X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród sn po cc- komu się udało
Odpowiedz

Poród sn po cc- komu się udało

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 29 maja 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że nie mogą, mogę się nie zgodzić na naturalny poród i nie mogą mnie zmusić. Lekarz pracuje w szpitalu w którym rodziłam. W czasie ciąży z córką wydawało mi się, że jest zwolennikiem porodów sn. Może i jest. No, ale tak mi powiedział jak napisałam.

    Nie wiem czy to zależy z jakich powodów było CC, w karcie mam wpisane tylko, że CC z braku postępu porodu w I fazie, o dziecku nic nie jest opisane czy coś więcej, mi córka wcale nie wstawiła się w kanał rodny, za duża główka na moją miednicę albo złe ułożenie główki.

    I poród po cc nie może być w jakikolwiek sposób farmakologicznie przyspieszany, wywoływany. Powinien przebiegać całkowicie naturalnie.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 31 maja 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobieta powinna wyrazić zgodę na próbę porodu sn po cc. To oznacza że nie można przymusic do porodu sn po uprzednim cc. Mówiąc szczerze to w obecnej chwili trudniej znaleźć lekarza który zgodzi się na vbac niż tych którzy od razu robią cc po cc. Zatem rozważania chyba teoretyczne bo naprawdę w niewielu miejscach w PL są lekarze którzy wspierają poród sn po cc.

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 31 maja 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline porod sn po cc może być wspomagany oxy i może być wywołany. Musi być jednak wówczas nadzorowany. Znam mamy ktore rodziły vbac z oxytocyna z zzo więc to zależy od szpitala i personelu.

  • loki-koki Ekspertka
    Postów: 231 61

    Wysłany: 31 maja 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuję za odpowiedzi, ja sama nie wiem jakbym wolała czy sn czy cc po cc. Ale rozumiem ze to mój wybór? bo juz róznie czytałam w internecie. Czyli jak lekarz prowadzacy nie da skierowania na cc to wystarczy ze w szpitalu nie podpisze zgody na podjecie proby porodu sn?

    dqpranli4dnq2fwj.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba przed planowym cc należy przejść kwalifikacje do cc.więc albo lekarz prowadzący musi Cię skierować na cc albo musisz w szpitalu dowiedzieć się jak kwalifikuje się do cc w danej placówce. Samo "niepodpisanie" nie da terminu cc o który różnie w różnych szpitalach bywa. Do szpitala przecież nie pojedziesz w skurczach porodowych żeby mieć cc. trzeba ustalic wcześniej termin w szpitalu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Ja rodziłam po 5 latach od CC siłami natury. Lekarze się bali i byłam otoczona wręcz nadmierną opieką i udało się:) 7 godzin trwał poród - było to w 2008 roku. Teraz jestem w trzeciej ciąży, ciekawe jak będzie tym razem ;)

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belladona - nie przeczę, możesz mieć rację, pewnie jak piszesz, bardzo dużo zależy od lekarzy, szpitala.

    Ale tak jak piszą dziewczyny, lekarz musi wystawić skierowanie na cc i trzeba umówić się na konsultację w tej sprawie, takie konsultacje ustala się chyba ok 32tc jeśli w ciąży nic się nie dzieje.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline- dokładnie tak napisałam powyżej. Że nie wystarczy się nie zgodzic na próbę porodu sn bo planowe cc trzeba ustalic wcześniej. Zresztą wydaje mi się że nikt nie czeka do końcówki ciąży z decyzja. Mamy które chcą rodzić vbac przygotowują się dużo wcześniej, a te które wolą cc z pewnością wcześniej omawiają to z lekarzem prowadzącym.
    Więc brak zgody na poród sn jest w tym drugim przypadku teoretyczną sytuacją. Za to faktyczna jest sprawa ze kobieta która chce rodzić sn po cc musi podpisać zgodę na taki poród.

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suzana kolejny poród może być łatwiejszy. U mnie było za trzecim razem (drugim po cc) najszybciej i najsprawniej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna - oby :)

  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 17 lipca 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) również jestem fanka strony naturalnie po cięciu ;-) jestem po dwóch cc. Przy drugim cc miało być SN ale moja Pani dr nie mogła się pojawić na porodzie i inny lekarz powiedział ze "pęknie macica i umrze Pani i dziecko!to skrajna głupota!" Wiec wystraszona znów dałam się pociąć ;( Tym razem jednak mam zamiar walczyć, znalazłam już lekarza i mam nadzieje ze się uda :-)

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 18 lipca 2017, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antea - jestem mocno zaskoczona, że udało Ci się znaleźć lekarza który jest chętny do próby sn po dwóch cesarkach, po jednej owszem, bardzo często, ale dwie cesarki po sobie to raczej mało który lekarz by się tego podjął, w 90% szpitali na pewno nie chcieliby się zgodzić w twoim przypadku.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • antea Koleżanka
    Postów: 55 47

    Wysłany: 18 lipca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nie było łatwo znaleźć lekarza :-) w moim mieście wiem tylko o dwóch którzy przyjmują takie porody.

    eef9ea829bfa98ddca7184863e2ba221.png
  • maybe Koleżanka
    Postów: 40 11

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja rodziłam cc 4 lata temu i teraz jestem w drugiej ciąży. CC miałam z powodów okulistycznych, ale tym razem okuliści nie widzą żadnych przeciwwskazań do naturalnego porodu wiec mój gin. powiedział, że mogę rodzić naturalnie, ale jeśli wystąpi najmniejsze zagrożenie albo nieprawidłowość przy próbie porodu sn to natychmiast biorą mnie na stół. Słyszałam, że po dwóch cesarkach już się wyboru nie ma, ale nie wiem czy to prawda.
    Pozdrawiam Was :)

  • mimi87 Autorytet
    Postów: 304 192

    Wysłany: 2 października 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie poród na dniach. Pierwszy poród miałam cc 20 miesięcy temu teraz lekarz chce mnie zmusić do sn. Boje się strasznie bo z synem czekali do ostatnich sekund i urodził się z zamarteicą urodzeniową i 6 pkt i boje się powtórki z rozrywki.

    synuś ma już 18 miesięcy a w brzuszku Madziunia <3
    zi13sek22ff6wp77.png
    nasz Bartuś
    ex2bwn156t8mofjo.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ