki brzuszne) i stwierdził, że blizna ma 1,7 mm a w niektórych miejscach wątpliwa ciągłość blizny. Ta informacja jest dość niepokojąca ( niestety moja lekarz prowadząca jest na wakacjach, telefonicznie mnie uspokoiła, że nic się nie dzieje i żyć normalnie) jednak ten temat nie dawał mi spokoju. Wczoraj udałam się na kolejne usg. Lekarz, który mnie przyjmował, mówi że przyjął około 12 tyś porodów w swoim życiu i tylko raz widział pękniętą macice. Następnie wykonał mi badanie usg. Już przez powłoki brzuszny twierdził,że ciągłość jest zachowana ale jeszcze dla pewności wykonał badanie transwaginalnie. Dojechał do samej blizny i stwierdził, że ciągłość jest zachowana a blizna w najcieńszym miejscy ma 3.9 a w najgrubszym 4,9. Moje pytanie jest czy miałyście do czynienie z takim kłopotem i co myśleć o tych rozbieżnych badaniach. Chyba to transwaginalne jest dużo bardziej wiarygodne , prawda? z góry dziękuje za pomoc.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 lutego 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lezalam na patologi ciazy z dziewczyna, ktora miala 4 cesarke i w jej przypadku byla kontrola wlasnie blizny bo byla cieniusienka i w kazdym momencie grozila rozejsciem. W kazdym razie wszystko sie udalo i urodzila w wyznaczonym termine.

    Po jakim czasie zaszlas w druga ciaze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2017, 15:14

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszłam w ciąże po 2,5 roku. Natomiast nurtuje mnie ta różnica w ocenie blizny. Lekarz, zarówno ten pierwszy jak i ten drugi. Mówili żeby się oszczędzać ale żyć normalnie. Mówili, że jeśli nie będzie skurczy to nie ma powodów do obaw.

  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 13 lutego 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza w takim razie nie zachodz w głowe,skonsultuj to ze swoja gin i ciesz się ze zdrowej ciąży.

  • Belasi Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 lutego 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny ja mam taki problem jestem w 22 tygodniu ciąży i miałam już jedną cesarke i potem też otwieramy brzuch bo były wycinane zrosty i potem znowu bo ciąża pozamaciczna i teraz leże w szpitalu i szyjka ok z dzidzią ok a brzuch strasznie twardnieje i dół brzycha też i ciągnie dość mocno no boli wręcz a jeszcze jak zjem to się napręża wszystko dziewczyny czy da radę przetrzymać do bezpiecznego tygodnia ciąży

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi lekarz ostatnio tłumaczył, to jeżeli cięcie było robione w poziome a nie pionie to jest 0,5 % szans ,że coś się stanie. Ponieważ macica jest jak balon, cięcie zrobione w dole jest jak główka balona, kiedy go dmuchamy to cały balon się napina a główka zostaje cały czas luźna. W dole brzucha może Cię ciagnąć ponieważ rośnie brzuch i rozciągają się mięśnie i więzadła. Ja ostatnio miałam taki okropny ból całą noc i pół dnia, już chciałam jechać na KTG, wszystko przeszło po prostu w ciągu dwóch dni mój brzuch urósł pare cm ( zmierzyłam :P)

    Musisz leżeć, nie nosić, nie dźwigać , nie schylać się, nie sprzątać , nie gotować , po prostu leżeć. Ja obecnie przyjmuje nospę 3x dziennie i magnez w dużej dawce 2 x dziennie. Najważniejsze, żeby nie było skurczy. Są też mocniejsze leki dostępne na twardnienie brzucha. Poza tym jeśli jesteś w szpitalu to masz opiekę 24/7 . Spokojnie, wiem że ciężko mówić o spokoju w takiej sytuacji.

    Trzymaj się...

  • jasmine89 Autorytet
    Postów: 392 814

    Wysłany: 20 lutego 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 35 tyg 3 dni I za dokladnie 3 tygodnie bede miala 4 cesarke. Takze da sie! Owszem, stresuje sie, ale staram sie myslec pozytywnie, take glowy do gory dziewczyny!
    Ja normalnie pracowalam(wczoraj byl moj ostatni dzien), corke (ktora ma poltpra roku)czesto biore Na rece, nie mam czasu Na lezenie I Nic nie robienie niestety. Boje sie ale zyc trzeba... Brzuch mnie czasem ciagnie w miejscu blizny, szczegolnie jest odczuwalne przy kaszlu czy smiechu. Ale dajemy rade

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 22:23

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 22 lutego 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmine89 wrote:
    Ja jestem w 35 tyg 3 dni I za dokladnie 3 tygodnie bede miala 4 cesarke. Takze da sie! Owszem, stresuje sie, ale staram sie myslec pozytywnie, take glowy do gory dziewczyny!
    Ja normalnie pracowalam(wczoraj byl moj ostatni dzien), corke (ktora ma poltpra roku)czesto biore Na rece, nie mam czasu Na lezenie I Nic nie robienie niestety. Boje sie ale zyc trzeba... Brzuch mnie czasem ciagnie w miejscu blizny, szczegolnie jest odczuwalne przy kaszlu czy smiechu. Ale dajemy rade

    A ile mm ma Twoja blizna ?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ