X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w temacie chyba za bardzo nie pomoge.. ja bralam luteine 100 przez 1.5 msc dwa.razy dziennie, i pappa mi wyszla ok ;) moje dziecko ostatnio tez mialo tetno wysokie bo176 ale tez lekarz nic na ten temat nie mowił.. mi.po pappie 21 i 18 ryzyko zmalało a 13 zwiekszylo sie z 6 tys na.810 .. wiec tez bez tragedii..

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 11 września 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    U mnie badanie prenatalne 12t3d według OM Według USG 12t6d
    Ogólny obraz USG bardzo dobry według lekarza nie widać wad anatomicznych.
    Płyn owodniowy w normie ,Pępowina trójnaczyniowa.
    NT 2,8 i tętno 175 dziecko bardzo rozbrykane było zapewne po batoniku zjedzonym przed badaniem :( (tak stwierdził Dr i nie przejmował się tętnem)
    NT też stwierdził że lekko podwyższone ale nie ma powodu do strachu kość nosowa dobrze widoczna. Stwierdził że ZD on nie podejrzewa i żebym nie brała do głowy statystyk tóre wyszły koszmarnie :(
    T21 podstawowe 1:801 skorygowane 1:163
    T18 1:1979 skorygowane 1:1412
    T13 1:6203 skorygowane 1:83

    Zaproponował badania jeśli chcę stwierdził że Usg wygląda dobrze i by się nie przejmował ale to zależy co bym zrobiła po wyniku jeśli by wyszła wada. Nie chciałam Papy bo biorę końskie dawki Progesteronu w tym w zastrzykach co może jeszcze bardziej być może nie potrzebnie mnie zdenerwować ,Amino odpada a nifty trochę drogie :( ZD jakoś przeżyje ale zespół Patau jest straszny mimo o bym i tak nie dała rady usunąć ciąży nie teraz po 3 poronieniach kiedy w końcu się udało :( Dużo jest historii o wysokim ryzyku ZD gdzie dziecko zdrowe ale jakoś mało w ogóle jest o trisomi 13 :( jednak duże ryzyko jak no to że to tak rzadka choroba w porównaniu do Zd który jest całkiem często. Od usg boli mnie brzuch i głowa chyba z nerwów.
    Ja też miałam podwyższone ryzyko zespołu Patau po Pappie. Wiązało się to najprawdopodobniej z wysokim tętnem (172) i rozbieżnością między terminem porodu z om, a USG. W obliczeniach uwzględnili z om i wyszło, że dziecko jest mniejsze niż powinno. Dziecko mam zdrowe. T13 to tak poważne wady, że nie da się nie zauważyć na USG, chyba że lekarz nie chce wiedzieć

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 11 września 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój przypadek daje mi nadzieje że dzidziuś zdrowy Dr mówił że przy T13 było by coś widać a anatomia jest super więc pozostaje mi mieć nadzieje i czekać do 29 września na wizyte w 16tc może zrobi usg i będzie lepiej .

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 września 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Twój przypadek daje mi nadzieje że dzidziuś zdrowy Dr mówił że przy T13 było by coś widać a anatomia jest super więc pozostaje mi mieć nadzieje i czekać do 29 września na wizyte w 16tc może zrobi usg i będzie lepiej .
    Hey ja dzisiaj po wizycie tetno juz w normie ;) wiec to byl jednorazowy skok ;) wiec trzymam kciuki za Ciebie ;)

    Indiana_dzika lubi tę wiadomość

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 12 września 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biolog wrote:
    Dawno mnie tu nie było, cudownie jest czytać, że niektóre z Was trzymają już w ramionach swoje maluchy :) Trzymam też kciuki za dobre wyniki, jeśli aktualnie na nie czekacie.

    Musiałam na pewien czas zawiesić aktywność na forum. Moje wpisy zostały natomiast dostrzeżone przez osoby z laboratorium Genomed, które wykonuje test NIFTY w Polsce. Otrzymałam propozycję współprowadzenia strony NIFTY na facebooku. Chciałabym, aby każda kobieta poszukująca odpowiedzi na pytania związane z testami NIPT, znalazła je właśnie tam. Strona się dopiero rozkręca, a osobiście pierwszy raz będę prowadziła taki fanpage. W związku z tym, może mogłybyście mi podpowiedzieć, czego oczekiwałyby przyszłe mamy, wchodząc na facebookową stronę NIFTY, o czym chciałybyście tam przeczytać?

    Na razie przygotowałam krótki poradnik ze wskazówkami, mogącymi przydać się przed wykonaniem testu. Jeśli macie jakieś pytania, znajdziecie mnie właśnie tam : https://www.facebook.com/TestNifty/ . Na pytania postaram się odpowiadać w miarę możliwości na bieżąco, a co jakiś czas dodawać ciekawy post (tak często, jak tylko pozwolą mi na to studia :) ).
    Biologu, a jak można się z Tobą skontaktować poza forum? Jak napiszę stronie Nifty na fb to wiadomość trafi do Ciebie?

  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 12 września 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Myślę, że najważniejsze kwestie to:
    1 !!!! STATYSTYKI dostępne dla wszystkich (uważam, że powinien je udostępniać Genomed), ale ok - dla dobra kobiet w ciąży - udostępniajmy my, które robiłyśmy te testy.
    Tak aby każdy przypadek był w jakiś czytelny sposób "analizowany" (chyba trudne do zrobienia i wytłumaczenia) = jakie były "parametry" ciąży = usg, pappa..... i dokładny wynik nifty.
    Pamiętam, że po testach zaczęłam szukać wyników fałszywie negatywnych i jak to zazwyczaj bywa były przypadki, ale 0 opisu, odezwu - tak jakby ktoś chciał zasiać ziarno niepewności.

    2. Kwestie mozaiki bo to też kobietom w ciąży spędza sen z powiek.


    Jak dla mnie to najważniejsze kwestie.
    wynik testu, a rzeczywistość po porodzie i mozaika :)
    Tak, DOKŁADNY wynik Nifty (wartości)... Bo mój wynik Nifty wcale mnie nie uspokoił, mimo iż jest opisany jako prawidłowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2017, 09:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Piszę tutaj pierwszy raz, niedawno odebrałam test Pappa i jestem zrozpaczona. :(

    test robiłam w 12+5 tc
    wynik usg idealny
    crl 63mm
    nt 0,8mm
    nb +
    Niestety biochemia fatalna (wolna betahcg 158IU/L - 4,386 MoM, PAPP-A 1,232 IU/L - 0,418 MoMi) ryzyko ZD z podstawowego 1:470 wzrosło do 1:43!!!!!!!
    Zdecydowałam się na amniopunkcje bo czekają tyle miesięcy w niepewności oszaleje.
    Momentami żałuje, że zdecydowałam się na badanie krwi. :(
    Któraś z Was miała tak fatalną biochemie i urodziła zdrowego dzidziusia???

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 12 września 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy Zd NT było by dużo większe

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    indiana_dzika właśnie jak czytałam na różnych stronach internetowych to niby tak ale ponoc nie zawsze w ZD widać jakieś nieprawidłowości na usg.
    Chociaż ponoć u mnie wszystko jest idealnie,wymiary, przepływy... sama nie wiem co myśleć. Na razie to jestem kłębkiem nerwów.
    Jednego dnia myślę pozytywnie a znowu kolejnego mam takiego doła ze hoho. Czekam teraz na termin amnio.. chciałabym być juz po.

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 12 września 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia37 wrote:
    Tak, DOKŁADNY wynik Nifty (wartości)... Bo mój wynik Nifty wcale mnie nie uspokoił, mimo iż jest opisany jako prawidłowy.


    A jaki miałaś wynik nifty i pozostałe parametry ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia37 tak, odczytam wiadomości przesłane na stronie Nifty na fb. Tam jestem zdecydowanie częściej, chociaż tu też teraz czasem zaglądam.

    Widzę, że test Pappa nadal wzbudza wiele strachu. Przypomnę tylko, że jest to test przesiewowy, nie diagnostyczny. Nieprawidłowy wynik jest oczywiście wskazaniem do dalszych badań i obserwacji, ale nie jest jednoznaczny z nieprawidłowością. Jak na każde badanie biochemiczne, wpływ mają też inne zmienne, niż tylko stan zdrowia dziecka, np. zażywane leki - w tym antydepresyjne i hormonalne, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, to, jak funkcjonuje łożysko, a nawet w jakimś stopniu masa ciała ciężarnej.

  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 13 września 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    A jaki miałaś wynik nifty i pozostałe parametry ?
    Ech, aż mi się nie chce gadać, Triti. Czytałam ten wątek i wiem, jaka byłaś załamana swoim Nifty - miałaś ryzyko sto pięćdziesiąt ileś tysięcy jeśli się nie mylę? Cóż, mój wynik jest dużo dużo gorszy.
    Moje ryzyko ZD z Pappa 1:600, NT 2,4, reszta OK. Zrobiłam Nifty, żeby się uspokoić. Liczyłam na wynik w milionach, który oddali ode mnie widmo ZD. O święta naiwności! Ryzyko ZD z Nifty wyszło jak jeden do ośmiu tysięcy. Pozostałe trisomie w milionach. Wynik opisany jako prawidłowy. Nie zdecydowałam się na amniopunkcję, boję się powikłań. Więc sobie jestem w ciąży i nie umiem się nią cieszyć.
    ..ujnia jednym słowem. Dlatego chcę pomęczyć Biologa - ona już pisała wcześniej (str. 354), że to ryzyko to nie jest prawdopodobieństwem wystąpienia wad, ale nie rozumiem tego tak do końca dlaczego u jednej kobiety wynik jest w milionach, a np u mnie tylko w tysiącach. Nie mam z kim pogadać, wszyscy patrzą na mnie jak na ufoludka - "no przecież napisali ci że prawidłowy wynik to czego się mażesz?".

  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 13 września 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biolog wrote:
    Kasia37 tak, odczytam wiadomości przesłane na stronie Nifty na fb. Tam jestem zdecydowanie częściej, chociaż tu też teraz czasem zaglądam.

    Widzę, że test Pappa nadal wzbudza wiele strachu. Przypomnę tylko, że jest to test przesiewowy, nie diagnostyczny. Nieprawidłowy wynik jest oczywiście wskazaniem do dalszych badań i obserwacji, ale nie jest jednoznaczny z nieprawidłowością. Jak na każde badanie biochemiczne, wpływ mają też inne zmienne, niż tylko stan zdrowia dziecka, np. zażywane leki - w tym antydepresyjne i hormonalne, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, to, jak funkcjonuje łożysko, a nawet w jakimś stopniu masa ciała ciężarnej.
    Wysłałam wiadomość :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko to jakiś koszmar... chyba lepiej czasami żyć w niewiedzy. Im więcej czytam tym gorzej.
    Na dodatek tak jak cieszyłam się ciążą tak teraz po odebraniu tego cholernego Pappa nie ma już radości....
    Kasia37 piszesz, że z Pappa masz ryzyko ZD 1:600, pocieszę Cię, ja mam 1:43. Myślę, że nie masz się czym martwić i wszystko będzie ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2017, 12:02

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 13 września 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZD ogólnie jest dużo większe ryzyko niż ZE czy ZP czytałam na innych forach chyba na gazeta.pl jedna miała ryzyko z samego usg bardzo duże do tego z papa wyszło 1:5 A DRUGIEJ 1:2 I W strachu robiły amino i dzieciaczki zdrowe u jednej nawet był obrzęk i słabo widoczna kość nosowa a jednak dziecko zdrowe . Ja mam ryzyko T13 1:83 z usg czemu coś co zdarza się raz na 10tys u mnie jest 1:84 szok boje się ale staram się myśleć pozytywnie że w Usg nie widać nic podejrzanego może NT 2,8 . Często dopiero na połówkowym coś wychodzi i tego się boję :( Bałam się robić papa i pewnie na Nifty które nie było by po mojej myśli czyli najlepiej w milionach też by mnie nie uspokoiło.
    ZD głównie NT jest bardzo wysokie dużo powyżej 3 i to widać na usg prenatalnym a nie potem .

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 13 września 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale te nasze dzieciaki nasz nastraszą zanim przyjdą na świat z krzykiem pewnie całkiem zdrowiutkie :)

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Ale te nasze dzieciaki nasz nastraszą zanim przyjdą na świat z krzykiem pewnie całkiem zdrowiutkie :)

    mam taką nadzieję..

  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 13 września 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    illis wrote:
    Wszystko to jakiś koszmar... chyba lepiej czasami żyć w niewiedzy. Im więcej czytam tym gorzej.
    Na dodatek tak jak cieszyłam się ciążą tak teraz po odebraniu tego cholernego Pappa nie ma już radości....
    Kasia37 piszesz, że z Pappa masz ryzyko ZD 1:600, pocieszę Cię, ja mam 1:43. Myślę, że nie masz się czym martwić i wszystko będzie ok.
    Zgadzam się z Tobą illis - czasem niewiedza jest lepsza. Wiem, że moje Pappa nie jest najgorsze. Ale tak czasem sobie myślę, że gdyby wyszło źle, to przynajmniej zrobiłabym amniopunkcję i wiedziałabym na czym stoję. A tak to amnio nie zrobię - nikt mi tego nie radzi, poza tym się boję. A świruję, bo jestem w ciąży, która wręcz nie miała prawa się zdarzyć, nie było na nią szans. Zdarzyło się i pewnie już nigdy więcej taki cud się dla mnie nie powtórzy. Moja jedyna szansa. No to świruję. Ot, takie problemy pierwszego świata.

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 13 września 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia37 wrote:
    Ech, aż mi się nie chce gadać, Triti. Czytałam ten wątek i wiem, jaka byłaś załamana swoim Nifty - miałaś ryzyko sto pięćdziesiąt ileś tysięcy jeśli się nie mylę? Cóż, mój wynik jest dużo dużo gorszy.
    Moje ryzyko ZD z Pappa 1:600, NT 2,4, reszta OK. Zrobiłam Nifty, żeby się uspokoić. Liczyłam na wynik w milionach, który oddali ode mnie widmo ZD. O święta naiwności! Ryzyko ZD z Nifty wyszło jak jeden do ośmiu tysięcy. Pozostałe trisomie w milionach. Wynik opisany jako prawidłowy. Nie zdecydowałam się na amniopunkcję, boję się powikłań. Więc sobie jestem w ciąży i nie umiem się nią cieszyć.
    ..ujnia jednym słowem. Dlatego chcę pomęczyć Biologa - ona już pisała wcześniej (str. 354), że to ryzyko to nie jest prawdopodobieństwem wystąpienia wad, ale nie rozumiem tego tak do końca dlaczego u jednej kobiety wynik jest w milionach, a np u mnie tylko w tysiącach. Nie mam z kim pogadać, wszyscy patrzą na mnie jak na ufoludka - "no przecież napisali ci że prawidłowy wynik to czego się mażesz?".


    Ja miałam wynik:
    1/ 59 097.... i % cffDNA 8,60.... a robiłam dokładnie w 20+4 dni więc bardzo późno dlatego uważam, że był słaby jak na tak późną ciążę. Dziewczyny w młodszej ciąży miały lepsze wyniki %. A czytałam o wynikach słabszych niż Twoje i dzieciaczki urodziły się zdrowe.
    Ja robiłam jeszcze Harmony bo też nie wierzyłam w wynik Nifty.
    Niestety nie mogę go znaleźć (nie wiem jak to możliwe bo mam wszystkie dokumenty) mam tylko "zlecenie". Robiłam w 26+2 dni = wynik był ponad 10tys i %cffDNA chyba ponad 20. Pewnie pisałam o wynikach jakoś w pod koniec lutego chyba.

    To szczęśliwe forum i Ty też będziesz wkrótce szczęśliwą mamusią zdrowego maluszka :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Kasia37 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 września 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, ja robiłam Nifty w 13+5 i miałam 4,4% cff DNA.
    Natomiast wczoraj Biolog potwierdziła mi, że wartość podawana w teście Nifty nie jest prawdopodobieństwem wystąpienia nieprawidłowości, a ponadto nie można porównywać wyników różnych pacjentek. To mnie trochę pociesza. Wydaje mi się, że skoro tak jest, to lepiej byłoby gdyby Genomed w ogóle nie podawał na wynikach wartości w liczbach - tylko "wynik prawidłowy" bądź "wynik nieprawidłowy". Bo znajdują się potem takie osoby jak ja, co to drążą bo lubią wiedzieć wszystko. A Genomed nie powie mi na czym dokładnie opiera się test Nifty - to pewnie tajemnica handlowa. Szkoda.
    Za tydzień połówkowe - zejdę z nerwów chyba do tego czasu.

‹‹ 395 396 397 398 399 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ