X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio mocno kciuki trzymam za wyniki :) widzialam w podpisie o twoim aniolki w tak poznej ciazy i tak mi przez mysl przeszlo ze cos musialo byc nie tak :( ogromnie wspolczuje.

  • KasjaK Przyjaciółka
    Postów: 97 107

    Wysłany: 5 września 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też trzymam kciuki! Mi powiedzieli że najwcześniej wynik za tydzień od zrobienia (czyli kolejny pon), także tel w sobotę (o 18-ej!) kompletnie mnie zaskoczył! Ominął wiec mnie etap podskakiwania na każdy dzwonek - ale mogę sobie wyobrazić...

  • KasjaK Przyjaciółka
    Postów: 97 107

    Wysłany: 5 września 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio, z tego co wiem , to tez placówka gdzie pobierana jest krew czasem nie spieszy się z przekazaniem wyników po ich otrzymaniu. Wiec można zadzwonić np w czw do Genomed, czy już są wyniki i czy przesłali je do placówki - i jeśli tak to pogonić placówkę

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 5 września 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Kazio mocno kciuki trzymam za wyniki :) widzialam w podpisie o twoim aniolki w tak poznej ciazy i tak mi przez mysl przeszlo ze cos musialo byc nie tak :( ogromnie wspolczuje.
    Jakoś się pozbieraliśmy. Ciężki był czas gdy nie mogliśmy się starać. Wtedy najbardziej mnie dobijała ciąża bratowej. Ale jak mogliśmy zacząć starania było troszkę lżej, zajęłam głowę czymś innym. A jak się udało to ogólnie więcej radości w sercu. Teraz oby było w porządku to już bym się nie bała myśleć o imieniu :) u mnie na wyniki zdecydowanie zawcześnie. Ale jak dzwoni obcy numer to zaraz się boję że dzwonią że nie mogli zbadać próbki czy coś w tym stylu...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio 3 mam kciuki za wyniki ale czytalam ze ponowienie sie wady w kolejnej ciazy jest prawie niemozliwe :)

    Ja tak mialam z telefonem jak pappa robilam bo mowili ze jesli cos bedzie nie tak to zadzwonią a jak nie to za dwa tyg do odbioru. Kazdy telefon byl dla mnie stresujacy.

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 6 września 2017, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w poprzedniej ciąży mieli dzwonić jak będzie źle a jak ok to ja mam dzwonić po jakimś tam czasie. Niestety jak zobaczyłam numer z Warszawy to już nie miałam złudzeń... Na razie nadal czekam...

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 6 września 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest! Dzwonili! Zdrowy chłopczyk!!! Aż ciągle popłakuję ze szczęścia... Nareszcie będzie można powiedzieć córce, że będzie miała rodzeństwo :)

    Marsylia, KasjaK, triti, efta, Anulka0407, admiralka lubią tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje !!!!!!!:D

    Stereo lubi tę wiadomość

  • KasjaK Przyjaciółka
    Postów: 97 107

    Wysłany: 6 września 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Bardzo się cieszę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno mnie tu nie było, cudownie jest czytać, że niektóre z Was trzymają już w ramionach swoje maluchy :) Trzymam też kciuki za dobre wyniki, jeśli aktualnie na nie czekacie.

    Musiałam na pewien czas zawiesić aktywność na forum. Moje wpisy zostały natomiast dostrzeżone przez osoby z laboratorium Genomed, które wykonuje test NIFTY w Polsce. Otrzymałam propozycję współprowadzenia strony NIFTY na facebooku. Chciałabym, aby każda kobieta poszukująca odpowiedzi na pytania związane z testami NIPT, znalazła je właśnie tam. Strona się dopiero rozkręca, a osobiście pierwszy raz będę prowadziła taki fanpage. W związku z tym, może mogłybyście mi podpowiedzieć, czego oczekiwałyby przyszłe mamy, wchodząc na facebookową stronę NIFTY, o czym chciałybyście tam przeczytać?

    Na razie przygotowałam krótki poradnik ze wskazówkami, mogącymi przydać się przed wykonaniem testu. Jeśli macie jakieś pytania, znajdziecie mnie właśnie tam : https://www.facebook.com/TestNifty/ . Na pytania postaram się odpowiadać w miarę możliwości na bieżąco, a co jakiś czas dodawać ciekawy post (tak często, jak tylko pozwolą mi na to studia :) ).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2017, 22:01

    PixiDixi lubi tę wiadomość

  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 7 września 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie dziewczyny.
    Wpadłam się pochwalić , że 29sierpnia urodziłam zdrową dziewczynę. Waga 2720 (przestała rosnąć pod koniec ciązy - z nieznanych w sumie powodów, bo przepływy w pępowinie ok). Dostała 10 punktów.

    Kazio14, KasjaK, Amus87, triti, Anulka0407, Sung, Est, Marsylia, admiralka lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 8 września 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biolog wrote:
    Dawno mnie tu nie było, cudownie jest czytać, że niektóre z Was trzymają już w ramionach swoje maluchy :) Trzymam też kciuki za dobre wyniki, jeśli aktualnie na nie czekacie.

    Musiałam na pewien czas zawiesić aktywność na forum. Moje wpisy zostały natomiast dostrzeżone przez osoby z laboratorium Genomed, które wykonuje test NIFTY w Polsce. Otrzymałam propozycję współprowadzenia strony NIFTY na facebooku. Chciałabym, aby każda kobieta poszukująca odpowiedzi na pytania związane z testami NIPT, znalazła je właśnie tam. Strona się dopiero rozkręca, a osobiście pierwszy raz będę prowadziła taki fanpage. W związku z tym, może mogłybyście mi podpowiedzieć, czego oczekiwałyby przyszłe mamy, wchodząc na facebookową stronę NIFTY, o czym chciałybyście tam przeczytać?

    Na razie przygotowałam krótki poradnik ze wskazówkami, mogącymi przydać się przed wykonaniem testu. Jeśli macie jakieś pytania, znajdziecie mnie właśnie tam : https://www.facebook.com/TestNifty/ . Na pytania postaram się odpowiadać w miarę możliwości na bieżąco, a co jakiś czas dodawać ciekawy post (tak często, jak tylko pozwolą mi na to studia :) ).


    Myślę, że najważniejsze kwestie to:
    1 !!!! STATYSTYKI dostępne dla wszystkich (uważam, że powinien je udostępniać Genomed), ale ok - dla dobra kobiet w ciąży - udostępniajmy my, które robiłyśmy te testy.
    Tak aby każdy przypadek był w jakiś czytelny sposób "analizowany" (chyba trudne do zrobienia i wytłumaczenia) = jakie były "parametry" ciąży = usg, pappa..... i dokładny wynik nifty.
    Pamiętam, że po testach zaczęłam szukać wyników fałszywie negatywnych i jak to zazwyczaj bywa były przypadki, ale 0 opisu, odezwu - tak jakby ktoś chciał zasiać ziarno niepewności.

    2. Kwestie mozaiki bo to też kobietom w ciąży spędza sen z powiek.


    Jak dla mnie to najważniejsze kwestie.
    wynik testu, a rzeczywistość po porodzie i mozaika :)

    Biolog lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 8 września 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biolog wrote:
    Dawno mnie tu nie było, cudownie jest czytać, że niektóre z Was trzymają już w ramionach swoje maluchy :) Trzymam też kciuki za dobre wyniki, jeśli aktualnie na nie czekacie.

    Musiałam na pewien czas zawiesić aktywność na forum. Moje wpisy zostały natomiast dostrzeżone przez osoby z laboratorium Genomed, które wykonuje test NIFTY w Polsce. Otrzymałam propozycję współprowadzenia strony NIFTY na facebooku. Chciałabym, aby każda kobieta poszukująca odpowiedzi na pytania związane z testami NIPT, znalazła je właśnie tam. Strona się dopiero rozkręca, a osobiście pierwszy raz będę prowadziła taki fanpage. W związku z tym, może mogłybyście mi podpowiedzieć, czego oczekiwałyby przyszłe mamy, wchodząc na facebookową stronę NIFTY, o czym chciałybyście tam przeczytać?

    Na razie przygotowałam krótki poradnik ze wskazówkami, mogącymi przydać się przed wykonaniem testu. Jeśli macie jakieś pytania, znajdziecie mnie właśnie tam : https://www.facebook.com/TestNifty/ . Na pytania postaram się odpowiadać w miarę możliwości na bieżąco, a co jakiś czas dodawać ciekawy post (tak często, jak tylko pozwolą mi na to studia :) ).


    Tak jak ktos już zauważył, brakuje konkretnych informacji o wynikach falszywie negatywnych (tych falszywie pozytywnych tez). Wszyscy wiemy, że takie przypadki są a ciężko zdobyć o nich informacje. Jakby było wszystko klarownie przedstawione, wiele mam z większą ufnością podchodziłaby do NIFTY. Szczególnie, że nie jest to tani test i wiele osób musi się mocno zastanowić przed podjęciem decyzji o nim.

    Biolog, Lagostina lubią tę wiadomość

  • Oxalis Koleżanka
    Postów: 38 31

    Wysłany: 8 września 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Tydzień temu skończyłam 28 lat.
    U mnie na USG wszystko wyszło idealnie (13 tydzień 0 dni):
    CRL - 67,8 mm
    NT - 1,7 mm
    FHR 162 ud/min
    Kość nosowa obecna. Rączki i nóżki widziałam i wszystko wyglądało pięknie według lekarza.
    Bardzo się wtedy ucieszyłam, bo ryzyko skorygowane wszystkich trisomii znacznie mi się zmniejszyło.

    Niestety przedwczoraj dostałam wyniki biochemiczne:
    wolne beta HCG 51 IU/l- 1,442 MoM
    PAPP-A 1,43 IU/l - 0,281 MoM

    ryzyko skorygowane trismomii 21 wyszło 1:237

    Jestem mocno zaniepokojona. W poniedziałek umówiłam się na NIFTY.
    Staram się nie przejmować ale wiecie jak jest.
    Musiała się komuś wygadać, kto wie o co mi chodzi i miał podobne lęki...

    atdcg7rfqc62tife.png
    atdc6iye2h6c0u4y.png
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 8 września 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oxalis trzymam kciuki żeby to był kolejny przypadek straszącego wyniku pappy. Niestety chyba częato się zdarzają takie wyniki przy zdrowych dzieciaczkach...

    Oxalis, Minki lubią tę wiadomość

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, annias, dziękuję za odpowiedzi!

    Jeśli chodzi o statystyki, może to być trudne. Ostatnia duża walidacja testu miała miejsce w 2015 roku. Wcześniejsze są z 2012 roku. Dane muszą być zbierane przez dłuższy czas, aby móc je przeanalizować i opublikować wyniki. Ja też z niecierpliwością czekam na kolejną walidację. Leży to jednak po stronie producenta testu, czyli BGI, który zbiera dane o wynikach od wykonawców na całym świecie. Widziałam natomiast, że informacja o ilości wykonanych testów NIFTY jest na bieżąco aktualizowana (obecnie 2 miliony testów), co jest obiecujące, jeśli chodzi o kolejne analizy wyników testu.

    Co do studium przypadku-muszę się skonsultować. Firma BGI udostępniła broszurę, w której na końcu jest analizowany pojedynczy przypadek (link do broszury: https://www.bgi.com/global/wp-content/uploads/sites/3/2017/04/NIFTY-brochure-0515.pdf) Więc może byłoby to możliwe, aby przykładów było więcej. Nie jestem natomiast przekonana, czy jest to dobry pomysł. Każdy przypadek różni się trochę od innych. Trzeba przeanalizować naprawdę ogromną liczbę przypadków, żeby móc mówić o jakichkolwiek tendencjach i zależnościach między wcześniejszymi wynikami testów przesiewowych, a wynikiem NIFTY. Błędem byłoby sugerować się kilkoma przedstawionymi przykładami, wyciągać na ich podstawie być może pochopne wnioski i się stresować.

    Postaram się natomiast przygotować post o mazaicyzmie i wyjaśnić trochę więcej na ten temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2017, 00:52

  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 9 września 2017, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym się pochwalić, że 20 sierpnia urodził się nasz cudowny synek. Jest całkowicie zdrowy, więc jeśli któraś z was będzie miała takie wyniki Nifty jak ja ( czyli 2 razy brak wyników że względu na za mało płodowego DNA we krwi) to być może będzie trochę spokojniejsza, bo ja w internecie znalazłam tylko negatywne historie przy takim wyniku. Z pozytywnymi pewnie nikt nie wraca na fora :)

    triti, Est, Kazio14, Biolog, Margaret.Se, Marsylia, efta lubią tę wiadomość

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 10 września 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki:)
    Dlugo mnie tu nie bylo i nie wiem czy mnie pamietacie. Urodzilam 28sierpnia o 18:50 zdrowa coreczke 10/10pkt waga 3420g i 55cm szczescia:) jestem tak przeszczesliwa ze az brak mi slow:) chwila kiedy ja zobaczylam byla najcudowniejsza w moim zyciu a ryczalam jak bobr:) oplacali sie zrobic nifty i sprawdzilo sie ze jest zdrowa a pappa tylko potrafi wystraszyc i nie pokecam tego kobietom po 35rz. Pozdrawiamy Was:)

    Kazio14, triti, Marsylia lubią tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 11 września 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluje przede wszystkich zdrowych dzieciaczków. Ja dziś byłam na Nifty, już 21 tydzień wiec robię dla siebie i żeby mieć spokój do końca ciąży. Pierwsze USG było w porządku, drugie niestety już nie. Od początku wiedziałam że i tak bym nie usunęła. Trzymajcie kciuki!

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 11 września 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie badanie prenatalne 12t3d według OM Według USG 12t6d
    Ogólny obraz USG bardzo dobry według lekarza nie widać wad anatomicznych.
    Płyn owodniowy w normie ,Pępowina trójnaczyniowa.
    NT 2,8 i tętno 175 dziecko bardzo rozbrykane było zapewne po batoniku zjedzonym przed badaniem :( (tak stwierdził Dr i nie przejmował się tętnem)
    NT też stwierdził że lekko podwyższone ale nie ma powodu do strachu kość nosowa dobrze widoczna. Stwierdził że ZD on nie podejrzewa i żebym nie brała do głowy statystyk tóre wyszły koszmarnie :(
    T21 podstawowe 1:801 skorygowane 1:163
    T18 1:1979 skorygowane 1:1412
    T13 1:6203 skorygowane 1:83

    Zaproponował badania jeśli chcę stwierdził że Usg wygląda dobrze i by się nie przejmował ale to zależy co bym zrobiła po wyniku jeśli by wyszła wada. Nie chciałam Papy bo biorę końskie dawki Progesteronu w tym w zastrzykach co może jeszcze bardziej być może nie potrzebnie mnie zdenerwować ,Amino odpada a nifty trochę drogie :( ZD jakoś przeżyje ale zespół Patau jest straszny mimo o bym i tak nie dała rady usunąć ciąży nie teraz po 3 poronieniach kiedy w końcu się udało :( Dużo jest historii o wysokim ryzyku ZD gdzie dziecko zdrowe ale jakoś mało w ogóle jest o trisomi 13 :( jednak duże ryzyko jak no to że to tak rzadka choroba w porównaniu do Zd który jest całkiem często. Od usg boli mnie brzuch i głowa chyba z nerwów.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
‹‹ 394 395 396 397 398 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ