X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami dziewczyny ;-)

    Niestety i ja muszę dołączyć do tego niezbyt fajnego tematu.

    Moje wyniki:
    Bhcg- 56,97 IU/l - 2,369 MoM
    Papp-a 0,836 IU/l - 0,356 MoM
    Trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:956 ryzyko skorygowane 1:47
    Przezierność karkowa w 12 tygodniu 5 dniu: 2,4, kość nosowa obecna, CRL: 7,1

    Jestem po wizycie u genetyka, amnio będę miała 8 maja. Zdecydowaliśmy się na szybszy wynik Fish - koszt 650 zł.

    Teraz tylko czekać!

    Pozdrawiam :)

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia,

    nie denerwuj się :)
    masz jeszcze dużo czasu.
    Spokojnie zrób amnio. A jak poczytasz to zobaczysz, że w większości przypadków wyniki są prawidłowe :)


    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk,

    ja myślałam, że już urodziłaś i dlatego się nie odzywasz bo czasu brak :)
    Daj znać jak coś się zacznie !!!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sni i marzy mi sie już porod naprawdę... głupie to czekanie, sama nie wiem co myslec. Czekanie na bol hehe;) ale chyba bardziej już psychicznie i fizycznie się mecze tym czekaniem! Dopiero 1 dzień po terminie. Co się robi w takiej sytuacji?? Ruchy czuje doskonale

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarek sex sex sex sex sex ;D i masować sutki ;)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia hej! A ile masz lat?
    Dobrze, że się zdecydowałaś na dalsza diagnostykę. To jednak dużo daje. Też jestem po amnio i na prawdę nie ma czego się bać :) Nie czytaj w internecie nic na temat tego jak wygląda amnio bo to WSZYSTKO nie prawda ;) Ja nie brałam fisha czekałam równiutki miesiąc na wynik i oczywiśce wszystko wyszło dobrze! Głowa do góry!
    A datę zabiegu masz dopiero na maj żeby wiek ciąży było odpowiedni mam rozumieć? :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika1987- nie odzywałaś się robilaś tą amniopunkcję?

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wrześniu kończę 30 lat. Tak czekam na termin bo teraz jest za wczesnie. W dniu zabiegu bede w 16 tygodniu i 2 dniu także chyba ok.

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to dobry termin :)
    Tak to jest z tym testem pappa. Z doświadczenia wiem, ze nie ma co grzebać w tych wynikach tylko robić swoje :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie z tym sexem to ciężko,bo codziennie wieczorem mam mega mdłosci. I mój dwulatek nam nie ułatwia, bo chodzi spać ostatnio o 22:/ a o 22 to ja już też chodzę spać :D

  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, mam zdiagnozowane ZZSK- zesztywniejace zapalenie stawow kregoslupa. W drugiej ciazy mialam zupelna remisje i nie musialam brac zadnych lekow. W tej jest niestety inaczej ale przy leczeniu jest znosnie. Powiedzialabym nawet ze im blizej terminu porodu czuje sie lepiej. Leki dzialaja i jak na razie dziecko rozwija sie dobrze. Czasami mam mysli, ze moze NIFTY sie myli ale odpycham je szybko. Na usg tez wszystko dobrze.
    Czesto mysle o Was dziewczyny i czekam od kazdej z Was na dobre wiadomosci.

    Emma
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z niecierpliwością czekam na usg... 34 lata w tym roku, druga ciąża (po inseminacji), pierwsza w 2016 stracona.
    na razie w 11+3 zrobiłam krew, ale nie mam przeliczników. Papp-a 1,702 i beta 55. Zobaczymy jak się to wszystko złoży do kupy, mam nadzieję że pozytywnie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma nawet tak nie mów, ja mam zaraz rodzić! A miałam się Ciebie zapytać, te nt przy jakim crl miałaś? I jakie pappa?

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1,
    co się dzieje jakieś nastroje pesymistyczne....
    jak będziesz rodziła jeżeli takie masz problemy z kręgosłupem ? przy porodzie to dopiero będzie bolało :(

    Dagmarekk,
    a jak Ty się czujesz psychiczne w "odniesieniu do testu" przed samym porodem ?

    Bo ja to sama już nie wiem co czuję ....

    Dziewczyny nie obrazicie się jak poproszę Was o przypomnienie Waszych badań jak będziecie miały czas i ochotę (może w opisie byście dorzuciły). Jakiś czas temu patrzyłam i oczywiście zapomniałam, ale mam taką pamięć w tej ciąży, że zaczęłam się obawiać żeby tak nie zostało - ale to chyba przez ten stres od kilku już miesięcy !!!!

    A u mnie dziś ciąg dalszy pobolewań jak na okres, ale chyba mniej. Za to w kręgosłupie dziwne uczucie kilka razy miałam jakby prąd od góry do dołu. Kurczę żeby jeszcze z 2t wytrzymać :)
    Znalazłam dziś badania małej 36+5t na 2 dni przed porodem (same wymiary bez zdjęć bo na klinikach oszczędzali papier do usg), a urodziła się dokładnie w 37t z waga 2800g i były prawie takie same jak wczoraj młody miał.... w środę ściągają szew i będzie badanie ze względu na tę słaba wagę i też będzie 36+4t.

    Bardzo mnie interesują te różnice.... bo popatrzcie tak się stresujemy każdym wymiarem, a tu wszystko zależy od lekarza (u mnie ten sam co przy pierwszej ciąży), sprzętu....
    Ciekawe jakie są błędy przy mierzeniu nt gdzie precyzja jest tak ważna ????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 23:13

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NT 3 (pierwszy pomiar, drugi byl 2.9, ale wybiera sie gorszy) przy CRL 75,4. Wynik z 13 tyg +4 dz. Pappa beta 26,80= 0.9 MoM, Pappa 2,086=0,6. Kosc nosowa +, przeplywy ok. Echo serca ok. Nifty: wynik prawidlowy, ryzyko t21: 1/10759684.

    triti lubi tę wiadomość

    Emma
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tritti ja mam mieszane uczucia, ale już przeważają te dobre. Niczego nie zmienia,co ma być to będzie. Teraz już nastawam się pozytywnie,bo myślenie negatywne na pewno nie pomoże przy porodzie i tak wyczerpujacym, a naprosciej mówiąc chce to juz mieć za sobą,tak po prostu. Bo to nakrecanie się jest wykanczajace.

    Emma to Ty miałaś dużo lepsze wyniki niż ja :) musi być dobrze

    triti lubi tę wiadomość

  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma1,
    rzeczywiści miałaś dobre wyniki :)
    tylko popatrz na pappa u mnie - Ty masz 2 razy wyższe, a w przeliczeniu niższe.... bez sensu !!!!

    BĘDZIE DOBRZE !!!! NIE MA INNEJ OPCJI !!!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do mojego leku; lekarze w Norwegii w ogole nie biora pod uwage opcji bledu, wszyscy sie ciesza i gratuluja. Ich zaufanie do NIPT jest ogromne. Test pappa w ogromnym stopniu bierze pod uwage wiek. wyniki z gory sa zle jesli ma sie tyle lat co ja (38). W NIPT nie ma on znaczenia (tylko wylacznie do opisu i statystyki). A leki przyszly jak odwiedzilam nasza strone, glownie po postach dziewczyn, ktore mialy wyniki falszywe. Na szczescie te dodatnie. Dlatego zle mysli czasami wracaja ale staram sie je szybko odrzucac. I wierze dziewczyny, ze naprawde urodzicie zdrowe dzieci.

    triti lubi tę wiadomość

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triti, dzieki. Tez nie rozumie tego przeliczenia, zwrocilam na to uwage patrzac na Twoje wyniki. Dla mnie to absurd. Moze te Mom to jest juz przeliczanie- mediana dla sredniej kobiet w moim wieku. A prawdziwy wynik to w jednostkach IU/I? sama nie wiem. Dzieki za wsparcie.

    triti lubi tę wiadomość

    Emma
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk, Tobie tez dziekuje i przesylam wielka moc pozytywnej energi potrzebnej do porodu. Czekam na dobre wiesci. Dziewczyny, nie ma dnia zebym o Was nie myslala.

    Emma
‹‹ 374 375 376 377 378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ