X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród sn po cc- komu się udało
Odpowiedz

Poród sn po cc- komu się udało

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 13 września 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem po cc, ponad 2 lata temu. Teraz 6tc ale już myslę o porodzie i marzę o sn. Podzielcie się swoimi doświadczeniami- te ktore probowały:)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka polecam:
    http://naturalniepocesarce.pl/ i na facebooku grupę tą samą :)
    Mnie napadł właśnie ten szalony pomysł, nie wiem czy moje zdrowie, kardiolog i ginekolog pozwolą, ale pomysł od 2 tygodni siedzi w głowie i nie odpuszcza... U mnie sn, cc i teraz coś :)

    Plus kalkulator jakie masz szanse dla zabawy:
    https://mfmunetwork.bsc.gwu.edu/PublicBSC/MFMU/VGBirthCalc/vagbirth.html
    :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2016, 14:07

    UK lubi tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 2 października 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:
    Nutka polecam:
    http://naturalniepocesarce.pl/ i na facebooku grupę tą samą :)
    Mnie napadł właśnie ten szalony pomysł, nie wiem czy moje zdrowie, kardiolog i ginekolog pozwolą, ale pomysł od 2 tygodni siedzi w głowie i nie odpuszcza... U mnie sn, cc i teraz coś :)

    Plus kalkulator jakie masz szanse dla zabawy:
    https://mfmunetwork.bsc.gwu.edu/PublicBSC/MFMU/VGBirthCalc/vagbirth.html
    :P
    Grupę obserwuję od dawna:) chcialam zobaczyc jak tutaj sytuacja.

    Powodzenia!

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 5 października 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak urodziłam 2 dzieci po 1 cc. Polecam polecam. Jeżeli się chce to naprawdę jest mozliwe. taki poród może być wspanialym przeżyciem.

    nutka, UK lubią tę wiadomość

  • mamania Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 26 października 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam I naturalny (powikłany mocno), II cc i teraz sobie myślę, że może uda się naturalnie. Miło wspominam swoje cc, ale już gorzej jest "po", w końcu to operacja, i te atrakcje w postaci endometriozy gratis do cc...

    mamania
  • Agatka_46 Autorytet
    Postów: 939 435

    Wysłany: 31 października 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 2011 urodziłam cc i teraz w Lutym marzy mi się urodzić fizjologicznie ajjj.

    belladonna lubi tę wiadomość

    MATKA 2:0 <3
    Ola 17.02.2011
    Martynka 02.02.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2016, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po cc się super czułam, ale z maluchem już nie było tak fajnie. A mam porównanie do sn, bo córka była właśnie urodzona naturalnie. Dlatego teraz jeżeli nie będzie się nic złego dziać to chcę rodzić naturalnie. Jeżeli nie to mogę się zgodzić na cesarkę, ale napewno nie na zimno jak w przypadku syna :/

    nutka, belladonna, polozna_patrycja lubią tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 2 grudnia 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę wam, żeby się udało;) Ja będe walczyć!;)

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Deneira Autorytet
    Postów: 588 112

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolezanka niedawno urodzila sn po cc :)

  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja urodziłam 20 mcy po cc siłami natury i bez nacięcia krocza. Polecam jak tylko lekarz pozwoli.

    belladonna, kark lubią tę wiadomość

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również urodziłam sn po cc
    mnie lekarka namawiała, ja nie chciałam, bałam się
    Potem w szpitalu nie chcieli mnie wpisać w planowane cc, kolejni lekarze namawiali na próbę sn więc uznałam że spróbuję
    pogadałam z położną, oswoiłam strach i udało się bez problemu, bez nacinania :)
    Teraz się cieszę że spróbowałam ale na początku byłam przerażona tym pomysłem ;)

    zakocona, belladonna, UK, kark lubią tę wiadomość

    82doroeqdnooy9dr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierwszy porod mialam naturalny, drugi cesarka (30 tydz, problemy z cisnieniem, czulam sie okropnie po niej) za jakies 5 lat, jezeli nie zmienimy swoich planow chcielibysmy miec 3 dziecko i marze o sn, ale czytalam tez o mozliwosci pekniecia macicy i tp, wiec chyba balabym sie rodzic naturalnie ze wzgledu na swoje zdrowie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa na pęknięcie macicy wynosi 0.5% :)

  • nasti93 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 lutego 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaka powinien być minimalny czas po cc, żeby móc spróbować porodu sn?

    nasti93
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z własnego doświadczenia zauważyłam, że jak jest 2 lata to to większości lekarzy wystarcza. Jak jest poniżej to co 2 twierdzi, ze to za duże ryzyko i trzeba się nieźle naszukać i nawkurzać. A im więcej niż 2 tym lepiej.
    Ja będę mieć 2.5 roku i jeszcze nikt mi nie powiedział, że to za mało :)

  • Zuza1987 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 12 lutego 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , od ostatniego poniedziałku temat mojej blizny nie daje mi spokoju. W poniedziałek byłam na usg (28-32 tc) z malutką wszystko ok. Natomiast lekarz również zajrzał do mojej blizny ( badanie przez powłoki brzuszne) i stwierdził, że blizna ma 1,7 mm a w niektórych miejscach wątpliwa ciągłość blizny. Ta informacja jest dość niepokojąca ( niestety moja lekarz prowadząca jest na wakacjach, telefonicznie mnie uspokoiła, że nic się nie dzieje i żyć normalnie) jednak ten temat nie dawał mi spokoju. Wczoraj udałam się na kolejne usg. Lekarz, który mnie przyjmował, mówi że przyjął około 12 tyś porodów w swoim życiu i tylko raz widział pękniętą macice. Następnie wykonał mi badanie usg. Już przez powłoki brzuszny twierdził,że ciągłość jest zachowana ale jeszcze dla pewności wykonał badanie transwaginalnie. Dojechał do samej blizny i stwierdził, że ciągłość jest zachowana a blizna w najcieńszym miejscy ma 3.9 a w najgrubszym 4,9. Moje pytanie jest czy miałyście do czynienie z takim kłopotem i co myśleć o tych rozbieżnych badaniach. Chyba to transwaginalne jest dużo bardziej wiarygodne , prawda? z góry dziękuje za pomoc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że dołączam do mam, którym udało się urodzić sn po cc :)
    Bez oksytocyny, środków przeciwbólowych, nacięcia krocza, przebijania pęcherza i innych ingerencji medycznych - 100% natury <3

    wiki_1989, Marietta lubią tę wiadomość

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 20 marca 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark, gratulacje!!! Witaj w klubie. Przyznasz że to zupełnie inny poród kiedy można po cc urodzić sn. Gratulacje!!!

  • wiki_1989 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 26 marca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo jak dobrze, że są tu kobiety, które rodzą naturalnie po cc :) Kark gratulacje!! Moje przygotowania zaczęły się już 4 mies. po cc. Teraz w końcu nabiorą tempa, bo jestem w 5tc. :) Także mam nadzieję na udany vbac w listopadzie :)

    wiki_1989
  • loki-koki Ekspertka
    Postów: 231 61

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałam zapytac jak to jest po pierwszej cc czy mogą zmusić kobiete do naturalnego porodu czy to jest decyzja kobiety?

    dqpranli4dnq2fwj.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ