X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje anemia ciążowa
Odpowiedz

anemia ciążowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z mam się zmaga ? Jakie są wasze sposoby na walkę z niedoborem żelaza ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Vilu Autorytet
    Postów: 457 430

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tych na receptę tardyferon, a z tych bez recepty - sok z buraków 1:1 z sokiem z pomarańczy. Oczywiście świeżo wyciśnięte. W pierwszym trymestrze hematokryt spadł mi poniżej 30%. Na ostatnich badaniach było już 33%, więc któreś z powyższych mi pomaga :)

    wff2tv73b0vlt43s.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tardyferon stosuje juz 12tygodni,pietruszka,pokrzywa i ostatnio keszcze bardziej spadl mi poziom zelaza :/ chyba zostaje mi ten burak

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie - sok z buraka ;)
    Tardyferon popijać wodą z cytryną (dzięki wit. C lepiej się wchłania) i dieta np. obiadek z mięskiem (wołowina, indyk) popijać sokiem z pomarańczy (ale świeżo wyciskane najlepiej) kartonowe - fee...

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam zalecenia brać na czczo Tardyferon-fol 80mg i wit C i popijać sokiem z pomarańczy oraz jeść kaszankę. Lekarz powiedział, że żaden burak i suplement nie dorówna kaszance jeśli chodzi o anemię. Zobaczymy co z tego będzie.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że wg. mnie ten sposób żelazo na czczo z sokiem pomarańczowym pozwala uniknąć zaparć.

    dqpranliwnrweqx3.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 4 września 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikroLena... Lekarz zalecił Ci kaszankę? hmm.... lubię kaszankę, ale ja z kolei dostałam info, aby unikać (mimo tego, że mają dużo żelaza) wątróbek oraz produktów, które ją zawierają np. pasztety i też czasami kaszanka...

    hmm... trzeba coś się "dokształcić" ;)

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 22 września 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zalecił tardyferon z sokiem z pomarańczy na czczo i kaszankę. Po miesiącu moje wyniki skoczyły w górę, że aż miło - żelazo 11,7

    dqpranliwnrweqx3.png
  • NW Przyjaciółka
    Postów: 110 118

    Wysłany: 26 września 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dorzuciłam sok z pokrzywy rano po tardyferonie, i...
    z mojego 10,4 - w niecałe dwa tygodnie doszło 11 - więc też mój ciążowy rekord ;)
    kaszankę też dorzucam, bo lubię bardzo. Ciekawa jestem kolejnych wyników

    1usap07w8e5qgit9.png
    qdkkvcqgfnfmlhsw.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ