X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród w Gdańsk-Zaspa jakie opinie macie
Odpowiedz

Poród w Gdańsk-Zaspa jakie opinie macie

Oceń ten wątek:
  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 27 lipca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    Jak się przyjeżdża rodzić, to wchodzi się z boku, z prawej strony szpitala. Można podjechać pod same drzwi.
    Ja nadal się waham. Chciałam rodzić na Zaspie głównie ze względu na możliwość ZZO, ale dowiedziałam się, że dostaje je tylko 5-10% kobiet.

    Pojechałam kilka dni temu tam właśnie z prawej strony i na parterze na drzwiach od IP oddziału wisi kartka, że wejście jest od SORu po schodkach poziom wyżej :P i nie wiem czy z SORu trzeba zjechać w takim razie w dół na IP oddziału położniczego, tak to rozumiem.
    Niestety rzeczywistość z zzo jest taka że przypadki kiedy pacjentka chce zzo i je dostaje to rzadkość (częściej się zdarza, że coś stoi na przeszkodzie np. nie ma anestezjologa dostępnego, jest za późno albo za wcześnie itd.). Musisz od wejścia się domagać i nie czekać do ostatniej chwili z przyjazdem na oddział, wtedy chyba będzie największa szansa

  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    Jak się przyjeżdża rodzić, to wchodzi się z boku, z prawej strony szpitala. Można podjechać pod same drzwi.
    Ja nadal się waham. Chciałam rodzić na Zaspie głównie ze względu na możliwość ZZO, ale dowiedziałam się, że dostaje je tylko 5-10% kobiet.
    A znasz miejsce w Trójmieście albo okolicach, gdzie są większe szanse na zzo? Ja też na razie jestem nastawiona na zaspę, z tego względu, że jest tam w ogóle możliwość znieczulenia.

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć na Klinicznej lub w Wojewódzkim są większe szanse, ale nie są to informacje przeze mnie sprawdzone.

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 21 września 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wojewódzkim jest możliwość znieczulenia, ale trzeba przyjechać na spotkanie z anestezjologiem przed porodem.

    Spotkania z anestezjologiem
    W każdy czwartek o godz. 13:00 w Bibliotece Oddziału Ginekologiczno - Położniczego odbywają się spotkania z anestezjologiem, na którym ciężarne do 37 tygodnia trwania ciąży mogą zapoznać się z zasadami i dostępnością znieczulenia regionalnego (zewnątrzoponowego) w czasie porodu.
    W czwartki do godz 10:00 prosimy zadzwonić i upewnić się czy spotkanie odbędzie się.
    58 764 06 50 lub 58 764 01 60

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2017, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam wczoraj na Zaspie i polecam :) miłe pielęgniarki i położne, stawiają na ochronę krocza a nowy oddział położniczy wypas, sala jednoosobowa z łazienką :)

    Mamaokruszka lubi tę wiadomość

  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 21 listopada 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!! A jak sytuacja na IP? Duże kolejki?

    Aniluap lubi tę wiadomość

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam na Zaspie 07.12. Położne na porodówce i na położnictwie w większości były cudowne, może ze dwie były mniej miłe, ale nie było dramatu. Poród poprowadzony zgodnie z moim planem, poza jednym odstępstwem, na które sama się zgodziłam i o które sama poprosiłam (podanie oksytocyny w III okresie porodu, miałam problem z urodzeniem łożyska, groziło mi łyżeczkowanie w narkozie, wolałam oksy niż zabieg i rozłąkę z dzieckiem). Sale na nowym oddziale faktycznie rewelacja, pokój dwuosobowy z łazienką warunki prawie jak w hotelu... No może poza jedzeniem :D

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jest z tatą po porodzie sn lub cc? U mnie niedługo się wyjaśni jak będę rodzić i jestem ciekawa czy po porodzie mój mąż będzie mógł ze mną zostać i ewentualnie na jak długo. I jak w kolejnych dniach wyglądają odwiedziny? Pierwszy poród miałam w wojewódzkim i tam tata nie mógł wejść na oddział, dziecko widział przez szybkę w tzw. pokoju odwiedzin, a raczej na schodach:)

    martynach89
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martynach89 wrote:
    A jak jest z tatą po porodzie sn lub cc? U mnie niedługo się wyjaśni jak będę rodzić i jestem ciekawa czy po porodzie mój mąż będzie mógł ze mną zostać i ewentualnie na jak długo. I jak w kolejnych dniach wyglądają odwiedziny? Pierwszy poród miałam w wojewódzkim i tam tata nie mógł wejść na oddział, dziecko widział przez szybkę w tzw. pokoju odwiedzin, a raczej na schodach:)
    Mąż był ze mną podczas całego porodu i około dwie godziny po (wydaje mi się, że trochę dłużej) w sali adaptacyjnej. Potem pomógł mi z przeniesieniem się na oddział położniczy (zabrał rzeczy, pomógł rozpakować to, co najbardziej potrzebne). Odwiedziny są w specjalnych pokojach odwiedzin, niestety ludzie przychodzą zakatarzeni, kaszlący itd... Dlatego staraliśmy się jak najmniej czasu tam spędzać.
    Wiem też, że jeśli kobieta jest osłabiona i potrzebuje pomocy np. z prysznicem to wpuszczają męża, żeby pomógł. Tak samo jak wtedy, gdy mąż przywiezie Ci jakieś cięższe rzeczy i trzeba je zanieść do sali.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, to bardzo fajnie, a czy ktoś wie jak jest w przypadku cc?

    martynach89
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że mąż wchodzi na salę po cc i pomaga przełożyć żonę na łóżko, na którym pojedzie na pooperacyjną. Wiem też, że mąż ma prawo kangurować jeśli mama nie jest w stanie.

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 6 stycznia 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam jedno pytanie. Czy na zaspie dziecku robią takie badania jak usg główki, klatki piersiowej i jamy brzusznej? Słyszałam, że niby nie robią. Szkoda by było. Bardzo z tego byłam zadowolona przy pierwszym dziecku w wojewódzkim. Mała była przebadana od stóp do głów

    martynach89
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas robili tylko badanie przesiewowe słuchu i badania przesiewowe krwi, żadnych usg nie było

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, może mi coś doradzicie. Wczoraj przyjęli mnie do szpitala na zaspie ze skierowaniem na cc od mojej gin prowadzącej, ze względu na stan po cc oraz ból spojenia łonowego. Powiedziała, że nie będzie ryzykowała, że coś się rozejdzie. Ale tu dzisiaj rano powiedziano mi, że nie widzą powodu do cc i że to pewnie główka popiera jak to nazwała kobieta na izbie i mam czekać na skurcze. Termin miałam wczoraj. Nie badali mnie pod tym kątem w ogle, na oko orzekli. Co mam robić? Czekać? Wypisać się? Każdy daje mi tu do zrozumienia, że nie powinno mnie tu być. A to spojenie na prawdę bardzo mi dokucza czy leżę czy siedzę, stoję a najgorzej jest jak chodzę boli okropnie, dziecko z usg 3800, boję się, a oni mnie mają głęboko w d...

    martynach89
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skurczy rzadnych też nie mam nawet przepowiadających, mam czekać jak przy pierwszej ciąży, 14dni? A i tak skończyło się na cc.

    martynach89
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli poprzedni porod mialas cc to masz prawo dokonac wyboru jak chcesz rodzic. Powiedz im ze wybierasz cc i tyle. Mozliwe ze czekaja na skurcze zeby Cie nie sciac "na zimno" bo po takim cc maluchy maja zaburzenia adaptacji :)

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 lutego 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ostatecznie 24 stycznia urodziłam na Zaspie przez cc, ale po próbie oksytocynowej. Najpierw spędziłam 5 dni na patologii ciąży i uważam, że to był bardzo zmarnowany czas, przyjęli mnie na oddział i na tym koniec. Obserwacja i ktg. Nie wiem czy nie leżałabym tam jeszcze dłużej gdyby nie to, że po 3 dniach leżenia powiedziałam, że chce się wypisać. Po tym zajściu lekarz zrobił się trochę milszy:) Na drugi dzień zrobili mi badanie i zapisali na próbę oxy na 24 (wcześniej się nie dało, brak miejsc na porodówce). Powiem wam, że poród wspominam dobrze, jak zaczęły się skurcze dostałam gaz i zastrzyk rozluźniający, więc nie było źle, natomiast w pewnym momencie zaczęły się skurcze parte, a rozwarcie małe i zrobili mi cc z obawy o bliznę po poprzednim cc. Cały poród trwał jakieś 3,5 godziny. Po porodzie znalazłam się w bloku B, czyli tym świeżo wyremontowanym, w sali jednoosobowej. Muszę powiedzieć, że i standard i opieka super. Panie położne miłe, pomocne, zaangażowane. Polecam z całego serca. Jedynie, jeśli mogę doradzić, to nie ma co się spieszyć do szpitala i jednak w ciąży lepiej chodzić do lekarza który pracuje w szpitalu i wie co się praktykuje w danej placówce, bo samo skierowanie od gin, jak się okazało na moim przypadku, nie wiele znaczy.

    martynach89
  • martynach89 Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 5 lutego 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze dodam, że obłożenie na patologii ciąży, porodówce i położnictwie bardzo duże. Ja na izbie spędziłam ponad 5 godzin i tylko przy mnie przewinęło się tam z 15 kobiet, a jak leżałam na oddziale dochodziły kolejne.

    martynach89
  • Kawokado Autorytet
    Postów: 567 580

    Wysłany: 8 lutego 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynach89 dzięki za opinie! Jestem przerazona, bo stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową i jeżeli dostanę insulinę to muszę wybrać między zaspa a kliniczna. pierwsze dziecko rodziłam przez CC w prywatnej klinice i teraz tez chciałabym tak rodzić :( niestety insulina wykluczy taka możliwość... boję się, że każą mi rodzić naturalnie, boję się że blizna się rozejdzie

    mhsvpiqvcq4vs5qz.png

    dw1LBL5.jpgdw1Lp2.png


  • tourrr4 Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 lutego 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sądzę, że to jest zdecydowanie sprawa dla zawodowca z tej dziedziny. On będzie w stanie najlepiej pomóc.

    Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi.
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ