X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje anemia
Odpowiedz

anemia

Oceń ten wątek:
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:54

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 25 marca 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinkie wrote:
    i jak wizyta u hematologa?

    Przełożyli mi wizytę z wtorku na dzisiaj. Hematolog powiedziała, że wyniki nietypowe i poszła je konsultować z przełożonym. Potem zrobili mi rozmaz ręczny z krwi, czekaliśmy na wynik, który okazał się niemiarodajny i jeszcze raz robili rozmaz, ale tym razem jakoś inaczej. Jutro mam się ponownie zgłosić, żeby skonsultować wyniki. I od tych wyników zależy diagnoza, bądź konieczność wykonania biopsji ze szpiku.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 26 marca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u hematologa i są dobre wieści. Badania wyszły dobrze i nawet jest wzrost hemoglobiny (było 10,1, teraz jest 10,7) i hematokrytu (było 29%, jest 30,5%), a to znaczy że wszystko jest w porządku i nie trzeba na chwilę obecną nic robić. Oczywiście muszę kontrolować wszelkie krwawienia (nos, hemoroidy itd) oraz za 2 tygodnie powtórzyć morfologię z rozmazem i znów skonsultować wyniki z hematologiem.

    barbarakaliska lubi tę wiadomość

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • barbarakaliska Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 29 marca 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! :)
    Cieszę się, że nie tylko mi udaje się ta ciągła bitwa z anemią :)

    lys lubi tę wiadomość

    Czekam na mojego bobasa!!! :)
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży brałam Biofer ale nie dawał rady i lekarz przepisał mi Tardyferon.
    Po 2 miesiącach brania leku nadal mam lekką anemię.
    Czasem mam gorsze dni,leże dużo i nawet nie jestem w stanie gotować obiadu ale ogólnie nie narzekam.
    Tak widocznie musi być. Dziecko wyciąga z nas co najlepsze ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • kitti1982 Znajoma
    Postów: 23 13

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie ja jedna walczę z anemią :( w 1 ciazy miałam niewielkie niedobory i brałam żelazo cały czas, dopiero pod koniec ciąży wyniki znów troche spadły do poziomu 10,5. Z braku postępu porodu konieczność była wykonania cesarki, po której wyniki hemoglobiny spadły do 8,5 gdzie nie mogłam się podnieść z łóżka w szpitalu i wykonali mi transfuzję krwi.
    Teraz 2 ciąża wyniki na początku dobre a po miesiacu - hemoglobina 10,5 (norma 12-15), hematokryt 32 (norma 37-47) i erytrocyty 3,7 (3,9-5,2). ale żelazo 83 (norma 37-145) czyli w normie :( o co chodzi?
    Zaczęło sie od stanów osłabienia, napadowego bicia serca, wszystkie paznokcie porozdwajane do mięsa a skóra jak skorupa :( powiedzcie mi czy normalnie pracowałyście w ciąży z anemią? bo ja nie wiem czy mogę... niby chcę ale boję się, ze gdzieś zasłabnę czy będę się gorzej czuła .... jak to było z Wami? czy w ogóle z taką anemią można pracować?

  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo było, hemoglobina 10,1 a żelazo 144, później hemoglobina 10,4, a żelazo 139. Od razu padło pytanie od gin, czy pracuję, bo mam się oszczędzać. Ja nie pracuję, ale jestem pewna że gdybym pracowała, to z tymi wynikami i właśnie objawami jak tachykardia, duszności, osłabienie kazaliby mi w domu zostać. Jeżeli źle się czujesz to lepiej wziąć L4, bo przy takich wynikach człowiek jest niedotleniony i o omdlenia nie trudno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 20:06

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 17 lutego 2017, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jednak też jest ta anemia. Dziwne bo hemoglobina po pierwszej morfologia wynosiła 11,7. Lekarz powiedział, że dla kobiet w ciąży to jest jeszcze ok chociaż na kartce pisze normy od 12 do 16

    Wczoraj dostałam wyniki żelaza i jest obniżone. Ok 60 i drugi raz robiona morfologia i hemoglobina... 10.9 :O
    Dostałam żelazo i mam nadal brac i mam za tydzień powtórzyć badanie. I jak najwięcej jeść produktów bogatych w żelazo. Nie wiem dlaczego to tak szybko spada. Mama nadzieje, że to jakiś błąd w pomiarze

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • Dreamy Autorytet
    Postów: 549 596

    Wysłany: 17 lutego 2017, 05:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to możliwe żeby w ciągu dnia hemoglobina aż tak spadła?

    Dodam, że leżę w szpitalu bo kilka dni temu zemdlalam w sklepie i potem w szpitalu też powtórzył się ten epizod. Rano budzę się z zawrotami głowy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2017, 05:26

    Nasz okruszek
    IruBp2.png
  • katberry Autorytet
    Postów: 399 105

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnoszę temat - może ktoś odpowie. Przed ciążą moja hemoglobina wynosiła 11-12. Wielokrotnie przyjmowałam preparaty żelaza po których miałam b. duże problemy jelitowe.
    W pierwszym trymestrze hemoglobina spadła do ok. 10-10.5 i powolutku sukcesywnie spadała. W 2 trymestrze byłam na konsultacji u hematologa, diagnoza: łagodna anemia ciążowa, żelazo zamiast 2x dziennie to 1x na 2 dni bo i tak nie przyswajam, nie wymaga leczenia w poradni hematologicznej.

    w 30 tc hemoglobina osiągnęła wartość 8.9. Hematrokryt też poniżej normy. Internistka zaleciła powrót łykania żelaza 2 x dziennie i próbę zmiany diety. Tak też zrobiłam - codziennie jadłam mięso (wmuszałam), prawie codziennie buraczki. No i po 11 dniach (32 tc) ponowne badanie - hemoglobina 8.5, hematokryt 27,5. Dostałam skierowanie na patologię ciąży - idę w poniedziałek.

    Jestem mega słaba, prawie nic nie robię, moje zdolności intelektualne też mocno się obniżyły. Do tego fala upałów. Mój puls rzadko schodzi poniżej 100. Bóle brzucha od żelaza, duszności, afty :(

    Na szczęście byłam kilka dni temu na badaniu, dzidzia rośnie, ma się dobrze.

    Czy któras z was miała uzupełniane żelazo w szpitalu? Czy wiecie jak to wygląda?
    Nie wiem nawet na co się nastawiać, czy potrwa to 1 dzień czy zostanę na kilka dni.

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w pierwszej ciazy gdy mialam niedobory, lekarka mowila przede wszystkim o naturalnym uzupelnianiu zelaza. Wszystko farmakologiczne wchlania sie w niewielkim stopniu. Na preparatach doustnych wyniki nie poprawialy mi sie wcale. Natomiast gdy wlaczylam do diety sok z granatu, granat i barszcz kiszony wyniki mocno podskoczyly. Sprobujcie- na pewno nie zaszkodzi a moze bardzo pomoc. Tylko jesli nie sam granat a jego sok to szukajcie takiego prawdziwego (tymbark np ma sok z granatu, ale jak przeczytacir sklad to tego granatu prawie tam nie ma)

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbata z pokrzywy jest też świetnym źródłem żelaza i in. mikroelementów... ja zaparzam taką z trzech torebek na raz lub w zaparzaczu solidną łyżkę (potem jeszcze raz zaparzam ta porcję) :-) Do tego biorę dodatkowo feminovit żelazo (prócz prenatalnych) i wynik hemoglobiny mi bardzo szybko skoczył i wszystkie inne nagle też w normach się znalazły.

    da8300b52b.png
  • o_mad.ko! Koleżanka
    Postów: 34 20

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli sok z buraka, sok z granatu,pokrzywa,

    .png
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ