X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 14 września 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia37 wrote:
    Triti, ja robiłam Nifty w 13+5 i miałam 4,4% cff DNA.
    Natomiast wczoraj Biolog potwierdziła mi, że wartość podawana w teście Nifty nie jest prawdopodobieństwem wystąpienia nieprawidłowości, a ponadto nie można porównywać wyników różnych pacjentek. To mnie trochę pociesza. Wydaje mi się, że skoro tak jest, to lepiej byłoby gdyby Genomed w ogóle nie podawał na wynikach wartości w liczbach - tylko "wynik prawidłowy" bądź "wynik nieprawidłowy". Bo znajdują się potem takie osoby jak ja, co to drążą bo lubią wiedzieć wszystko. A Genomed nie powie mi na czym dokładnie opiera się test Nifty - to pewnie tajemnica handlowa. Szkoda.
    Za tydzień połówkowe - zejdę z nerwów chyba do tego czasu.

    A wiesz jaka płeć ?

    Biolog ma dużą wiedzę i potrafi ja świetnie przekazać :)

    Ja czułam się też fatalnie i nikomu już nie wierzyłam dlatego też zrobiłam Harmony.
    Genetyk zapytał dlaczego - i sam sobie odpowiedział "bo miała Pani wynik tylko w tysiącach, a nie mln czy mld".
    Zapytał też dlaczego Harmony jeżeli tam wynik jest jeszcze niżej oznaczony "ponad 10tys" - bo jest inny sposób badania materiału.

    Powiedział też, że tak niskie wyniki pojawiają się ponoć "cyklicznie".

    U nas jeszcze mały prawie przestał rosnąć po 30 tygodniu..... ale powiem Ci czego nie pisałam na forum bo się bałam, że zapeszę, im bliżej porodu tym bardziej byłam pewna, że mały jest zdrowy.

    Zrób połówkowe i echo serca i nie denerwuj się już :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja NIFTY zrobiłam dla spokoju w ciąży. Nawet nie dopuszczałam do siebie myśli, że coś może pójść nie tak. Jak usłyszałam od mojej Ginekolog "NIFTY wykazało zagrożenie Zespołem Klinefeltera" to ciemno mi się przed oczami zrobiło. Za 3 tygodnie mam zrobić amniopunkcję. Nie mam pojęcia jak przetrwać ten czas, plus jeszcze oczekiwanie na wyniki... Modlę się żeby moje dziecko było zdrowe. Już jedną stratę przeżyłam. Ciąża pozamaciczna wykryta w 9tc :(

  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 17 września 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, tak znam płeć - chłopiec. A Twój genetyk wtedy jak tak sam sobie odpowiedział, to co miał na myśli -że spotykał się już z takimi przypadkami, że wynik w tysiącach nie uspokaja pacjentek?

  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 21 września 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wracam,
    Nie wiem czy któraś mnie pamięta i moja historie, ale wszystko w skrócie w podpisie jest. Otóż pappa się nie pomylił pod tym względem ze faktycznie wykazał komplikacje które wyszły w późniejszej ciąży czyli nadciśnienie ciążowe kotore tez miałam w pierwszej ciąży. Natomiast urodziłam 11.08 zdrowego chłopca. Dziecku zupełnie nic nie jest a pappa była u mnie tak niska z powodu ciśnienia które pod koniec ciąży mi szalało i leżałam w szpitalu. Najważniejsze dla mnie ze mam dwóch zdrowych synów i tego wam z całego serca zycze.

    Kazio14, Anulka0407 lubią tę wiadomość

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 21 września 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka27 wrote:
    Dziewczyny wracam,
    Nie wiem czy któraś mnie pamięta i moja historie, ale wszystko w skrócie w podpisie jest. Otóż pappa się nie pomylił pod tym względem ze faktycznie wykazał komplikacje które wyszły w późniejszej ciąży czyli nadciśnienie ciążowe kotore tez miałam w pierwszej ciąży. Natomiast urodziłam 11.08 zdrowego chłopca. Dziecku zupełnie nic nie jest a pappa była u mnie tak niska z powodu ciśnienia które pod koniec ciąży mi szalało i leżałam w szpitalu. Najważniejsze dla mnie ze mam dwóch zdrowych synów i tego wam z całego serca zycze.
    Gratuluje synka :) Bardzo mnie pocieszyłaś :)

    Lolka27 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 września 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia37 wrote:
    Triti, tak znam płeć - chłopiec. A Twój genetyk wtedy jak tak sam sobie odpowiedział, to co miał na myśli -że spotykał się już z takimi przypadkami, że wynik w tysiącach nie uspokaja pacjentek?


    Nie wiem co miał na myśli :)

    odpowiedział sam sobie bo odpowiedź jak dla mnie też była oczywista :)
    a że się spotkał to na 100 % bo powiedział, że to "partiami" tak wychodzi :) nie wiem ile w tym prawdy :)

    A Ty się nie denerwuj :) popatrz Lolka jest kolejną osobą, która potwierdza, że nipt jest ok i że to szczęśliwe forum :)
    I tylko nie myśl, że to Ty będziesz tą jedną z 0.01 % :) ja też tak myślałam.
    I koniecznie napisz jak połówkowe :) tylko pamiętaj też, że może być różnie bo u mnie np. właśnie na połówkowych wyszło, że coś jest nie tak.... na szczęście okazało się, że taka uroda maluszka :) nooo pomijając pępowinę dwunaczyniową .... i tak do końca ciąży nie było idealnie bo synek bardzo słabo rósł. A teraz jest całkiem duży :) nie tak dawno "znajoma z przedszkola", która jest pediatrą - patrząc na małego stwierdziła " tak na oko 3m" i rzeczywiście mały miał wtedy 3m. I była w szoku, że taki malutki się urodził. W ciągu 6 tygodni przybrał o ile dobrze pamiętam 1700g, gdzie przeciętnie dziecko w 4t przybiera 700g. Także widzisz nie ma co się stresować i ja bardzo żałuję, że tak "szprycowałam" małego kortyzolem....
    Każdy z nas jest inny tak jak różne są nasze dzieciaczki :)

    A u Ciebie też musi być szczęśliwe zakończenie :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 28 września 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, ja dziś odebrałam wyniki testu Pappa. Kość nosowa jest, NT 1.4 a ryzyko ZD 1:281. Białko Pappa ok 0,611 MoM, ale wolna bhcg jest podwyższona do 3,261 MoM. Nie wiem, co robić dalej poza wizytą u mojego lekarza.

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 28 września 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przypadku zespołu Downa rzeczywiście wartość fb-HCG zwykle przekracza 2,52 MoM i z tego powodu ryzyko wyszło wysokie. Najważniejsze to to że oprócz ginekologa skonsultowalabym się z genetykiem. Po pierwsze możesz nie robić nic ale wtedy czekają Cię nerwy do końca ciąży i stres przed każdym USG (przynajmniej ja tak to widziałam). Po drugie masz możliwość badań inwazyjnych typu amniopunkcja albo biopsja trofoblastu (tu niestety istnieje niewielkie ale jednak ryzyko poronienia). Po trzecie są badania nieinwazyjne DNA plodowego - skuteczne podobnie jak amniopunkcja ale niestety bardzo drogie -
    około 2tys zł. Generalnie ryzyko 1:250 - 1:300 jest wskazaniem do amniopunkcji, trzeba zrobić gdy rozważasz terminacje ciąży. O badaniach DNA plodowego fajnie pisze mama ginekolog.
    Najważniejsze to być dobrej myśli - wiem, że łatwo powiedzieć ale poczytaj forum - większość z nas przez to przechodziła.

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 28 września 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catalina, dziękuję. a czy macie informacje potwierdzone przez lekarzy, że np. Duphaston może podnosić bhcg? Różne pilnie czytałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, obiecałam to już jakiś czas temu i trochę mi się z tym zeszło. Ale chciałam przystępnie i zrozumiale opisać temat. Zamieściłam dziś dość obszerny post o mozaicyzmie w ciąży na facebookowej stronie NIFTY (https://www.facebook.com/TestNifty/). Mam nadzieję, że pomoże wam rozwiać przynajmniej część wątpliwości.

    Zaczęłam też przygotowywać kolejny materiał, tym razem analizę konkretnego przypadku matki-mozaiki i spodziewanych wyników NIFTY. Zamieszczę wkrótce. Jeżeli będziecie miały jakieś pytania/uwagi, piszcie.
    Pozdrawiam!

  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 29 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Catalina, dziękuję. a czy macie informacje potwierdzone przez lekarzy, że np. Duphaston może podnosić bhcg? Różne pilnie czytałam.
    Wiesz co ja sama nie wiem, z jednej strony lekarze mówią że nie wpływa ale czytałam już na forum o bardzo dużej ilości dziewczyn, które brały Duphaston/Luteinę i miały właśnie nieprawidłową biochemię. Mimo wszystko coś w tym musi być w takim razie.

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 29 września 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wczoraj moja Pani doktor powiedziała, że nie wpływa. Idę we wtorek do genetyka i mam nadzieję, że amniopunkcja będzie raz dwa.

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 29 września 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może po prostu wiele dziewczyn bierze progesteron, więc wśród tych z problemami jest akurat wiele z nich.

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 29 września 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania 86 wrote:
    Catalina, dziękuję. a czy macie informacje potwierdzone przez lekarzy, że np. Duphaston może podnosić bhcg? Różne pilnie czytałam.


    Nie wpływa. Ja też brałam i było ok.

    Ale często przy dziewczynkach beta jest wyższa :)

    A na początku ciąży robiłaś bete czy tylko test ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 29 września 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej Duphaston nie wpływa, bo w obu ciążach brałam i w pierwszej wolna podjednostka Bhcg była ok, w drugiej podwyższona i to + wiek spowodowało wynik Pappa ZD 1:123, usg ok. Wg NIFTY zdrowy chłopak, więc nie tylko dziewczynki "podwyższają" Bhcg.

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 30 września 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam betę ale na samym początku, kiedy wynosiła 100 i 640.No nic trzeba czekać. Czy amniopunkcje mi zrobią już w 15 tyg, czy lepiej poczekać?

  • Zuza_22 Autorytet
    Postów: 904 233

    Wysłany: 3 października 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny próbuje znaleźć tu inf jak długo czekałyście na wynik niftt?
    Wiem, że to ok 10dni, ale jak jest w praktyce?

    U mnie stwierdzino niezwapnienie kosci nosowej po samym usg ryzyko 1:100 dla ZD po pappie spadlo do 1:600 (pappa ok, beta troszke podwyzszona). Ponieważ inny lekarz nie mial zastrzeżeń do noska w końcu zrobilam nifty, bo oszalec mozna od takich skrajnosci w ocenie...
    Obcenie jest to 7dzień roboczy po pobraniu

    fbiittx.png
    nlimnm2.png
  • Miniaa Koleżanka
    Postów: 59 24

    Wysłany: 3 października 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było 7 dni roboczych po dostarczeniu do nich próbki. Może jutro będziesz miec wynik

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 679

    Wysłany: 3 października 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam szczęście i wynik miałam równo po tygodniu od pobrania czyli 5-6 dni roboczych.

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 3 października 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poniedziałek rano byłam na pobraniu krwi a w następny poniedziałek popołudniu już miałam wynik.

‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ