X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat uważam, że test pappa jest potrzebny i daje wskazania do dalszej diagnostyki.
    Chyba, że komuś wiedza czy dziecko jest chore czy nie nie jest potrzebna do szczescia. Mi np by była.

    USG to ok 60% pp ze jesli dobre maluch jest zdrowy
    Dobre pappa to juz 86% pp ze maluch jest zdrowy.

    Mało znam przypadków, że USG + pappa były super, a maluszek okazał się chory, prędzej, że USG super + pappa złe a maluszek zdrowy mimo to - i super.

    Ale w sytuacji kiedy pappa wychodzi złe, to daje możliwość dalszej diagnostyki. Ja wolalabym przynjamniej wiedziec czy maluszek jest chory czy nie - oczywiscie to dodatkowy stres.

    pomijajac juz ze kobieta moz epodjac rozne decyzje czy chce utrzymac taka ciaze czy nie, to jesli zdecyduje sie na kontynuacje, to moze zdecydowac sie na placowke o wyzszym stopniu referencyjnosci, przygotowac sie psychicznie na tyle na ile se da na posiadanie chorego malucha.

    Znam osobe, ktora ma synka z ZD i dowiedziala sie o tym po porodzie, mowi, ze to jak obuchem w łeb - co z tego, że miała spokojną ciążę?! wg mnie lepiej sie troche w ciazy postresowac ale miec wieksza gwarancje spokojnego macierzynstwa niz ciaza bezproblemowa i radosna a potem takie cos...

    Karolina :*, Marsylia lubią tę wiadomość

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 21 lutego 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti ja już nie szukam, bo boje się o swoje zdrowie psychiczne ;p Czekam na to USG III trymestru, za tydzień równo mam wizytę u mojego gin to mi pewnie da skierowanie to za jakieś 3 tygodnie zrobię i zobaczymy co za kwiaty tam wyjdą.

    Jagoda ;*;* Trzymaj się tam! A wynik ostateczny może się różnić jeszcze, bo nie wiem?

    Marsylia Twoja córcia ma równo miesiąc! Ale ten czas leci. Pisz jak tam? Co mówią lekarze jak rokowania i w ogóle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 11:03

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Megi, widzisz mamy podobne odczucia. A skąd u Ciebie to podwyższone ryzyko?
    Na pewno wszystko będzie dobrze! Bardzo trzymam kciuki za was dziwczyny Megi i Jagoda!

    Karolina, ja sama nie wiem co myśleć o tym teście. Po prostu jak dla mnie zabrakło dostatecznej wiedzy na jego temat. Tak aby świadomie do niego przystąpić. A pewnie bym przystąpiła bo przecież wyszłabym z założenia, że wszystko jest dobrze więc co mi tam?
    U mnie już wiek podstawowe ryzyko dało 1:117. i wyniki pappa czyli białko miałam 0,596 MoM a B HCG 2,723 MoM. Co oznacza, że białka trochę mało bo na granicy a Bhcg lekko podwyższone i wyszła dupa ktora dała skorygowane ryzyko 1:39

  • Jagoda1982 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 21 lutego 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostateczny wynik za jakieś 3 tyg (pierwotnie mówili mi, że 2 tyg od amniopunkcji). Nic mi nie wiadomo o tym, żeby miał się różnić od FISHa. Badany jest ten sam materiał, tylko metoda inna. Ale już z Nifty i PAPPa wychodziła trisomia 18 więc nie ma się co łudzić. Obraz z USG też wskazuje na T18. Jedyna dodatkowa informacja, na którą jeszcze czekamy to czy jest to trisomia pełna czy mozaika.

    f2w3rjjg11ycvwgl.png
    2008.07 [*], 2009.08 [*], 2009.12 [*]
    2012 Syn :)
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HOPE ,

    Znam osobe, ktora ma synka z ZD i dowiedziala sie o tym po porodzie, mowi, ze to jak obuchem w łeb - co z tego, że miała spokojną ciążę?! wg mnie lepiej sie troche w ciazy postresowac ale miec wieksza gwarancje spokojnego macierzynstwa niz ciaza bezproblemowa i radosna a potem takie cos...

    A ta osoba robiła badania u dobrego lekarza i wszystko było ok ?

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 21 lutego 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zientulka,
    tak trzymaj !!!!
    Musi być dobrze !!!!

    My też mamy wizytę w poniedziałek u mojego prowadzącego.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 21 lutego 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda bardzo mi przykro :( nie jestem sobie wyobrazic co czujesz :(

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda bardzo mi przykro :( Nic więcej nie napiszę, bo to i tak nie umniejszy Waszego bólu

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti - koleżanka robiłą tytlko USG u dobrego lekarza, i stwierdziła, ze skoro USG wyszło super, mają już zdrową córkę i jest młoda, to nie ma co robić pappa - po tym wsyztskim co ją spotkało mówi, że mega żałuję, że pappa nie zrobiła, bo może akurat byłoby wskazanie do dalszej diagnostyki. Ale USG miała wzorcowe u naszego pomorskiego fachury (któy pappa wysoce zaleca, tylko nam powiedział, żeby nie robić bo w naszym przypadku to nic nie wniesie, tylko amnio cos da)

    Jagoda dopiero przeczytałam :( Bardzo mi przykro! Jesteśmy z Wami! Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co czujesz i przeżywasz, dużo siły....

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 22 lutego 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Hope :)
    pamiętam Twoją sytuację bo podczytywałam majówki.

    Ja nadal się stresuję i czekam na wyniki drugiego testu.... oszalałam chyba psycholog mi już tylko pomoże :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 22 lutego 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi78 wrote:
    Cześć :)

    Cassie ja amnio miałam dokładnie 12 dni temu mam nadzieję,że wszystko ok czekam jeszcze 2-3 dni na wyniki.


    Megi i jak tam? Będziesz miała dziś wyniki? :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    Megi i jak tam? Będziesz miała dziś wyniki? :)
    hej :)
    Dzwoniłam nic jeszcze nie mają, więc nadal w próżni, ale powiedziała doktor, żebym dzwoniła jutro po 12

  • Cassie 65 Autorytet
    Postów: 625 491

    Wysłany: 22 lutego 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Megi na maxa trzymam kciuki!! :)

    Ja jutro amnio, zaczynam po mału panikować (wiem, ze nie boli ale i tak fajnie nie będzie)
    Mąż mnie może w domu rozweseli to mi przejdzie :)

    T21 po USG 1:3862, po Pappa 1:269.
    Amniopunkcji- Zdrowa dziewczynka
    0S32p2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie 65 wrote:
    No to Megi na maxa trzymam kciuki!! :)

    Ja jutro amnio, zaczynam po mału panikować (wiem, ze nie boli ale i tak fajnie nie będzie)
    Mąż mnie może w domu rozweseli to mi przejdzie :)
    To tez trzymam kciuki ciężki czas oczekiwania przed wami a samym amnio prosze mi się nie denerwuj chociaż wiem ze nie jest to możliwe. Daj znać jutro jak się czujesz. Powodzenia :)

  • Karolina :* Autorytet
    Postów: 497 204

    Wysłany: 22 lutego 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis u lekarzy endokrynologa i położnej i dostalam mase badan do zrobienia bo dawno nic nie zlecila. Jutro cala morfologia i mocz i glukoza bo jeszcze nie mialam a juz 26 tydzien. Dodatkowo mamy usg serduszka danielka na 14.03 wyznaczone i na 28.03 normalne usg 3 trymestru. 29.03 wizyta polozna i pobranie krwi - wyniki tarczycowe i 5.04 endokrynolog. Takze nudzic sie nie będę :). Oby wszystko ladnie wyszlo.

    Trzymam kciuki za amino u cassie i wynki megi!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 21:52

    f2wlo7esqzuxwfsr.png
    zem3e6ydilxbgffb.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 22 lutego 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda - bardzo mi przykro, że diagnoza się potwierdziła. Przytulam wirtualnie. Trudny czas przed wami, wielu sił dla ciebie i męża.

    ***
    Cassie i megi - trzymam kciuki za pozytywne wyniki :)

    ***
    Wiktoria powolutku rośnie. Ma swoje humorki. Jest radosna i za chwilę się wścieka ;) Ale nic dziwnego, tyle się wokół niej dzieje.
    Mąż się nie chce przyznać sam przed sobą, jednak decyzja o oddaniu jej całkiem upadła. Tylko jeszcze resztki muru, który zbudował, muszą się wykruszyć ;)
    Umieściłam na kwietniówkach, ale nie każda tam zagląda, filmik z podsumowaniem pierwszego miesiąca Wikuni, więc i tu dla zainteresowanych filmik [CIACH]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 22:49

    Asiek2108, Hope_, mandy11 lubią tę wiadomość

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia, mała jest wspaniała :) Taki okruszek, ale widać jak urosła w ciągu miesiąca! :)

    Mąż na pewno uległ urokowi Małej, poza tym miłość do dziecka uderza tak niespodziewanie nie? :)

    Marsylia lubi tę wiadomość

  • Hope_ Autorytet
    Postów: 1092 1909

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsylia mala jest przecudowna!!! jak ładnie nabrała ciałka!!! ile wazy teraz? ale przy Waszej rece widac ze kruszynka!

    Marsylia lubi tę wiadomość

    7v8rugpjlukgsvjv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Mam wyniki ZDROWY SYN :)
    Dziękuję za wsparcie są to dla każdej z nas ciężkie chwile

    Marsylia coś mi się wydaję, że mała zostanie z wami :). Fajna jest trzymajcie się

    Asiek2108, Marsylia, Karolina :*, Cassie 65, mandy11, Hope_ lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi wspaniałe wiadomości! :) Teraz możesz odsapnąć i spokojnie objeść się pączkiem :D :*

    megi78 lubi tę wiadomość

‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ