X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród poród w Trójmieście
Odpowiedz

poród w Trójmieście

Oceń ten wątek:
  • orchideaa Przyjaciółka
    Postów: 67 77

    Wysłany: 14 grudnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam koleżankę, która tam rodziła. Niestety poród był odbiegający od normy, bo po długim wywoływaniu skończył się cięciem cesarskim. Słyszałam też o cenie, chyba z opieką przedporodową to 8 tys. zł...

    "Nigdy nie trać cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi."
    Antoine de Saint-Exupéry
    8p3o43r859u1tgxn.png
  • Ashley Ekspertka
    Postów: 164 161

    Wysłany: 15 grudnia 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakieś nowe opinie o Wojewódzkim?

    Któraś z przyszłych mam planuje tam poród? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2015, 15:52

    orchideaa, aleksandraola lubią tę wiadomość

    ___Bartuś___ 4050g /57cm
    * 08.02.16r. godz. 15.05
    lprk2n0ax3utoe40.png[/url]
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    orchideaa możesz powiedzieć coś więcej? Jak długo wywoływali poród? Długo zwlekali przed decyzją o cesarce?

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • orchideaa Przyjaciółka
    Postów: 67 77

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado, z tego co wiem podawana była oksytocyna przez około 1,5 doby, pewnie z przerwami choć szczegółów nie znam. Potem decyzja o cesarce bo nie było żadnych postępów z rozwarciem.

    "Nigdy nie trać cierpliwości – to jest ostatni klucz, który otwiera drzwi."
    Antoine de Saint-Exupéry
    8p3o43r859u1tgxn.png
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    straszne...
    Ja się zdecydowałam i podpisałam już umowę, ale będę miała cesarkę to inaczej... W czerwcu dam znać jak poszło ;)

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey witam witam !!!!
    Moja druga ciąża i też rodze w Wojewódzkim :-) pirwszy poród cc przez krwawienie :-/ a jak z drugim będzie hmmm okaże się w czerwcu !!

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) jestem po porodzie w medice i mogę powiedzieć tylko jedno - polecam. Warte każdych pieniędzy. Personel bardzo uprzejmy i pomocny, jednoosobowa sala mąż mógł być ze mną cały czas (drugie łóżko na sali jest do dyspozycji taty), panie przychodziły na każdy "gwizdek" i zawsze z uśmiechem na twarzy. Łazienka w pokoju. Miałam planowane cc całość trwała 35 minut. Podczas całego ppbytu w klinice mały miał opiekę neonatologa, później mieliśmy jeszcze dwie wizyty "w pakiecie". Jeżeli zdecyduje się na drugie dziecko to na pewno będę rodzić własnie tam.

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może któraś z Was wie coś o porodówce w Kartuzach? Zastanawiam się nad planem B i tam było by dobrze dojechać

  • Sunflower Przyjaciółka
    Postów: 118 207

    Wysłany: 17 lipca 2016, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawokado wrote:
    Cześć dziewczyny :) jestem po porodzie w medice i mogę powiedzieć tylko jedno - polecam. Warte każdych pieniędzy. Personel bardzo uprzejmy i pomocny, jednoosobowa sala mąż mógł być ze mną cały czas (drugie łóżko na sali jest do dyspozycji taty), panie przychodziły na każdy "gwizdek" i zawsze z uśmiechem na twarzy. Łazienka w pokoju. Miałam planowane cc całość trwała 35 minut. Podczas całego ppbytu w klinice mały miał opiekę neonatologa, później mieliśmy jeszcze dwie wizyty "w pakiecie". Jeżeli zdecyduje się na drugie dziecko to na pewno będę rodzić własnie tam.

    Dopiero zauważyłam ten wpis:)
    Cudowne wieści dla mnie bo mam już od marca podpisaną umowę w Medice, pomimo,że docelowo termin mam na 3.10. Założyłam nawet wątek na forum, lecz nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
    Też będę mieć cc, starsza córeczka urodziła się w ten sposób Warszawie w Damianie. A czy Twoją ciążę prowadził lekarz z Medica?Moją ciążę prowadzi właśnie dr Klimek z Medica i jeszcze chodzę do E.Mężyk która przyjmuje w Orłowie i pracuje w Zaspie.Pielęgniarki na porodówce zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jestem ciekawa lekarzy stamtąd bo wiem, że są inni niż ci, którzy przyjmują na "górze".


    (25.01-2016-beta hcg 28, 29.01-2016-beta hcg 402.6 2.02-2016- beta hcg 4519.0 :)5.02-2016- beta cg 14034 :)18.02-2016- beta hcg 44496.0 ????
    29.06.12 mój 1 cud <3
    16.09.2016 mój 2 cud <3
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaja wrote:
    Hey witam witam !!!!
    Moja druga ciąża i też rodze w Wojewódzkim :-) pirwszy poród cc przez krwawienie :-/ a jak z drugim będzie hmmm okaże się w czerwcu !!

    A jak w Wojewódzkim jest z CC nieplanowaną? Bo ogólnie słyszę dobre opinie, ale słyszałam, że ordynator (czy jak tam się nazywa szef oddziału) jest bardzo za porodami SN i zastanawiam się czy nie przeciągają za bardzo jak wychodzą jakieś komplikacje.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 22 lipca 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie - jakieś świeże mamy z Wojewódzkiego?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 28 lipca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam - naprawdę nikogo z Trójmiasta tu nie ma? :)

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzilam w redlowie...generalnie bylam zadowolona. Ordynator super. Jest jeden lekarz cham i prostak.... Polożne super natomiast oddział poporodowy porażka. Babki miały wszystko w dupie no może nie wszystkie
    Ja wybrałam redlowo bo mieszkam niedaleko

  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 30 lipca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sznurowka, pytałaś o mamy z Wojewódzkiego. Ja jestem z trójmiasta, ale również rodziłam w Redłowie, więc nie pomogę. ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 13:52

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżych mam z Wojewódzkiego brak, ale może jakieś z Zaspy? Bo nad tymi dwoma się zastanawiam. Czytałam trochę opinii z tego wątku, z 2015 są dobre, z 2014 mniej, więc ewidentnie potrzeba świeżych opinii.
    Ja początkowo chciałam rodzić na Zaspie, ale mama pracuje w Wojewódzkim i namawiała mnie na niego, bo będzie miała do mnie blisko. Ale teraz sama mówi, że nawet moja chrzestna pediatra poleca Zaspę, bo mają ponoć lepszą opiekę po porodzie. Ale fajnie jakby ktoś się wypowiedział, kto w tym roku rodził tam :)

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Mamadomina Autorytet
    Postów: 501 852

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja rodziłam w listopadzie 2014 w Wojewódzkim i 7 lat wcześniej również. Polecam. Przy pierwszym porodzie dostalam znieczulenie, przy drugim nie, bo akurat były zabiegi a potem to juz bylo za późno:)

    Aga
    010i3e3kdjmb4cx1.png
  • BlopBlop Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodziłam na początku lipca w wojewódzkim.Personel w większości w porządku, wiadomo, zależy na kogo się trafi ale ogólnie nie można narzekać. Na patologii ciąży nieco przyjemniej niż później na położniczym. Przez przypadek podczas badania przebili mi pęcherz płodowy, ale byłam tydzień po terminie więc w zasadzie się z tego cieszyłam bo uniknęłam dłuższego leżenia na patologii i kilku dni wywoływania. Na porodówkę trafiłam w momencie jak mieli jakiś mini remont więc do toalety musiałam dylać kawał drogi na położniczy, ale z tego co wiem dzień później już wszystko było czynne więc miałam pecha. Znieczulenie zewnątrzoponowe dostałam mimo, że był środek nocy i leciał akurat półfinał euro ;) Krocza nie nacinają wszystkim, starają się chronić. Mogłam korzystać z piłki i drabinek, położna proponowała rodzenie w innych pozycjach niż na leżąco. Z minusów - pompują oksytocynę chyba wszystkim jak leci żeby przyspieszyć akcję. Warunki lokalowe bez rewelacji ale do przeżycia, sale 3 osobowe raczej ciasne. Dzieci badane bardzo dokładnie, wszystkie mają komplet badań łącznie z usg przez główkę, brzuszka, echo serca co nie jest normą w pozostałych szpitalach. Sporo cesarek było, więc chyba nie zwlekają jak coś się dzieje, podczas porodu tętno mierzą co kilka minut, nie jest się na stałe przypiętym do ktg. Z pomocą laktacyjną różnie, zależy na kogo się trafi, na kogoś ogarniętego trafiłam dopiero po 3 dniach, mleko modyfikowane dostępne na życzenie bez problemu.

    8p3o0tc778rk2rra.png
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 28 sierpnia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś jeszcze może z Wojewódzkiego? Ja ostatnio odwiedziłam Zaspę, teraz tam jej super remont i jakoś mało przyjemnie się tam wydawało. Sale były dwuosobowe, a teraz są 3, bo nie ma miejsca. Są piłki, nie widziałam drabinek.

    BlopBlop - w Wojewódzkim są sale 3-osobowe tylko czy też 2? Bo ja słyszałam, że są dwuosobowe.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 25

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś ostatnio rodził w Redłowie? Chodzę tam do szkoły rodzenia i póki co jestem mile zaskoczona tym co opowiadają o podejściu do rodzącej, o tym jak stawiają nacisk na to żeby był dobry klimat, muzyka itd. i jestem niezmiernie ciekawa jak to wygląda w praktyce?:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • Teklaa Autorytet
    Postów: 1309 645

    Wysłany: 16 września 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżyna&Malina wrote:
    Ktoś ostatnio rodził w Redłowie? Chodzę tam do szkoły rodzenia i póki co jestem mile zaskoczona tym co opowiadają o podejściu do rodzącej, o tym jak stawiają nacisk na to żeby był dobry klimat, muzyka itd. i jestem niezmiernie ciekawa jak to wygląda w praktyce?:)

    Ja rowniez tam planuje i szukam opinii ale widze pozytywne i to mnie pokrzepia wiadomo nigdy nie bedzie 100% pewności ale mam wrazenie ze po remoncie pokazuje sie wiecej dobrych opinii, a szkoła rodzenia ok? Od kiedy tam mozna chodzić czego Cię uczą? I jaki koszt?

    mhsvhdgexfg3d4nx.png
    kolejna 30.03/36tc 16.03 3200/33tc 23.02 2297g/24.01 1447g/22.12 759g/połówkowe 05.12 wzorowo ❤️około 437g/24.11- ok/27.10 9-12cm/prenatalne 03.10.2016 - wszystko ok 6,5cm/19.09.2016 10tydz. 3,35 cm/5.09.2016 8tydz. 1,5cm serduszko 171
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ