X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Ubezpieczenie - potrzebne dokumenty.
Odpowiedz

Ubezpieczenie - potrzebne dokumenty.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • guerretenshi Autorytet
    Postów: 1285 1654

    Wysłany: 5 września 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Powoli pora szykowac sie do kwestii formalnych. Nie jestesmy z partnerem po slubie, a do konca czerwca pracowalam na umowe zlecenie, wiec nie mam nigdzie ubezpieczenia. Wiem ze trzeba miec dokumenty o ubezpieczeniu idac do szpitala. Jak to zalatwic w tym momencie? Po 30 tc pojsc i zarejestrowac sie na bezrobociu? Jestem troche zakrecona w tej kwestii...

    13.01 pierwsze USG :)
    f2w3yx8dnbdwnm3w.png
    f2wlj44jcmeu4i3p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2016, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tak będzie najlepiej , że pójdziesz do UP i tam się zajerestrujesz . Wypytasz się o wszystko co , i jak na pewno jakoś Cię pokierują;) .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2016, 06:44

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 6 września 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nie jest czasem tak że kobieta ciężarna nie musi być ubezpieczona, bo pomimo braku ubezpieczenia jest objęta przez państwo opieką podczas ciąży i porodu?

    polkosia, gniewna lubią tę wiadomość

    bluszczynka
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 7 września 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bluszczynka wrote:
    a to nie jest czasem tak że kobieta ciężarna nie musi być ubezpieczona, bo pomimo braku ubezpieczenia jest objęta przez państwo opieką podczas ciąży i porodu?

    Dokładnie tak słyszałam też. Sprawdź to.

    polkosia lubi tę wiadomość

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Nora90 Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 8 września 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że nie kobiecie przysługuje opieka szpitalna i lekarska w ciąży mimo braku ubezpieczenia. Jednak wiadomo, że psychicznie człowiek lepiej się czuje jak ma to ubezpieczenie. Wiadomo jak to nasza służba zdrowia się potrafi zachowywać jak coś jest nie po ich myśli...

  • krysztalek88 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 30 października 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według prawa polskiego ciężarnej przysługuje prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej w czasie ciąży i połogu.
    "Nieubezpieczone zdrowotnie kobiety w okresie ciąży i połogu (do 6 tygodnia od dnia porodu)s mają prawo korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej. Działanie zmierzające pozbawienie kobiety w ciąży i w okresie połogu, prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej jest bezprawne.

    Świadczenia opieki zdrowotnej udzielane kobiecie nie posiadającej ubezpieczenia zdrowotnego finansowane są z budżetu państwa.

    Podstawa prawna: Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku (Dz. U. 1997 nr 78 poz. 483)

    Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 roku o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2004 nr 210 poz. 2135)

    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 10 października 2011 roku w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej (Dz. U. 2011 nr 225 poz. 1355)"
    Ja dla świętego spokoju jednak bym się na Twoim miejscu zarejestrowała w UP. Też jestem na bezrobociu od miesiąca, a jestem w 4 msc. otwarcie powiedziałam, że jestem w ciąży. Tyle że sama kiedyś tam pracowałam i mam znajome. Ale teraz są ponoć jakieś profile bezrobotnych i jeśli dadzą Ci 3 profil to nie mogą Cię ruszyć. Nie przejmuj się ludźmi, rób tak, żebyście byli z dzidziusiem zabezpieczeni.

    2nn33e3kbrkr2ff7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ