X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Symptomy zbliżającego się porodu
Odpowiedz

Symptomy zbliżającego się porodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • jihara Debiutantka
    Postów: 6 7

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie od 3 dni trace czop śluzowy, od 2 dni boli jakbym miala za chwilę dostać okres, od czasu do czasu zakłuje w pochwie oraz latam do toalety na siku co chwile i mam biegunke od dwoch dni. Przy pierwszej ciąży nie miałam takich dolegliwosci ale pewnie jest to zwiazane z tym ze córci nie spieszyło sie na swiat...

    lolka83 lubi tę wiadomość

    77254cf0381f47de1b01ea9e45b55d86.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ancia77 Autorytet
    Postów: 305 196

    Wysłany: 18 czerwca 2014, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ja 3 dni przed porodem miałam krwawienie podobno czasem sie tak dzieje przy rozwieraniu szyjki macicy a dzien przed zaczal odchodzic mi czop podbarwiony krwia podobno jesli czop jest z krwia to porod sie zbliza :) i nie bojcie sie nie przegapicie skurczy nie ma takiej mozliwosci . Ja rodzilam ponad 24 h bol niesamowity meczylam sie prze okropnie ale to prawda jak sie zobaczy malenstwo wszystko mija :) najpiekniejsze doznanie na swiecie :)

    iv092n0amkzp6vtf.png
  • kiki Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze czekam na rozwiązanie, co prawda mam biegunkę, nie wiem czy już mi odszedł ten czop śluzowy, czy nie, bo niby strasznie zwiększyła mi się ilość takiego białego lekko kremowego śluzu. Do łazienki biegam non stop, ciągle mi się siusiu chce... Kurde stresuję się:-)

    rl2nn3dqk3islwu3vz.png[/u]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też czekam nie czuję sie porodowo wcale.....tylko zgagi nie mam to na plus :) może to cisza przed burzą....

    Jamila lubi tę wiadomość

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 9 lipca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dopiszę. Póki co mam twardnienia brzucha, ale to już ze 2 miesiące. Nie są bolesne, tylko nieprzyjemne i nie są zbyt często.
    Przedwczoraj i wczoraj miałam po 1 skurczu dość bolesnym i rozrywającym. Przeszły oba dość szybko i jest cisza. Pewnie przed burzą ;) Myślę, że ta fala upałów nie pomaga na końcówce ciąży.
    Moja córcia może powoli od następnego tygodnia już wychodzić, nie mam nic przeciwko. Teraz kończę 37tc i czekam na finał. Piję herbatkę z liści malin i łykam olejek z wiesiołka żeby sobie na końcu pomóc. Zobaczymy jak będzie. Postaram się dopisywać objawy :)

    aguś82 lubi tę wiadomość

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • ameritum Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 11 października 2014, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od 36tc mam kłócia w szyjkę, aktualnie jest skrócona na 2,5cm i rozwarta na pół cm. do terminu porodu wg usg 3 tygodnie, do CC 12dni, ale nie wiem czy dotrwamy czy pójdzie wcześniej. Kłócia w szyjkę mocne, parcie na pęcherz także, aż czasami ciężko się wysikać, aż trzeba unieść brzuszek, żeby popuściło :P Ruchy dziecka bardzo mocne wręcz odczuwalne jako bolesne. Lekarz mówił, żeby dotrwać do CC więcej leżenia i odpoczynku, mniej ganiania, sprzątania itd. poza tym i tak już ciężko chodzić z tymi kłóciami. No i fakt, całą ciażę miałam zaparcia a od tygodnia latam ze stolcem po 2x dziennie. Dziwne...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2014, 00:19

    Moje aniołki: 19.01.2009 (*) 7tc; 9.04.2010 (*) 7tc; 7.09.2012 (*) 7tc;
    lekka niedoczynność tarczycy
    oligoastenoteratozoospermia, hiperprolaktynemia i niewydolność II fazy :(
    11.2011 AIM-nieudana; 03.2012 IVF-na 3 zarodkach-nieudane
    Kariotypy-ok. Mtuacja MTHFR-> 5mg acifolid'u
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się dopiszę :) Jeszcze 9 tygodni ale mam przeczucie że jako pierwsza w rodzinie urodzę przed terminem. Od dwóch tygodni mam skurcze Braxtona i brzuch mi twardnieje. Zgagę mam okropną, najgorsza jest na noc. Siusiam często, nawet bardzo często bo dochodzi nawet że co 20 minut ale to chyba dlatego że mała ułożyła się główką w dół i bardzo napiera na pęcherz i nie raz nie mogę wysikać wszystkiego i temu chodzę tak często.
    Nie boję się porodu ani bólu ale denerwuję się właśnie samym początkiem, jak i kiedy się zacznie.

  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 14 października 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carola, jak się zacznie i będzie już się rozwijała akcja to napewno się zorientujesz że to już :)instynktownie wyczujesz :)
    Ja np. obudziłam się w nocy bo bolał brzuch choć mi nie opadł, do końca był wysoko. Ćmiło mnie odczuwalnie mocno, tak że nie dałam rady zasnąć ani siedzieć w miejscu, wyszłam na podwórko i spacerowałam po nim wracałam do domu po herbatkę i dalej chodziłam bo nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić, koło czwartej rano poleciały mi wody ale nie w dużej ilości tylko takie chlup mocne i tyle. Wróciłam do domu, wykąpałam się posiedziałam trochę sprawdziłam wyprawkę setny raz, posprzątałam z wierzchu mieszkanie udało mi się zasnąć koło 8 rano o pospałam do 14. Znów mnie obudziły skurcze które były już dość mocne i już wiedziałam że to ten czas do samochodu do szpitala i od razu na porodówkę była godzina 16 :) pomęczyłam się długo bo syn urodził się o 13.31 następnego dnia :)

    carola93, MS lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • Delia Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 20 października 2014, 03:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie zaczęło się od małego krwawienia w środku nocy..zobaczylam podczas wizyty w toalecie na papierze troszkę krwi...byla 4 rano...wrocilam spowrotem do lozka...odczuwalam male skórcze i leciutki ból jak podczas miesiączki...to trwalo do ok południa...potem w szpitalu na kontroli...okazało się ze mam juz 4cm rozwarcia ;) a po dwoch godzinach 7cm...
    bóli krzyża wogole nie mialam...przed samym porodem przekóli mi pęcherz płodowy bo sam nie pękał...urodzilam po 2h od tego momentu.
    Nie bójcie sie porodu...bo może Was bardzo optymistycznie zaskoczyc ;)

    POWODZENIA !!!

    carola93, Marzena27, belladonna, Maarta:) lubią tę wiadomość

    dqpr3e5eqmxx1zqf.png
    dqprcwa1436xrxeh.png
  • anadyjka Ekspertka
    Postów: 140 72

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiem Wam szczerze, ze brzuszek meczy mega i z jednej strony chcialabym juz urodzic, a z drugiej po zajeciach w SR mam tyle obaw, a wrecz odczuwam przygnebienie, bo nic nie wiem o pielegnacji maluszkow..Czy dam sobie rade, czy bede dobra mama, czy ja sie wogole do tego nadaje..???

    Za chwile nie bedzie ucieczki, odwrotu, a bedzie dziecko potrzebujace mnie non-stop-oczekujace,ze naucze go wszystkiego..

    CZy bede potrafila? Przeceż zycie wywroci sie do góry nogami...ta zmiana bedzie juz trwala cale życie...

    jestem dzis zalamana i przerazona :-(

    "Najpiękniejszym klejnotem jaki kiedykolwiek włożysz na szyję, są rączki Twojego dziecka"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2014, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anadyjka, człowiek wszystkiego uczy się przez doświadczenie, dużo podpowie Ci instynkt, zobaczysz :) to w większości przypadków przychodzi naturalnie, bo kto jak nie mama? ;)

  • Ewuch Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja już 37 tydzień kończę, brzuch twardnieje już od jakiegoś czasu, ale od dwóch dni Mały jakoś tak się układa, że mega mocno naciska mi czasami na dół brzucha, tak, że kłuje mnie okropnie szyjka i idzie w nerwy na nogach od pachwin tak bolą, że wczoraj jak byłam jeszcze w sklepie dokompletować rzeczy do torby to myślałam, że będę na czworakach wychodzić ;) normalnie zgięcie w pół, a nogę raz jedną, raz drugą ciągnęłam za sobą ;) w nocy za to bonusy w postaci bóli podobnych jak na miesiączkę, więc sama jestem ciekawa jak to się rozwinie..ech kobietki dać radę musimy :) powodzenia nam wszystkim oczekującym :*

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 3 stycznia 2015, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anadyjka wrote:
    Dziewczyny, powiem Wam szczerze, ze brzuszek meczy mega i z jednej strony chcialabym juz urodzic, a z drugiej po zajeciach w SR mam tyle obaw, a wrecz odczuwam przygnebienie, bo nic nie wiem o pielegnacji maluszkow..Czy dam sobie rade, czy bede dobra mama, czy ja sie wogole do tego nadaje..???

    Za chwile nie bedzie ucieczki, odwrotu, a bedzie dziecko potrzebujace mnie non-stop-oczekujace,ze naucze go wszystkiego..

    CZy bede potrafila? Przeceż zycie wywroci sie do góry nogami...ta zmiana bedzie juz trwala cale życie...

    jestem dzis zalamana i przerazona :-(

    Witaj w klubie, mam tak samo więc sama nie jesteś a przekonana jestem że jest nas o wiele więcej z takimi samymi obawami. Mój mąż też je ma, tym bardziej że oboje nigdy nawet jednym palcem nie dotknęliśmy takiego noworodka :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2015, 14:31

    MotylekKira lubi tę wiadomość

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 4 stycznia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to dzień przed porodem odejście czopa, a w dniu porodu rano pęknięcie wód płodowych i skurcze po ok. 2,5 godzinach od pęknięcia wód, urodzenie dziecka o 15.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Patuchna Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy na temat się wypowiem, ale... dziś mam równy 33 tydz. Do tej pory ciąża przebiegala znakomicie. Tydz temu na wizycie tez bylo wszystko w porządku. Ale... 2 dni temu opadl mi brzuszek, dziś juz widać znaczna różnice. Klucie w szyjce tez od kilku dni mnie męczy (najbardziej gdy chodze, wtedy jest na tyle uciążliwe, ze chce mi się plakac) i nie wiem czy juz mam się bac, ze poród bardzo szybko się zbliża. Nie wiem czy dzwonić do gina? Nigdy w ciąży nie bylam i nie wiem czy te objawy jak na ten tydz ciąży sa normalne.

    Serduszko... proszę bądź...
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 6 lutego 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka tak z 3 tyg miała więc się nie stresuj. Jeśli kucia nie są regularnie to wszystko oki. Jak cię to uspokoi to możesz na ktg podjechać do szpitala.

    relgh371zl7nd975.png
  • Vel Autorytet
    Postów: 1443 549

    Wysłany: 8 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem 5 dni po terminie i do tej pory zero objawow, wg lekarzy nic sie nie zapowiadalo, wg mnie tez, zero skurczow, boli, rozwarcia, rozwolnienia

    ale dzisiaj rano zobaczylam lekko rozowa plamke na majtkach i od tamtej pory lekkie bole podrzusza jak na @ i brazowy sluz na wkladce, po dotknieciu czuc lekka galarete wiec chyba czop zaczyna odchodzic

    ktos wie ile to moze potrwac? nie wiem czy sie szykowac na dzisiejsza noc czy 2-3 dni jeszcze pochodze :)

    zjk3p18.png

    Lutówko 2015 dopisz się :) >klik<
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ