X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród z ZZO
Odpowiedz

Poród z ZZO

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 lipca 2013, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asi na pewno zdam relację, jak tylko będę mieć chwilkę:-) A wg. ostatniego usg to zostalo mi do porodu jakieś 8 tyg... matko jak to leci!

    Asi lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Asi Autorytet
    Postów: 594 377

    Wysłany: 17 lipca 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a umawiałaś się na oglądanie oddziału w swissmed czy poszłaś tak z marszu

    2fwa43r8en2liwr1.png
    jox6krhmbw4p5s4c.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 17 lipca 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojechaliśmy z mężem na spontanie, wieczorem. Bylo tam tylko kilka osób na dyżurze. Babka nam spokojnje wszystko pokazała.

    Asi lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Lanusia93 Autorytet
    Postów: 2206 2750

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki, mam pytanie dotyczące II Szpitala Miejskiego im. dr Ludwika Rydygiera w Łodzi. Opinie w internecie są naprawdę różne, od bardzo pozytywnych aż po szalenie niepochlebne.

    Zamierzam tam rodzić, to godzinę drogi od mojej miejscowości. Jeśli któraś z Was miała kontakt z tym szpitalem, bardzo proszę o udzielenie mi informacji na ten temat- czy dostępne jest ZZO, jaka jest opieka po porodzie i w czasie jego trwania, czy przy porodzie obecny jest lekarz i osoba towarzysząca, jaka jest czystość, sale, rooming-in, poradnia laktacyjna, ogólne wrażenia po pobycie, czy trzeba wcześniej umówić się na poród. Interesuje mnie wszystko. Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

    http://www.szpitalrydygiera.pl/

    Aniołek (*) 12.03.2013

    Lilianna ur. 09.08.2014 <3 3700 g, 56 cm

    Pola ur. 24.04.2016 <3 3650 g, 55 cm
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jesli mam nadciśnienie to mogę rodzic naturalnie z zzo?

    bontbhr.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 18 marca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jest tu jeszcze ktoś kto rodził na Ujastku, jak to w końcu jest z tym znieczuleniem?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 19 marca 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiedziałam od razu, że bez znieczulenia ani rusz ;)
    Skurcze od początku co 3 minuty, a rozwarcie mikro, więc dostałam Oxy (faktycznie, po ścianach się chodzi, czułam się jakby ktoś rozszczepiał mi kręgosłup lędźwiowy), po paru godzinach rozwarcie większe, więc ładne pik w kręgosłup (ja panikara i histeryczka nawet nie poczułam) i za parę minut...byłam w niebie...nic nie bolało, chodziłam sobie, rozmawiałam z mężem. Było cudownie, całkowicie panowałam nad nogami, nie miałam żadnego helikoptera w głowie, czułam, że w środku "orkiestra wali w bębny, że miło", ale bólu nic. Po jakimś czasie bóle parte i na łoże.
    Fakt faktem nie obeszło się bez nacięcia krocza, ale trudno, lepiej panować nad tym, niż mieć jeden otwór zamiast dwóch, że się tak wyrażę;)

    Także ja jestem fanką zzo, dodaje kopniaka, dodaje energii i nie trzeba cały czas jechać z rezerw adrenaliny ;) i NIE BOLI :)

    Paula_29, doris85, czekajajaca, judith, gosia81, PolaPola lubią tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 marca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje a dostałaś ZZO bez problemów?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 21 marca 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    RewolucjaSięDzieje a dostałaś ZZO bez problemów?

    TAK. Wszystko było ustalone z ginekologiem prowadzącym ciążę, wcześniej konsultacja z anestezjologiem.

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    TAK. Wszystko było ustalone z ginekologiem prowadzącym ciążę, wcześniej konsultacja z anestezjologiem.
    To miałaś to szczęście, że Twój ginekolog był akurat na oddziale jak rodziłaś?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 21 marca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyobraź sobie, że tak, wybłagałam to w niebiosach ;) panicznie się bałam, że jak go nie będzie, to wszyscy się na mnie wypną i w sumie mogło tak być.

    Paula_29 lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 6 kwietnia 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po ostatnich zajęciach w szkole rodzenia zrezygnowałam z ZZO całkowicie. Za dużo wad tej farmakologii się nasłuchałam, więc sądzę, że bezpieczniej będzie bez i dla mnie i dla dziecka przede wszystkim.

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 2 maja 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wrażenie ze w Polsce specjalnie zniechęcają kobiety do zzo podkreślając jego wady a prawda jest taka ze robią wszystko by to nie weszło w standard..bo co to by bylo gdyby trzeba było zatrudnić dodatkowych anestezjologow,jaki to wydatek dla szpitala no i uwiazanie dla położonej bo przecież musi stale monitorowac dziecko przez ktg..jezeli nie wiadomo o co chodzi,chodzi o pieniądze przecież..a co mamy w zamian..marny dolargan dozylnie co praktycznie nie działa..chyba na podświadomość..bo przecież prawdziwa matka Polka rodzi w bólach bo tak bylo,jest i będzie..kobieta silna jest!

    kark, judith, RewolucjaSięDzieje, Kajaoli, gosia81 lubią tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 maja 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzik55 wrote:
    Mam wrażenie ze w Polsce specjalnie zniechęcają kobiety do zzo podkreślając jego wady a prawda jest taka ze robią wszystko by to nie weszło w standard..bo co to by bylo gdyby trzeba było zatrudnić dodatkowych anestezjologow,jaki to wydatek dla szpitala no i uwiazanie dla położonej bo przecież musi stale monitorowac dziecko przez ktg..jezeli nie wiadomo o co chodzi,chodzi o pieniądze przecież..a co mamy w zamian..marny dolargan dozylnie co praktycznie nie działa..chyba na podświadomość..bo przecież prawdziwa matka Polka rodzi w bólach bo tak bylo,jest i będzie..kobieta silna jest!

    madzik zgadzam się z Tobą w 100%, ostatnio nawet czytałam na forum lekarskim fajne opinie dotyczące ZZO, ktoś pisał że położne odradzają, że to niebezpieczne itd, itp a tak jedna ginekolog skomentowała: że położne to odradzają poród z ZZO bo zdarza się właśnie, że wydłuża trochę I fazę porodu co im nie na rękę bo kawka stygnie, a jak rodzą ich córki to biegną same do anestezjologów prosząc o znieczulenie. Bardzo mi się spodobała ta wypowiedź

    kark, RewolucjaSięDzieje, Kajaoli, gosia81, Lanusia93 lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • BiB Autorytet
    Postów: 1446 1192

    Wysłany: 2 maja 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    madzik zgadzam się z Tobą w 100%, ostatnio nawet czytałam na forum lekarskim fajne opinie dotyczące ZZO, ktoś pisał że położne odradzają, że to niebezpieczne itd, itp a tak jedna ginekolog skomentowała: że położne to odradzają poród z ZZO bo zdarza się właśnie, że wydłuża trochę I fazę porodu co im nie na rękę bo kawka stygnie, a jak rodzą ich córki to biegną same do anestezjologów prosząc o znieczulenie. Bardzo mi się spodobała ta wypowiedź

    W szpitalu w którym rodzę zachęcają do znieczulenia i to mi się podoba :)

    relg9vvjzvb9a3my.png
    f2w30dw4i59sqele.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 3 maja 2014, 04:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak powinno byc,kobieta musi mieć prawo wyboru a nie z góry być skazana na cierpienie.Zawsze to uspakajajaca alternatywa,nawet dla tych które chcą rodzić na żywca,że w razie czego zawsze mogą zmienić zdanie.

    Paula_29, RewolucjaSięDzieje, gosia81, Lanusia93 lubią tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 3 maja 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście od początku nastawiałam się na rodzenie bez żadnego znieczulenia więc w ogóle nie czytałam o wadach i zaletach różnych znieczuleń. Udało się i dopiero teraz czytam jakie kobiety mają problemy nawet ROK od porodu z powodu tego znieczulenia to jeszcze bardziej się cieszę. Wolę pomęczyć się kilka godzin niż potem tyle miesięcy mieć problemy.

    Ale zgadzam się,że powinien być wybór tylko kobieta powinna być poinformowania bez owijania w bawełnę jakie potem mogą wyniknąć z tego dla niej problemy natury fizycznej.

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 3 maja 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu to co kobiety piszą na forach trzeba podzielić przez pół,albo przez 4. Właściwie nie do końca wiadomo czy samo znieczulenie spowodowało jakieś komplikacje czy inne rzeczy. Ja jak pytam lekarzy to % komplikacji jest naprawdę bardzo niewielki. Wiadomo może się zdarzyć, ale po znieczuleniu u dentysty tez może. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką która jest pediatrą w szpitalu dziecięcym, mówiła, że ona się nie dziwi, że krążą takie opinie o ZZO i komplikacjach bo położne czasem takie bzdury opowiadają kobietą (nie mówię że wszystkie ale sporo) że potem krążą takie bajki wśród ludzi,że ciężko uwierzyć. Wszystko by tylko zniechęcać. A prawda taka, że ludzie lubią straszyć siebie nawzajem, dobrych historii opowiada się mniej

    madzik55, RewolucjaSięDzieje lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • madzik55 Przyjaciółka
    Postów: 99 110

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie opowieści strasznych treści..spotkanie koleżanek,jedna z nich jako pierwsza z całego towarzystwa została właśnie matką..wystarczy jej posłuchać i włosy stają na głowie..nie mówiąc już o przerazeniu w oczach niedoświadczonych koleżanek..moim zdaniem niektóre dziewczyny uwielbiają się pastwic psychicznie nad innymi które nie wiedzą o porodzie w realu nic..dobre porody podobnie jak dobre wiadomości nie wzbudzają emocji..

    Paula_29, gosia81, Lanusia93, Lanusia93 lubią tę wiadomość

    f2wlhdgeetnyqlj9.png

    l22nha007gsnivdu.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 3 maja 2014, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, tylko dentysta nie wkuwa ci się w kręgosłup. Może jestem przewrażliwiona ale ja między innymi też dlatego odrzuciłam znieczulenie, że będą mi kombinować przy kręgosłupie. Wiem, że jest na pewno tylko niewielki procent szans, że coś może pójść nie tak, ale to jak z moją ciotką - tylko przy 10% operacji są komplikacje i ona akurat miała "pecha" i znalazła się w tych dziesięciu procentach....

    Faktycznie prawdą jest, że wiele kobiet mocno koloryzuje poród (nigdy nie zrozumiem po co) ale akurat czytałam to na moim zaufanym forum(że tak o ujmę).

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ