X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 25 maja 2017, 03:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, ucielo mi taka dluga wiadomosc o moim stanie. Jutro moze napisze. Juz tak pozno.

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 25 maja 2017, 03:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za"bo ja mam" mial byc usmiech

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 25 maja 2017, 03:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu ucięlo. Odkrylam wiec ze po wstawiemiu "minki" dalsza czesc wiadomosci przy wysylce wykasowuje sie. Buziaki

    Emma
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 25 maja 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisze jak tylko uda mi się usiąść napić kawki

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti- nie wszytko jeszcze stracone może z tym karmieniem piersią! Wczoraj byłam na SR i właśnie o tym rozmawialiśmy, nie ma opcji żebyś miała za mało pokaru! A wybudzanie i tyrpanie dziecka to też nie metoda. Nasza położna mówiła, że zamiast się poddać i kupić mm lepiej zainwestować w eksperta laktacyjnego. Jedna konsultacja z takim ekspertem to podobno tygodniowy koszt mleka, a wszystko Ci wytłumaczą i powiedzą co ewentualnie warto poporawić :)

    To tak poza tematem ;p

    triti lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 25 maja 2017, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczę, może się uda !!!! Przystawiał, odciągam....
    A mój cycuszek śpi sobie właśnie na cycku !!!! Tak słodko, że nie chce go odkładać do łóżeczka... a tu obiad dla starszaczka trzeba zrobić

    IviQ lubi tę wiadomość

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 25 maja 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki:) tyle mnie tu nie było a się stęskniłam:)

    Może jakos uda mi się ciut was nadrobić:)

    Dagmarekk Wielkie Gratulacje kochana!!!! cudownie ze tak szybki miałas poród i masz zdrowe dzieciatko bo nic nie jest tak ważne!!! <3

    Tritti jejka Wielkie Gratki!!! ale super ze kolejna ma za sobą poród

    carolina Wielkie Gratki!!!! jejka iel porodów teraz!! Super ze macie zdrowe dzieciatka!!!

    Ewcia super ze jesteś już po amnio i wynik tak cudowny!!:)

    Itania Gratuluje zdowego dzieciaczka!!!

    Emma lez i nic nie róz żeby to plamienie ustało

    Zieziulka Gratulacje!!!! Cudownie !!!

    Iza super ze masz zdrowa córeczke!!!!

    Matko tyle emocji a tylko kilka stron! Tak bardzo się ciesze, ze u każdej z Was wszystko jest tak cudownie!!! to czekamy na kolejne szczęśliwe rozwiazania:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2017, 14:37

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 25 maja 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja z Wami

    Oczywiście na ten wątek nie trafiłam przypadkiem...
    Jestem po złych wynikach Pappa, a amniopunkcję mam w poniedziałek (29.05)
    Pomimo, że jestem zrozpaczona to siedzę w necie i wyszukuję takich historii jak Wasze, czyli z pozytywnym zakończeniem, żeby choć trochę podnieść się na duchu. W moim przypadku jest to mimo wszystko trudne, bo mam od razu najgorsze myśli.
    Moje wyniki są takie:
    Wiek ciąży: 13tyg + 3 dni
    CRL 74,0mm
    NT 2,4mm
    BPD 19,5mm
    Kość nosowa obecna
    PAPP-A 3,280 IU/I czyli 0,939 MoM
    wolne B-hCG 87,1 IU/I czyli 3,738 MoM
    trisomia 21 ryz.podst. 1:234 ryz.skorygowane 1:108
    Ryzyko wysokie :(

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 25 maja 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0407 nie obawiaj się amniopunkci! Jestem pewna, że będziesz miała dobry wynik :)
    Ja już zapomniałam o tym wszystkim co się działo po pierwszych prenatalnych :)

    Ja właśnie dziś jestem po badaniach trzeciego trymestru i wszystko jest super dobrze! :) Zosia waży 1332g, przepływy ok, łożysko wysoko, wody ok no nawet nie mam sobie za bardzo co wkręcać ;p
    Lekarz nawet powiedział, ze jestem stworzona do robienia dzieci tylko muszę sobie darować testy podwójne (które notabene sam mi robił :D)

    Anulka0407, triti lubią tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 25 maja 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie, bardzo sie ciesze ze Zosia tak super sie rozwija.
    Anulka, Twoje wyniki i wyniki nie sa wcale takie zle! Duzo dziewczyn miala duze gorsze wyniki ryzyka (w tym ja bo 1:70) i rodzily zdrowe dzieci. Masz ladne bialko pappa, przeziernosc w normie! TY TEZ DO NICH DOLACZYSZ- JESTEM O TYM PRZEKONANA).
    Dagmarek- dziekuje. Staram sie odpoczywac ale WHO odrzuca juz lezenie jako forme terapi przedwczesnego porodu. Lezenie moze powodowac tez grozne powiklania chocby zakrzepice. Wszedzie potrzebny zloty srodek. Sprawdzili mi juz wszystko. Krwawienia wygladaja na objawy ze strony lozyska jednak u mojego dziecka nie widac cech jego niewydolnosci bo nie ma cech miedotlenienia plodu w ktg a usg potwierdza idealny wzrost dziecka nawet powyzej sredniej. Oczywiscie medycyna i przypadki zaskakuja. Nikt nie wyklucza niczego na 100 % dlatego tez lekarze nie zlekcewazyli moich objawow i juz podali mi zapobiegawczo steryd ma rozwoj pluc dziecka na wypadek podjecia decyzji o szybkim zakonczeniu ciazy, a tak sie robi jak pojawia sie krwotok. Boje sie troche. Musze jeszcze zrobic szybko ponownie test z tolerancji glukozy, odczekac musze po dawce sterydow, ktore podali mi w szpitalu. Szyjka na szczescie dluga i twarda. Tutaj nie ma objawow niepokojacych. Dzisiaj staralam sie normalnie funkcjonowac bez wiekszego wysilku i nie mam nawet plamien. A czasami po nocy i odpoczynku bywalo duzo gorzej. Dziwne to wszystko. Pozdrawiam dziewczyny.

    Anulka0407 lubi tę wiadomość

    Emma
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 25 maja 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma szkoda, że to wszystko u Ciebie takie skomplikowane. Najważniejsze jest dobre nastawienie :) jestem pewna, że wszystko się dobrze skończy :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Anulka0407 Autorytet
    Postów: 649 541

    Wysłany: 26 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie, Emma dzięki za słowa wsparcia. Tak na prawdę to tylko to mnie teraz trzyma przy życiu.

    Emma, mam nadzieję, że u Ciebie wszystko będzie dobrze :)

    Mama 3 dziewczynek: Iza 15 lat, Iga 12 lat i Maja
    Maja ur.31.10.2017r (CC)waga: 3150g dł:53cm
    201710314965.png
  • Wolfmama Znajoma
    Postów: 30 21

    Wysłany: 26 maja 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomozecie ?
    Odebralam wyniki krwi testu pappa i nie umiem ich okreslic,nie znam sie na tym
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Co to oznacza ??????

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 26 maja 2017, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolfmama a nie masz napisane czegoś w rodzaju: Ryzyko T21 1:...? Ttd? W momach dziewczyny są lepsze ode mnie ja też sie w tym nigdy nie orientowałam bo dla mnie było najważniejsze to ryzyko trisomii :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nie pisać na ten temat ale absolutnie nie zgadzam się z Toba Triti !! Jak wiecie mam przecudowną córeczkę z zd i nigdy w zyciu nie spotkałam się z rodzinami które zle traktują swoje chore dzieci czy wstydza się absolutnie to chyba ludzie tylko tak myślą aczkolwiek hm sama się córki wstydziłam nie chciałam z nią wychodzić z domu nie chciałam nikogo spotykać jak widziałam znajomych to uciekałam wózkiem byleby nie zajrzeli do wózka ale nie przez to że jej nie kochałam tylko przez ludzi bo reagują okropnie nie chcialam mówić ze ma zd bo nie chciało mi sie o tym rozmawiać tłumaczyć miałam na początku depresje przez ok 2 mc gdy dowiedziałam się że mogę ja stracić nagle wszystko minęlo bo przecież to moje dziecko nikt nie chce stracić dzieciątka obojętnie jakie jest.. a reakcje większości ludzi były super ( wiadomo co sobie mówili w domku to mówili ) ale niektórzy np bardzo mi przykro, albo o bozeee przykra sprawa itp można by wymieniac... to było okropne przychodziłam i ryczałam no ale pózniej to sie zmieniło całkowicie gdy dowiedzieliśmy się że możemy ja stracic... i powiem tak rodziny z takimi dziecmi sa szczesliwe bardzoooo nie znam nikogo kto by był nieszcześliwy te dzieci wzmacniają rodziny wprowadzają tyle miości że nawet sobie nie wyobrażacie gdy tak mi położna powiedziala po porodzie to ryczałam chyba cały dzień i myślałam co Ty kur... mowisz jak może mnie takie dziecko uszczęśliwić tonie jest to dziecko jakie miałam urodzić przecież... ale teraz szczerze Wam mówie że tak jest chociaż to wydaje się śmieszne niemożliwe itp... ale każdy musi przejść żałobę po zdrowym dziecku i żyć.. u niektórych to trwa krótko u niektórych dłużej... ale znam tez osoby które się rozstały tylko dwa małżeństwa.. na ponad 100 rodzin to te małżeństwa które prędzej czy pózniej na pewno by się rozstały niezależnie od tego jakie dziecko się urodzi.. jestem tego pewna.. jak jest się z kimś to jest się z kimś ze względu na wszystko a nie tylko wtedy jak jest dobrze i przylro mi że tak napisałaś bo absolutnie nie masz racji bo nie przebywasz w towarzystwie tych ludzi nie wiesz nic... wiesz tylko to co zauważysz z zewnątrz... Ja w ciąży nie wiedziałam że córeczka ma zd bo wszystko bylo ok jak to każdy ginekolog mi mówił to było zdrowe dziecko z zd na usg, zdrowych dzieci jak już pisałam kiedyś nie widać na usg bo wygladają tak jak każde dziecko jedyna rzecz jaka je rózni to brak kości nosowej którą obraz usg w 99 % pokazuj nawe jak jej nie ma... nie ma oczywiście czego się bać bo i tak większość dzieci rodzi się zdrowa:) Buziaki

    Iza8997
  • Iza89 Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 27 maja 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nie dokończyłam tak więc nie wiedziałam że coreczka ma zd dowiedziałam się po porodzie jak wiedziałabym wcześniej nie usunęłabym ciąży nie wyobrażam sobie nie mogłabym żyć teraz w drugiej ciąży myślałam dugoooo co zrobiłabym jakby okazało się że drugie jest chore co praktycznie się nie zdarza..ale zdecydowałam się na amino czekalam 4 tyg wynik w tygodniu i powiem szczerze z każdym tygodniem czekania na wynik stres był coraz większy ale i myślenie zmieniało się z kaqżdym tygodniem stwierdzałam że nie usunęłabym ciąży nigdy... dowiedziałam się że córeczka jest zdrowa w 21 tygodniu z duzym jak na 21 tydzien brzuszkiem ruchami coraz mocniejszymi już mi mała odpowiadała na dotyk kocham ją niesamowicie i teraz miałabym usunąć ciąże bo ma zd ? absolutnie nie.. I proszę mnie nie oceniać to jest moje zdanie i nie chce tego tematu rozwijać kto co by zrobił..

    Zespół Downa to najlżejsza wada genetyczna i patrząc na inne chore dzieci dziękuje Bogu z całego serca że to tylko zd.

    Iza8997
  • Wolfmama Znajoma
    Postów: 30 21

    Wysłany: 27 maja 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wolne B-hCG 29,7 IU/I odpowiada 0,908 MoM
    PAPP-A 7,640 IU/I odpowiada 1,933 MoM
    Nt 4mm
    T21 1:70

    Ehhhhh.

    Do amniopunkcji 11 dni..

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 27 maja 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza89,
    absolutnie nie chciałam ciebie urazić ani nikogo innego.
    Każdy ma prawo podjąć decyzję w zgodzie ze sobą.
    I zawsze będę uważała, że nie można nikogo osądzać.

    Przepraszam źle mnie zrozumiałaś.... a tego nie chciałam !!!!

    Chodziło mi bardziej o to, że wcześniej nie zwracałam uwagi na to kto co i jak....
    teraz jak po badaniach połówkowych kiedy lekarz mnie wystraszył zaczęłam patrzeć na to czego wcześniej nie zauważałam.
    Nie będę kłamała, że przerażała mnie wizja dziecka z zd (prawdopodobieństwo tej choroby zwiększyło się po połówkowych). Dlatego też pewne wszędzie widziałam chore dzieci, a wcześniej zdarzało się to sporadycznie.
    Nie napisałam też że chore dzieci nie są kochane.
    To co zauważyłam to to że społeczeństwo nie akceptuje inności czy to zd czy innych chorób i to jest okrutne i o to generalnie chodziło mi w tamtym wpisie.
    Ciężko tak napisać czasem żeby zostać dobrze zrozumianym....
    To bardzo smutne, że osoby, które decydują się wychowywać chore dziecko są "piętnowane" chociażby wzrokiem przez resztę społeczeństwa.

    A co było Twojej córeczce, że mogliście ją stracić ?

    Życzę Tobie i Twojej rodzinie zdrowia i dużo radości :) i trzymam kciuki za zdrowie i szczęście każdego dzieciaczka i jego rodzinę :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 27 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Dawno dawno mnie tu nie było, ale podczytuje was raz na jakiś czas.
    Nie odzywam się bo u mnie dużo się działo, ale jeśli w sumie chodzi o sama ciąże to na razie idzie gładko. Jestem już po ostatnich badaniach prenatalnych z 30 tc i wszystko jak na razie idzie gładko i dobrze. Dzidzia wyglada na zdrowego chłopca. Raz mi się przypałętala infekcja pochwy i brałam antybiotyk, a tak to jesteśmy na dobrej drodze. Mierze ciśnienie i kulamy się ku porodowi. Trzymajcie kciuki!

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 28 maja 2017, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolfmama! Twoje wyniki testu PAPP-a sa bardzo dobre, bialko wysokie przeczace wysokiemu ryzyku trisomii 21 (niepokojace moga byc wyniki ponizej 0.5 MoM a u Ciebie az 1,9! To dobrze! Beta HCG tez w normie. Ryzyko wyliczone masz jednak wysokie (identyczne jak u mnie) co udowadnia ze parametr NT w programie wyliczen jest wiodacy i wiek...JA tez mialam w normie wyniku testu a NT + wiek "zrobil swoje" .
    Mysle, ze te wyniki powinny Cie jednak sklonic do pozytywnego myslenia. Ja jestem przekonana ze Twoje dzieciatko bedzie zdrowe. Nie ma sensu sie teraz martwic. Glowa do gory.

    Emma
‹‹ 380 381 382 383 384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ