X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Badanie CMV
Odpowiedz

Badanie CMV

Oceń ten wątek:
  • WeronikaS Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lutego 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was,
    jestem w 26 tyg ciąży. Miesiąc temu byłam chora - stwierdzono zapalenie węzłów chłonnych lub ślinianek (co było dość dziwne, że nie miałam gorączki). Lekarz zlecił badanie na cytomegalię, tak dla pewności. Nigdy wcześniej nie miałam badań pod tym kątem.
    Wyniki:
    IgG dodatnie, igM ujemne
    - wiem, ze świadczy to o chorobie przebytej w przeszłości.
    Martwi mnie jednak bardzo wysoka wartość IgG, bo >500 (gdzie >1 już jest dodatni). Czy któraś z Was miała podobnie wysoki wynik, czy wiecie o czym może świadczyć?
    Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu, dzięki Wam wiem, że powinnam zapytać o test awidności i tak zrobię. Lecz kończę 6 msc ciązy, jeśli okaże się, ze zakażenie miało miejsce ponad 3 msc temu to nadal mogło dojść do niego podczas ciąży...
    Czy tak wysoki wskaźnik oznacza, że choroba była bardzo dawno (np w dzieciństwie) czy wręcz przeciwnie?
    Proszę o pomoc bo odchodzę od zmysłów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2017, 22:21

  • Anulka01 Autorytet
    Postów: 1560 1376

    Wysłany: 24 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igg mogą być takie wysokie, spokojnie. Igm natomiast nie spadły by tak szybko do wartości ujemnej. Z pewnością przechodzilas cmv przed zajściem w ciążę :) Gdzie robiłaś badania? Najlepiej robić w sanepidzie bądź placówkach przyszpitalnych (najpewniejsze wyniki). Pozdrawiam i spokojnej ciąży życzę ;)

    Mama Kacpra, Aniołka i Kubusia
    atdcupjy14gifv7v.png
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 8 marca 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika i jak po wizycie? Robiłaś awilność?
    Pytam bo też mam wysoki wynik i mam powtórzyć badanie na CMV.

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Moana Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 maja 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    właściwie to nigdy nie udzielam się na żadnych forach ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek, bo wasze historie niesamowicie mi pomogły!:) Z początkiem lutego dowiedziałam się, że jestem w ciąży, lekarz zlecił mi całą listę badań. I jak można się domyślić zaniepokoił mnie wynik cmv. Wyniki z lutego wyglądały tak: igg 112, igm 0,94 (norma do 0,9).Nigdy wcześniej nie miałam robionych tych badań więc nie wiedziałam czy to zakażenie pierwotne czy wtórne. Lekarka powiedziała, żeby się nie przejmować, bo takie niewielkie podwyższenie może nic nie znaczyć, zwłaszcza, że w ciąży różne badania lubią wychodzić fałszywie dodatnie. Zaproponowała zrobienie następnego badania w kwietniu (II trymestr). Zgodziłam się, zwłaszcza, że wiedziałam, że i tak nie ma na to lekarstwa i zostaje tylko nadzieja, że wszystko będzie ok. W kwietniu zrobiłam kolejne badania, w nadziei, że wszystko już się unormuje...a tu szok. igg 120, igm 2! (norma do 1). Od razu poleciałam do diagnostyki na awidność. Po kilku dniach dostałam wyniki: awidność wysoka, igg 64. Oczywiście ucieszyłam mnie bardzo wiadomość o wysokiej awidności, ale wynik igg wydawał mi się podejrzanie niski - biorąc pod uwagę moje wcześniejsze wyniki. Więc następnego dnia pojechałam do diagnostyki zrobić test igm. I jakie było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że igm jest NIEREAKTYWNE! Dostałam skierowanie do poradni chorób zakaźnych(szpital). Tam pokazałam lekarzowi moje wyniki (wszystkie) i dowiedziałam się, że prawdopodobnie są to wyniki fałszywie dodatnie, a w moim organizmie nic się nie dzieje! Powiedział, że nawet gdyby akurat toczyło się zakażenie to i tak awidność wskazuje na zakażenie sprzed ciąży i nie muszę się tym martwić.
    To jest dość duży skrót tego wszystkiego bo nie chcę Was męczyć różnymi dodatkowymi szczegółami:P ale dla osób, które tak jak ja trafią tu, żeby szukać wsparcia i pomocy mam takie rady:
    1.Jak tylko okaże się, że macie dodatni wynik igg i igm to od razu idźcie zrobić badania w innym laboratorium (u mnie pierwsze dwa wyniki pochodzą z synevo, ostatnie z diagnostyki). To da Wam mniej więcej rozeznanie, czy możliwy jest fałszywie dodatni wynik jak u mnie.
    2. Tak jak wiele dziewczyn wcześniej wspominało - od razu zróbcie awidność!
    3. Idźcie do dobrej poradni chorób zakaźnych! takie choroby to nie specjalność ginekologa tylko właśnie zakaźników. Mnie mój lekarz zakaźny powiedział, że ważniejszy od wyniku IGM jest wynik IGG. Jeśli rośnie symetrycznie (np. z 100 na 200) to wtedy można się martwić. Pytał mnie też o powiększone węzły chłonne i jakiekolwiek problemy z gardłem. Mówił, że to nie do końca prawda, że cmv przechodzi bezobjawowo. Po prostu większość ludzi bagatelizuje te objawy bo przypominają zwykłe przeziębienie.
    Mam nadzieję, że komuś pomoże moja historia:)
    Życzę Wam wszystkim dużo siły i spokoju:*

  • Lagostina Ekspertka
    Postów: 138 99

    Wysłany: 2 października 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Odebrałam dzisiaj na wyniki na CMV (nie robiłam wcześniej, więc nie mam punktu odniesienia). Wyszło dodatnie Igg - 154,6 (do 6 wynik ujemny, powyżej dodatni) oraz ujemne Igm - 0,17 (do 0,85 wynik ujemny, między 0,85 a 1 wątpliwy, powyżej 1 dodatni). Teraz pytanie do bardziej wtajemniczonych - czy w tej sytuacji warto zrobić od razu awidność Igg, czy zaczekać do wizyty u gin. 11.10? Poradźcie...

    XyZ
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a który to tydzień ciąży ?
    IGm sie utrzymuje nawet pol roku a Ty masz ujemne
    nie robiłabym awidoności

  • Lagostina Ekspertka
    Postów: 138 99

    Wysłany: 2 października 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    a który to tydzień ciąży ?
    IGm sie utrzymuje nawet pol roku a Ty masz ujemne
    nie robiłabym awidoności

    Leci już 25 tc. ;)

    XyZ
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To na bank by nie robila awidnosci ;)
    Z ciekawosci, czemu teraz zdecydoealas sie na to badanie ?

  • Lagostina Ekspertka
    Postów: 138 99

    Wysłany: 3 października 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania zrobiłam na zasadzie dla samej siebie, by w razie czego wiedzieć, czy coś się dzieje w temacie itd. Nie wiedziałam nawet za bardzo, że takie coś jak CMV istnieje i jakie niesie za sobą ryzyko, jeżeli złapie się to dziadostwo w ciąży (wszystko wyszło dość przypadkiem)... Gin. mi nie zleciła spr. CMV przy badaniach w I trym., więc postanowiłam uspokoić umysł i duszę... ;p

    XyZ
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,


    Jestem w chwili obecnej w 8t+5d
    Dwa dni temu miałam robiona cytomegallie.
    Igg: 312 u/ml dodatnie
    Igm :0,55 u/ml ujemne <0,7


    Czy powinnam robić awidnosc?
    Jest ryzyko ze przeszłam ta chorobę będąc w ciazy i już spadło do ujemnego?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique1995 wrote:
    Cześć,


    Jestem w chwili obecnej w 8t+5d
    Dwa dni temu miałam robiona cytomegallie.
    Igg: 312 u/ml dodatnie
    Igm :0,55 u/ml ujemne <0,7


    Czy powinnam robić awidnosc?
    Jest ryzyko ze przeszłam ta chorobę będąc w ciazy i już spadło do ujemnego?
    nie
    IGM utrzymuje sie nawet 6 msc a ty dopiero w 8 tyg jestes

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    nie
    IGM utrzymuje sie nawet 6 msc a ty dopiero w 8 tyg jestes


    A może tak być ze w tej chwili choruje ale po prostu badanie zostało zrobione na wczesnym etapie u jeszcze urośnie igm do wartości dodatniej tj powyżej 0,7 ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bo najpierw sie pojawia igm potem igg

  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 28 grudnia 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jaki czas po objawach pojawiają się przeciwciała IgM? Czy w wypadku, gdy 20.12 miałam IgM ujemne, a tydzień później zachorowałam na wirusowe zapalenie migdałków, to już badanie z 20.12 pokazałoby przeciwciała, czy one się pojawiają dopiero po przebytej chorobie?

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Nina11 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich;*

    Jestem w 9 tygodniu ciąży (pierwsza ciąża) zrobilam badania na CMV IgM,IgG jestem bardzo zaniepokojona wynikami;(

    IgM 1,82
    IgG 176,8

    Bardzo prosze o jakiekolwiek opinie bardzo sie martwie;(

    Nina11
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie szukaj interpretacji wyników w internecie, bo osiwiejesz. Weź od lekarza skierowanie do poradni chorób zakaźnych, tam, jako ciężarna, zostaniesz przyjęta bez kolejki. To jedyna słuszna droga w tej sytuacji.

  • mariape Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mnie temat cmv też bardzo zainteresował, gdyż nie miałam pojęcia o takim wirusie, dopóki nie zaszłam w ciążę i lekarz nie kazał mi zrobić badań, na które – pewnie jak większość z was – uważam, że należałoby kierować już w momencie planowania ciąży, aby mieć jakikolwiek punkt odniesienia i mniej stresu po otrzymaniu wyników. W każdym razie przeszukałam internetowe pokłady wiedzy i pseudo-wiedzy w tym zakresie i natrafiłam na pogłębiony i rzetelny artykuł, który trochę rozjaśnił to zagadnienie i może pomoże również wam (jeśli czekacie na kolejne wyniki, wizyty, a czas się ciągnie... itd.). Jest tam na przykład zamieszczony wykres pokazujący, jak wraz z upływem czasu zachowują się przeciwciała IgG i IgM, co uważam jest bardzo cenne.

    http://docplayer.pl/1758817-Przewodnik-po-zakazeniach.html

    Pozdrowienia!

    PS Nina11, napisz, czy coś się u Ciebie wyjaśniło? Trzymam kciuki.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2018, 13:33

  • Bizonka Autorytet
    Postów: 483 109

    Wysłany: 18 lutego 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super zrobiony temat, teraz muszę tylko IgM zrobić. Dzięki!

    31 lat // starania od 2014 // pierwsza ciaza TP-- OM 29.09.2018-- USG 22.09.2018
    w57vdqk3h42q0fr4.png
    m3sxrjjgx23zok21.png
  • kafka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 marca 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny witam Was serdecznie. Żądam może głupie pytanie. Jak zrobić badanie na awidnosc? Potrzebne jest skierowanie? To badanie krwi? Mam wynik igg dodatni, igm niejednoznaczny. 8 tc... Już jedno poronienie za soba...

  • Lilakk Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada, ale jestem po 3 nieprzespanych nocach i dopiero to forum pezynioslo mi odrobine ulgi.
    U mnie sytuacja jest bardzo nietypowa - nie mialam badan na CMV przed ciaza. Pierwsze, 2 tygodnie temu wykazalo IgM ujemne, IgG dodatnie (250). Moja ginekolog powiedziala ze nie ma sie czym martwic ale ze wzgledu na wysokie IgG poprosila o powtorzenie badan i zrobienie testu na awidnosc. Poszlam zrobic je niestety w innym laboratorium i tu wyniki- IgM ujemne, IgG dodatnie (500). Zaniepokojona zaczelam czytac i widze ze takie geometryczne wzrosty IgG moga jednak swiadczyc o zakazebiu. Czekam teraz jak na szpilkach na wyniki awidnosci, ale pod waszym wplywem postanowilam isc jutro na Wolska i tam powtorzyc badania (z uwagi na mozliwe bledy laboratoryjne) i zapisac sie na konsultacje. Jestem przerazona - to moja pierwsza upragniona ciaza, jestem juz mocno po 30 lstce a jest to dopiero pierwszy trymestr (jestem w 10 tyg.). Staram sie myslec pozytywnie i podziwiam Was za spokoj jaki od Was tutaj emanuje. Mi na razie ciezko go osiagnac.

‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ