X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Maria91 Przyjaciółka
    Postów: 87 120

    Wysłany: 18 marca 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka mi obliczył ryzyko na podstawie badań II trymestru, bo nie miałam ich w pierwszym robionych.

    Marsylia dzięki za odpowiedź!

    ckai3e3kpa7j0vb9.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 19 marca 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia ale Wikunia jest dzielna i tak bardzo sie ciesze ze wszystko idealnie idzie do przodu. Trzymam kciuki tak bardzo za nia! Jest silna i przetrwa wszystko:)

    Tyle sie naczytalam co piszecie o tych wynikach z prenatalnych, ze rozne mysli mi zaczely chodzic po glowie ale wiem tez ze nie mozna sie zdominowac bo nie pomoze nam to w niczym a stres tym bardziej. Ja na rozmowie przed pobraniem krwi mialam godzinna rozmowe na temat nifty i babka mowila o tym ponownym pobraniu krwi ze tak sie zdarza i oni ani wiek ciazy nie ma wplywu na to.tak bywa i tyle i nie ma co sie martwic ze to ma cos wspolnego ze zlym wynikiem. Warto oddac drugi czy trzeci raz skoro sie zdecydowalo na to badanie.Jezeli bedzie nadal za malo dna dziecka to zwroca kase i tyle.

    Czekam na wynik nifty a w kwietniu mam dwa polowkowe, moze to i zle bo moze namieszac ale dwoch dobrych lekarzy to chyba nie tak duzo co?

    Cassie mysl kochana pozytywnie a tak bedzie:) wynik my juz znamy a czekamy na formalnosc:)

    Cassie 65 lubi tę wiadomość

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 19 marca 2017, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaret dziękuje bardzo :*

    Margaret.Se lubi tę wiadomość

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 20 marca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja dzisiaj byłam u gina, bo całą noc mialam nieprzespana przez jakieś dziwne skurcze. I się okazało, ze już rozwarcie jest na 1,5 cm i właściwie w każdej chwili mogę rodzić (masakra!),jutro kończę 36 tc. Mała waży ok 3kg..Marzy mi się żeby jeszcze tydzień powiedziała. Kurde,ale jest stres jak pomyślę,że niedługo poznam tą Małą istotę,której obraz z I badań prenetalnych mam wciąż przed oczami.. wszystko wraca,ale muszę być dobrej myśli..

  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 20 marca 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    U mnie pojawił się problem pepowiny dwunaczyniowej u dwóch maluszkow. To dopiero prenatalne byly i myślę czy jest jeszcze szansa, że na następnym badaniu okaże się jednak trojnaczyniowa prawidłowa pępowina?
    Czy któraś miała taki problem i dziecko mimo tego urodziło się zdrowe?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 21:06

    f5b59272af.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 20 marca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk będzie dobrze!! Trzymam za was kciuki! Nawet jeśli majłej się już tak spieszy to będzie dobrze! :) odchowana laska już z niej! Dawaj znać jak tam sytuacja :) :*

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • Margaret.Se Autorytet
    Postów: 2509 3608

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk będzie dobrze:) 36tc to już ok i można rodzic, skoro dzieciątko się pcha na swiat to mamusiu nie masz wyjścia:)

    serce-ruchomy-obrazek-0551.gif Laura:****
    17u9io4p2dm1eqy5.png
    7tc9.9.15[*],9tc23.2.16[*],20.09.16[*],6tc9.05.18[*] <3 <3 <3 <3
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk,

    będzie dobrze malutka jest całkiem duża !!!!
    A my trzymamy kciuki nic się nie denerwuj musi być zdrowa i tak jest !!!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 20 marca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy,

    trojaczki ???? Woooow
    A co Twój lekarz powiedział o takiej pępowinie ?

    My mamy pępowinę dwunaczyniową.
    Genetyczne na NFZ miałam w innej klinice. I lekarz napisał - podejrzenie pępowiny dwunaczyniowej. Powiedziałam o tym mojemu prowadzącemu to wcale nie zwrócił na to uwagi, zero komentarza. Na połówkowych potwierdzenie pępowiny dwunaczyniowej.

    Myślę, że wszystko zależy od umiejętności lekarza, sprzętu. Przy kolejnych wizytach pewnie okaże się jak jest. Szansa zawsze jest :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 21 marca 2017, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagmarekk, juz niedlugo poznasz swoje Malenstwo. Super, nic sie nie martw, Mala juz duza jesli to prawda ze wazy 3 kg. Wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki. Zycze jak najlzejszego porodu, a po nim juz odpadna Ci wszystkie "genetyczne" zmartwienia.

    Emma
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 21 marca 2017, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Kimmy,

    trojaczki ???? Woooow
    A co Twój lekarz powiedział o takiej pępowinie ?

    My mamy pępowinę dwunaczyniową.
    Genetyczne na NFZ miałam w innej klinice. I lekarz napisał - podejrzenie pępowiny dwunaczyniowej. Powiedziałam o tym mojemu prowadzącemu to wcale nie zwrócił na to uwagi, zero komentarza. Na połówkowych potwierdzenie pępowiny dwunaczyniowej.

    Myślę, że wszystko zależy od umiejętności lekarza, sprzętu. Przy kolejnych wizytach pewnie okaże się jak jest. Szansa zawsze jest :)
    Powiedział, że może się to przyczynić do wad serduszek albo nerek,hipotrofii i zatrzymania wzrostu ale też nie musi i może być wszystko dobrze. W II trymestrze oprócz prenatalnych mam mieć robione także echo serduszek i będą to kontrolować.
    Będę miała jeszcze drugie usg prenatalne w szpitalu u innego lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 05:52

    f5b59272af.png
  • Basha Autorytet
    Postów: 252 179

    Wysłany: 21 marca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy, ja słyszałam od lekarza, że pępowina dwunaczyniowa jest uznawana za normalną. Jest jak leworęczność, którą kiedyś zwalczano u dzieci,a teraz po prostu przyjmuje się, że tak jest i już.

    Kimmy lubi tę wiadomość

    f2w3ugpjqs7gupgd.png
  • Lolka27 Znajoma
    Postów: 19 31

    Wysłany: 21 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Dziś Światowy dzień zespołu downa. Życzę wszystkim mamusiom i ich dzieciom dużo szczęścia i miłości :) szczególnie jednej tu na forum która podjęła się urodzenia i wychowania.

    Ja w czwartek mam połówkowe. To już tak blisko i strasznie się stresuje. Myśle ze jak już ono Dobrze wyjdzie to będę bliżej zdrowego malucha...zobaczymy. Jak na razie maluch fika jak nie wiem.

    W tamtym tygodniu wylądowałam w szpitalu, podejrzewałam odejście czopa śluzowego ale bez krwi nic tylko sam czop. Na ktg brak skurczy, mina tydzień i brak rozwarcia. Wyglada na to ze to był fałszywy alarm. Jestem już w 20 tygodniu ciąży.

    Marsylia lubi tę wiadomość

    Wiek:27 wyniki usg+biochemia:
    Ryzyko
    T18: 118
    T13: 506

    Usg idealne. Kość nosowa widoczna, organy idealne, serce 168
    Pappa
    Bhcg 0,355 mom
    Białko 0,202 mom

    NIFTY wynik prawidłowy : zdrowy synek
    Usg połówkowe: prawidłowe, serce, kręgosłup, mózg wszystkie parametry idealne.
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 21 marca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siema Lolka!
    Ja też jestem w 20 tyg ;) też mam w tym roku 27 lat, i też mam połówkowe w czwartek...ale za tydzień w czwartek ;)
    Z tego co pamiętam masz już pozytywny wynik NIFTY więc super. Połówkowe to będzie tylko czysta przyjemność zebyś mogła się zobaczyć ze swoim zdrowym bobaskiem :)
    Ja czekam WCIĄŻ (?!) na wynik z amnio i za tydzień tak samo jak Ty idę na połówkowe, żeby sobie poogladać przystojniaczka/pięknisie w moim bubu ;)
    Dobrze, ze ten czop to tylko fałszywy alarm! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2017, 12:46

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 marca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka,

    trzymamy kciuki i czekamy na info :)

    Trzymaj się będzie dobrze !!!!

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 21 marca 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Zieziulka,

    trzymamy kciuki i czekamy na info :)

    Trzymaj się będzie dobrze !!!!


    Dzięki kochana! Idę dopiero na 18:40 ale siedzę już jak na szpilkach. Najlepsze jest to, że przecież nikt mi nie powie, że jest na pewno zdrowa, ale oby nic złego znowu nie znaleźli to już będę happy.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 21 marca 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zieziulka czekam i ja... ja bede miala usg 28.03 i tez będzie pewnie stress...

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Dagmarekk Koleżanka
    Postów: 46 33

    Wysłany: 21 marca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzisiaj wieczorem na blogu mamyginekolog będzie post o badaniach połówkowych. Myślę, że warto zajrzeć a i na pytania w komentarzach też odpowiada :)

    Cassie 65, Margaret.Se lubią tę wiadomość

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy wrote:
    Powiedział, że może się to przyczynić do wad serduszek albo nerek,hipotrofii i zatrzymania wzrostu ale też nie musi i może być wszystko dobrze. W II trymestrze oprócz prenatalnych mam mieć robione także echo serduszek i będą to kontrolować.
    Będę miała jeszcze drugie usg prenatalne w szpitalu u innego lekarza.

    Kimmy, nie martw się. Przeważnie pepowina dwunaczyniowa nic nie oznacza.
    Mój syn też taką miał i teraz chłop jak dąb :-D

    Kimmy lubi tę wiadomość

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 21 marca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wróciłam. Na tym badaniu mierzył chyba najmniej parametrów ze wszystkich. Co do NF z badania połówkowego powiedział, że się tego nie mierzy i tu mi też nie zmierzył, więc nie wiem ile ma obecnie ten kark, może i dobrze. Reszta niby ok, uznał, że nie widzi nic nie prawidłowego. Młoda waży 1734g, FL i BPD powyżej średniej reszta praktycznie w środeczku. Także kamień z serca aż do porodu ;p

    Trzymam teraz kciuki za Wasze wizyty i wyniki badań ;*

    Karolina :*, Cassie 65, ojejku, Margaret.Se, Marsylia lubią tę wiadomość

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ