X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród zwiastuny porodu
Odpowiedz

zwiastuny porodu

Oceń ten wątek:
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 3 lipca 2015, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie dziś termin porodu a Mały siedzi jak zaczarowany i nic... Od około 2 tygodni mam rozwarcie na 2 cm, bóle jak miesiączkowe, do tego dochodzi ból kręgosłupa. Większe upławy. Prysznic pomaga w zwalczaniu bólu który i tak jak na moje oko póki co to jest słaby. Za godzinę mamy drugie ktg. W tamtym tygodniu byliśmy na ktg i było wszystko dobrze. Na usg wyszło, że Jaśko waży 3,700 wszystko z nim w porządku. Tak bym chciała już urodzić. Boje się jak cholera. Biorę co prawda olej z wiesiołka 3x2 tabletki i pije herbatę z liści malin ale czy to pomoże w szybszym porodzie??? Okaże się. Najgorsze są noce. Sikam co godzinę bo brzuch nisko i mam wrażenie, że dziecko mi zaraz wyleci... Jakoś tak musiałam napisać bo oczekując na pierwszy poród można zwariować z tej niepewności...

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    kajuttka
  • młodakobieta_ Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 3 lipca 2015, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajuttka wrote:
    Hej, u mnie dziś termin porodu a Mały siedzi jak zaczarowany i nic... Od około 2 tygodni mam rozwarcie na 2 cm, bóle jak miesiączkowe, do tego dochodzi ból kręgosłupa. Większe upławy. Prysznic pomaga w zwalczaniu bólu który i tak jak na moje oko póki co to jest słaby. Za godzinę mamy drugie ktg. W tamtym tygodniu byliśmy na ktg i było wszystko dobrze. Na usg wyszło, że Jaśko waży 3,700 wszystko z nim w porządku. Tak bym chciała już urodzić. Boje się jak cholera. Biorę co prawda olej z wiesiołka 3x2 tabletki i pije herbatę z liści malin ale czy to pomoże w szybszym porodzie??? Okaże się. Najgorsze są noce. Sikam co godzinę bo brzuch nisko i mam wrażenie, że dziecko mi zaraz wyleci... Jakoś tak musiałam napisać bo oczekując na pierwszy poród można zwariować z tej niepewności...

    Ja mam termin za 2 dni i objawy podobne do twoich. Mój też waży ok 3,7kg. Ja nie biorę żaadnych wspomagaczy na przyspieszenie akcji, bo jakoś słabo wierzę że mogłyby w czymś pomóc dziecko samo wie kiedy ma wyjść :-)

    c6yl4nn.png
  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olej z wiesiołka się bierze na szybsze rozwieranie szyjki w porodzie a herbatę z liści się pije na skurcze parte. Nie biorę tego na przyspieszenie samego faktu porodu. W tym to nic nie pomoże bo dziecko samo wie kiedy chce wyjść. U nas w szkole rodzenia polecali te specyfiki poza tym na stronie rodzić po ludzku też radzą brać więc biorę może pomoże napewno nie jest to szkodliwe dla dziecka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 14:58

    Sanna lubi tę wiadomość

    kajuttka
  • Ewelcia183 Koleżanka
    Postów: 50 8

    Wysłany: 3 lipca 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja co prawda mam termin na 27 lipca, Ale tak strasznie się już denerwuje. Trzymam za Was kciuki.

  • kajuttka Znajoma
    Postów: 17 4

    Wysłany: 4 lipca 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też 3mam kciuki za Ciebie... Oby poszło szybko, gładko i bez zbędnych ceregieli :)

    kajuttka
  • KathleenPL Autorytet
    Postów: 1673 683

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie... Denerwować się i jechać na IP jak młody od paru godzin jest mega ruchliwy? Kuzwa, co mnie podkusilo żeby czytać w internecie... Tera się denerwuje, że może być coś nie tak, że jakieś niedotlenienie czy coś :/ Do szpitala mamy dość daleko więc nie wiem czy jechać czy nie...

    atdciei3o1k6xtk1.png
    relgk6nl74aaqa70.png
  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 2 września 2015, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak daleko do szpitala to może lepiej do przychodni? jeśli jest położna to napewno mają detektor tętna albo ktg

    80e684ff13.png
  • gosiek77 Znajoma
    Postów: 29 3

    Wysłany: 25 września 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U mnie to juz wogole zagadka. Jestem w 39 tc za 2 dni zacznie sie 40 tc. Szyjka 10 dni temu byla zamknieta na 4 spusty. Od lekarza dostalam zwolnienie i dopiero mam sie do niego odezwac w terminie czyli 2.10. Polozna robila mi 2 dni temu ktg i takie cos sobie skurcze bezbolesne sie pojawialy. Od kilku dni boli mnie krzyz non stop, dziwne uczucie w podbrzuszu jak na @ caly czas,ale w trakcie cyklu miesiecznego juz 2 tyg przed miesiaczka tak mialam. Chodze czesto do toalety ale nie jest to biegunka tylko normalnie ale po troche.Sluzu jest troche wiecej nosze podpaske ale bez opisywanego czopu tylko jest go wiecej poporostu..Mala lezy juz od 6 mc w glowka w dol. Przez caly dzien staram sie ruszac jak najwiecej, ale czasami jest tak, ze jak usiade na chwile i chce wstac to musze sie lapac za podbrzusze bo tak mocno ciagnie. CZy juz spanie na lewym boku Wam nie pomaga? tylko lezenie na wznak? Tez tak mialyscie? Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2015, 21:21

    2nn33e3kahe13vzw.png
  • Myszusia Autorytet
    Postów: 488 241

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie.
    Jestem w 36tc. Wczoraj w nocy miałam ból lewej pachwiny (jak na miesiączkę, ale nie był on jakoś bardzo mocny). Od kilku dni brzuch się napina coraz częściej (dziś chyba już z 10 razy). Dziś zauważyłam na bieliźnie zwiększoną wydzielinę. Jest ona niby biała (na czarnych majtkach widać), ale na palcu wygląda na wodę. Tydzień temu byłam u ginekologa. Lekarz stwierdził, ze nie ma rozwarcia a szyjka jest wysoko więc na poród się nie zapowiada. Położna mówiła w szkole rodzenia, że jeśli chce się upewnić czy to nie wody płodowe to mam założyć wkładkę i zobaczyć jaki ma kolor (mocz-żółty, bezbarwny-wody płodowe). I teraz szczerze sama się potraciłam, ponieważ wkładka jest mokra (nie mocno) ale i koloru nie ma żadnego (może leciutko żółty). Czy to mogą być sączące się wody płodowe? Nie jest ich za mało? A może mam grzyba i dlatego jest zwiększona wydzielina? (walczę z grzybem od początku ciąży). Bardzo proszę o rady. Do lekarza idę w czwartek więc od razu wszystko mu opowiem.

    ❤❤
  • olka23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli Cię to niepokoi, to powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza. Ja pamiętam, że odeszły mi wody od razu po dostaniu pierwszego skurczu. Ale wcześniej nie pamiętam, żeby coś się działo. No może jedynie brzuch się też napinał, ale lekko i nie tak często.

    exclusivedecking.com.pl/deski-tarasowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:42

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez 2-3 tygodnie przed porodem miałam zwiększoną wydzielinę z pochwy (odchodzący czop) i brzuszek się obniżył. Nic więcej. Kiedy dostałam w nocy 1. skurcz, zaczęły odchodzić wody tak, że zostawiałam mokre plamy na podłodze. Poszłam się wysiusiać, bo myślałam, ze popuściłam mocz, ale mimo, że się wysiusiałam, nadal ze mnie leciało na podłogę i było to nie do powstrzymania.

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi brzuch opadł 7 tygodni przed porodem - 5 tygodni przed porodem położna potwierdziła że dziecko wstawia się, brzuch opadł i urodzę lada moment... ;)
    skurcze przepowiadające miałam blisko miesiąc.. w ostatnim tygodniu czesto nawet co 5-6 minut przez 8 godzin po czym się wyciszały - urodziłam po terminie ;)
    w dzień porodu skurcze zignorowałam... jeszcze gdy były co 5 minut smażyłam naleśniki ;) do szpitala pojechałam gdy były co 3 minuty :)
    czop odchodził od soboty - poród w środę

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • hiacynta99. Autorytet
    Postów: 385 510

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem 36 tyg !! :-) często macica mi sie stawia :-) za 2 tyg mam odstawić wszystkie leki tylko witaminy mam brać do konca .

    W pierwszej ciąży moje oznaki porodu były takie:
    Z rana biegunka, później kolo 15 bol @ i tak stopniowo sie nasilał! Ale jak zwymiotowałam kolo 18 wtedy bole krzyżowe mnie konkretnie zaatakowały i na szpital prosto pojechałam :-)

    Wody mi nie odeszly i żadnego czopa nie zauważyłam.

    Każdy poród inny :-) ten pewnie tez będzie inny

    Marietta lubi tę wiadomość

    hsxq6uc.png
  • nandelle Znajoma
    Postów: 27 51

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm ja nie kojarzę żadnych oznak, odchodzącego czopa itp. W dniu porodu (40tc) wybrałam się z mamą na zakupy, bo tak dobrze się czułam. Wróciłam obładowana siatkami, a 2 godziny później chwyciły mnie pierwsze skurcze.

    km5stv733q4a0noe.png
  • Kamila89 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak byłam w pierwszej ciąży kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać. Miałam wrażenie że czekam na jakiś armagedon. Dobrze jednak chodzić na szkołę rodzenia i rozszerzać swoją wiedzę. Im więcej wiemy jak może wyglądać pierwszy poród tym mniej wpadamy panikę, gdy zaczyna się akcja porodowa. Mnie bardzo pomógł artykuł, który wszystkim polecam ! Powodzenia :) http://www.biomedical.pl/ciaza/ciaza-objawy-poprzedzajace-porod-35.html

    Kamila89
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 18 maja 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm..... Ja dziś jestem w 36+0 tygodniu, wczoraj cały dzień mnie jak na okres bolał, ale tak ciągle. Brzuch twardniał - standard. W ogóle jakoś tak dziwnie się czułam. Byłam na szkole rodzenia i koleżanka mówiła, że przy pierwszej ciąży ją takie b,ole dzień przed porodem chwyciły. Nie należe do tych szczęśliwców :/ pewnie pochodzę jeszcze kilka tygodni z takimi ciągnięciami. Mała w nocy przez godzinę tak się wypychała, że porażka. Ciekawe czy urodzę w terminie...

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • Tynia Koleżanka
    Postów: 105 18

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis 35+5 i strasznie mnie boli w pachwinach, dzidziuch jakis spokojniejszy z rana bole plecow. No i wkladka wilgotna bezbarwna wydzielina. W sobote do ginekologa. Mam jakies przeczucie ze u mnie porod bd jednak troche przed terminem

    w5wqroeq2pmwko7d.png
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeszcze żadnych zwiastunów porodu :/ na ktg cisza, dzis kolejne ale nie spodziewam się cudów.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chomiczka, ja w środę robiłam ktg które było w zasadzie płaskie jak stół, a w sobotę o 22 odeszły mi wody, po dwóch godzinach zaczęły się skurcze i z samego rana w niedzielę urodziłam (byłoby szybciej gdyby lekarze nie próbowali zatrzymać porodu, bo to był 36tc). Przed pierwszym porodem podobnie - każde kolejne ktg robiło się coraz bardziej płaskie (ostatnie przed porodem też miałam jakoś na 3 dni przed) i tak samo - w sobotę wieczorem zaczęły się regularne skurcze i w niedzielę rano urodziłam.

  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieję, że u mnie niedługo się zacznie :) lekarz i położna mi mowili, że przez to, że mam częściową przegrode w macicy i pozytywny wynik gbs skurcze mogą pojawić się wcześniej ale jednak nie.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ