X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Anemia w ciąży
Odpowiedz

Anemia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie jakieś sprawdzone sposoby na anemię w ciąży? Pojawiła mi się w drugim trymestrze i mimo zróżnicowanej diety i przyjmowania "końskiej dawki" żelaza w tabletkach wyniki poprawiły mi się tylko nieznacznie i nadal są nieco poniżej normy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj może soku z buraka. Nie próbowałam jeszcze, też mam lekką anemię, ale inne dziewczyny to stosowały.

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. Kupiłam sokowirówkę i piję od jakiegoś tygodnia prawie codziennie po szklance/ dwie. Na razie nie ma efektów :( Może zwiększę dawkowanie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do buraków dodaj troszkę szpinaku lub pietruszki (natki) ;) możesz w ciągu dnia przegryzać pestki dyni ;)

  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie tez wyszla anemia i lekarz powiedzial, ze nie ma co czekac, bo w 3 trymestrze dziecko bedzie czerpac jeszcze wiecej i zrobili mi wlew zelaza dozylnie. Troche sie balam, ale wszystko poszlo dobrze. Ponoc nie jest to czesta praktyka w ciazy, ale nie bylo innego wyjscia, bo lekarz powiedzial, ze jak juz wartosci sa bardzo niskie to organizm slabo uzupelnia zapasy nawet przy sumplementacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostałam rozpiskę z dietą, to właśnie miałam napisane, zeby nie jeść szpinaku. Za to warto jarmuż zamiast niego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szpinaku, to ogólnie obalono ten mit, że zawiera dużo żelaza, a poza tym nie należy jeść go w dużych ilościach ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "W 1890 roku jeden z amerykańskich naukowców prowadził szczegółowe badania nad szpinakiem. Jego asystentka, zamiast wpisać w raporcie, że 100 gramów szpinaku zawiera 3 miligramy żelaza, pomyliła się i napisała 30. Dzięki jej niedopatrzeniu szpinak zyskał sławę nadzwyczaj zdrowego warzywa."

    http://zywieniewsporcie.com/mit-buraka-i-szpinaku/

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za porady. Też słyszałam tą historię o szpinaku :) Tak naprawdę żelaza ma mniej więcej tyle ile inne liściaste warzywa zielone :)
    Transfuzja krwi w ciąży faktycznie trochę może przerażać, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jak będzie trzeba to trudno..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alikar ja mam problem z przyswajaniem zelaza i tabletki prawie na mnie nie dzialaja lecz w ciaxy bralam Szelazo i ladnie mi podwyzszyl wynik tzn nie jakos super ale jedak. Do tego zelazo jest w zoltku jajka mowia tez o buraczkach ale duzo by trzeba ich zjesc zatem mozna kupic w aptece tabletki z suszonych burakow ja kiedys je jadlam i ok ☺moja kolezanka bedac w ciazy tymi tabletkami pieknie podbudowala sobie poziom zelaza i hemoglobiny. No i miesa czerwone jezeli ktos nie jest wegetarianinem ☺ watrobke w ciazy odradzam bo ona zbiera toksyny wiec moze szkodzic i mamie i dziecku. A zelazo dozylne to ostatecznosc ale pieknie podbija wynik i to na dosc dlugo ale to juz w sxpitalu musza zrobic. Powodzenia i polepszenia wynikow ☺

  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 2 maja 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję za wszystkie dobre rady :) Na początku faktycznie się spinałam z jedzeniem- robiłam soki z buraka, jadłam natkę pietruszki (o ile można ją było dostać zimą), kaszankę i czerwone mięsa (mimo, że przed ciążą byłam w 90% wegetarianką) i inne rzeczy, które sugerowałyście. Plus dużo orzechów i suszone morele bez konserwantów, które bardzo lubię. Morele sugerowała znajoma położna, która sama jest wegetarianką i wg niej wbrew powszechnej opinii żelazo najlepiej wchłania się z roślin, a nie z mięsa. Ile w tym prawdy nie mogę powiedzieć, ale jak przestałam jeść mięso (nie będąc w ciąży oczywiście) to wyniki krwi mi się bardzo poprawiły- wzrosła hemoglobina i krwinki czerwone, a wcześniej były bliżej dolnej granicy, więc może coś w tym jest
    A wracając do bycia w ciąży chyba trzeba mi było uzbroić się w cierpliwość zażywając tabletki z żelazem- sorbifer. Wyniki krwi stopniowo poprawiały się z miesiąca na miesiąc. Nawet przez ostatnie 1,5 miesiąca miałam dosyć soku z surowego buraka i ani razu go nie zrobiłam, bo mi uszami wychodził. Muszę się przyznać, że do jedzenia podchodziłam trochę niedbale i jadłam na co w danej chwili miałam ochotę bez wczuwania się w zdrowe odżywianie. O dziwo dwie ostatnie morfologie wyszły najlepiej- wszystko w normie :)
    No my już niedługo finiszujemy w dwupaku, więc koniec z żelazowymi tabletkami.
    Pozdrawiam Was serdecznie!

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy miałyście anemię już na początku ciąży?

    590f1787e23e5.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 9 stycznia 2023, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam z tematem - czy ktoś miał/ma anemia w ciąży? Przy jakich wartościach lekarz kazał przyjmować leki?

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ