X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wcześniak
Odpowiedz

Wcześniak

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kade8787 Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 11 września 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie czy któraś z was urodziła w 34 tc? Obecnie jestem po cc , córcia przyszła na świat dokłądnie w 34+3, z waga 2760, 50 cm , może podzielicie się swoimi doświadczeniami. Chciałabym wiedzieć jaki był stan waszcyh pociech oraz jaki czas spędziły w inkubatorze? Pozdrawiam

    kasia z
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 12 września 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kade, piękna waga na ten tydzień ciąży.
    Ja urodziłam w 35/36tc (35 według owulacji, 36 według miesiączki) ale syn ważył tylko 2050g (oficjalnie nie stwierdzono hipotrofii ale po doświadczeniach z córką wiem, że to też był hipcio).
    Syn spędził jeden dzień w zamkniętym inkubatorze żeby odpocząć po porodzie (sn) i potem jeszcze trzy dni w takim otwartym pod nawiewem, bo przez niską wagę nie trzymał sam ciepła. Po czterech dobach przenieśli go do normalnego łóżeczka. Nie miał żadnych problemów z oddychaniem, nic się nie dzieło, żadnych leków nie dostawał.

    Znajoma urodziła w 34tc i jej synek miał troszkę więcej problemów ale i tak szybko wyszli do domu i już było wszystko ok, jej synek jest zdrowy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodzilam w 30 tyg, przez cesarakie ciecie 1320 kg szczescia:) Maly sam oddychal, tylko jeden dzien byl spomagany tlenem. Na intensywnej terapii w inkubatorze przebywal 2 tygodnie, kolejny tydzien na zwyklej sali wczeniakow w inkubatorze, tydzien w lozeczku i po miesiacu wyszlismy do domu z waga 1800 kg. Mieszkamy w UK wydaje mi sie, ze tutaj troszke inaczej to wglada niz w Polsce. Mial syndrom HELLP, niska wage urodzeniowa, dostawal (nie pamietam nazwy) lekarstwo, ktore mialo spowodowac, ze nie zapomni oddychac. Obecnie ma 2,5 miesiaca i na dzien dzisiejszy jest zdrowy. Wszyscy mowili w szpitalu, ze jest bardzo silny, szybko nauczyl sie jesc i trzymac cieplo. Obecnie 4,5 kg spi w lozeczku i ma sie dobrze, zaczyna powolutk, choc jeszcze niestabilnie sam trzymac glowke. Przeszlismy juz badania sluchu i wzroku i pod tym wzgledem wszystko jest ok. Drogie mamy wczesniakow, te malenkie dzieciaczki sa bardzo silne i swietnie nadrabiaja zaleglosci. Nie maartwcie sie, bedzie dobrze.

  • Delibria Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 lutego 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że przy takiej wadze 2,7 kg to dziecko nie spędzi za wiele czasu w inkubatorze. Obecnie poród w tak wczesnym tygodniu nie jest już takim problemem i wielu dzieciom udaje się szybko nadrobić zaległości i niczym nie odróżniać się od pozostałych dzieci :)

    LOVE<3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ