X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Wada wzroku a metoda porodu
Odpowiedz

Wada wzroku a metoda porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • zajaczka87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem świeżo po badaniu siatkówki, do terminu porodu mam 3 tygodnie. Ponieważ nigdy nie miałam żadnej wady wzroku, nie nosiłam nawet okularów miało być to zupełnie rutynowe badanie... Chwała, że mój ginekolog w ogóle mi je zlecił. Jakie było moje zdziwienie, gdy diagnoza wykazała:liczne zmiany zwyrodnieniowe siatkówki obwodowe i konieczność laseroterapii w trybie plinym... Jestem normalnie załamana... Okulista nie stwierdził jednoznacznie i nie wypisał mi, że ma być cc. Jutro mam wizytę u mojego ginekologa. Kto powinien dać zaświadczenie o wskazaniu do cc? Gin czy okulista? No i jeszcze jedno. Czy po laserze w ogóle można rodzić naturalnie czy jednak tylko cc wchodzi w grę?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okulista powinien zlecić cc, zaświadczenie od ginekologa prowadzącego mogą zignorować w szpitalu.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • zajaczka87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki bardzo za info.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ