X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród poród - razem z m czy sama?
Odpowiedz

poród - razem z m czy sama?

Oceń ten wątek:
  • Marzus Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 marca 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wyobrażam sobie rodzić z partnerem, mimo, że tak przekonywujecie, że warto, ja wolę jednak sama :)

  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 23 marca 2015, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież wybrałam poròd z mężem. Na pewno będzie wsparciem, bedzie ogarniał rzeczywistość na bank lepiej niź jak bym była sama. Poza tym ob nawet nie chce przyjąć do wiadomości innej opcji :) zobaczymy czy nie pożlaujemy ;) musze go o wielu rzeczach uprzedzić ;)

    domi lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Sajgonara Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się ze wszystko jest kwestią dogadania. Przed nami jeszcze dużo czasu ale Swojemu już zapowiedziałam, że ma się trzymać z dala od pępowiny i że podczas porodu odpowiada za ZZO :-)tzn jak będzie jakiś problem ma znaleźć anestezjologa i go przyprowadzić :-)

    1usapx9ipf1hd7n0.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety przez drugi poród musiałam przejść sama. Zaczęłam rodzić w nocy, mąż musiał zostać w domu z córką.
    Ponieważ wszystko bardzo szybko się działo to brak kogokolwiek obok odczułam dopiero po porodzie - nie miałam nikogo do pomocy podczas obmywania się. I nie chodzi o to, że miałam jakieś problemy bo czułam się słabo. Nie, brakowało mi kogoś w tak trywialnej sprawie żeby podać mi głupi ręcznik gdy stałam w wannie, a krew ze mnie ciekła i nie chciałam zachlapać całej podłogi... No i ogólnie jak zostałam na porodowej sama to było mi tak smętnie przez prawie 3 godziny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam zamiar rodzić z mężem i nie wyobrazam sobie,że mogłoby go przy mnie nie być. jak myslę teraz o tym, to po prostu wydaje mi się że będe czuła się przy Nim bardziej bezpiecznie.

    alicja_, polkosia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po przeżytym porodzie z mężem stwierdziłam że nigdy nie będę rodzić bez niego. Bo chyba bym nie dała rady bez jego wsparcia.
    A mój chłop to naprawdę ciężki w życiu jest ale w trakcie porodu całe 13 godzin był ze mną i zachował się jak by mi ktoś chłopa zamienił. Spisał się na medal. I nabrał więcej szacunku chyba do kobiet widząc co kobieta przechodzi w trakcie porodu.
    Jestem za wspólnym porodem.

    polkosia, zakocona, sylwiaśta159, Ulciak lubią tę wiadomość

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tylko z Mężem! :) Już na wstępie mu powiedziałam,że sama nie robiłam to i sama rodzić nie będę ;) Poza tym, czujemy się bardzo swobodnie przy sobie,więc nawet jak będę się drzeć,to nie będzie mi głupio. Do tego Mąż sam powiedział,że nawet gdybym nie chciała rodzić z nim,to on ma to w nosie. Na tej porodówce będzie cała jego najbliższa rodzina,bo żona i na razie jedyne dziecko, i on chce być tam z nami,a nie gdzieś oderwany w poczekalni. Tym bardziej,że poród to trudne doświadczenie,więc chce być przy ukochanej i wyczekanym synku :) I za to jego podejście jestem mu naprawdę wdzięczna :) <3

    qXNVp2.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 27 listopada 2015, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież wybrałam poròd z mężem, i jestem mu za to wdzięczna ze byliśmy w tej ważnej chwili razem, wspierał mnie i pomagała mi jego obecność

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mam mieszane uczucia, mój chce być przy mnie, ale tak jak już któraś z dziewczyn napisała, wolałabym, żeby był ze mną w sali oczekiwań, masował mi plecy, ale na czas samego porodu wolę żeby był nieobecny. Nie chcę, żeby mnie wtedy widział, niestety mój mąż należy do trochę infantylnych osób i mogłoby zepsuć to nasze późniejsze łóżkowe relacje. On sobie nie zdaje sprawy co się tam kroi, ba nawet ja nie jestem do końca przekonana, bo to pierwsza ciąża. Również podziwiam tych facetów, którzy nie boją się uczestniczyć w tym wydarzeniu i potem jeszcze bardziej kochają i pragną swoje partnerki.

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dark Angel666
    Ja tez nie bylam przekonana by być z mężem na porodowce bo wiadomo troche tak dziwnie.Potem jednak koleżanki doradzaly Mi zeby byl i z kolei Mój nie chcial.
    Jednak w końcu bylam z Mężem i nie żałuję.Bardzo Mi pomógł i Mnie bardzo wspieral.Widzial jak Mala sie rodzila i odcinal pępowinę.Narzekal ze nożyczki tępe Mu dali bo na dwa razy przecinał:) Nie zepsulo to relacji miedzy Nami a nawet polepszylo bo widział przez co przeszłam i ze bolal poród ale NIE zemdlal:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale musisz porozmawiać z Mężem i nic na siłę bo musi sam chcieć.Ale co mogę doradzić warto miec kogoś przy sobie w trakcie porodu bo tez inaczej na Ciebie patrzą bo nie raz slyszy się ze są lekarze czy polozne nie mile jak kobieta rodzi.Ja będąc na salali np zaczelam wymiotować i się wystraszyłam ale pielegniarka wyjasnila ze szyjka się rozszerza i tak się zdarza.
    Po tym jak Mala urodzilam to pielegniarka zabrala dziecko i Męża a Mnie doprowadzali do ladu :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pomoc meza była nieoceniona. Co prawda skończyło sie cc, ale do tego czasu bez niego bym sobie nie poradziła nawet z wypełnianiem papierow i podpisywaniem zgody, bo juz słabo ogarniałam. Mysle ze warto spróbować, a jesli partner nie bedzie czuł sie na siłach, to poczeka na korytarzu;) ja sie cieszę, ze moj tyle mi pomógł i zmieniło to miedzy nami relacje tylko na plus, mimo ze wyglądałam bardzo nieestetycznie;) poza tym chyba tez dzieki temu jeszcze bardziej zakochał sie w synku;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja nie jestem jeszcze przekonana, na pewno chcę żeby był w pierwszej fazie porodu, ale później już chyba bym wolała być sama. U nas sprawa wygląda inaczej, M źle się czuje gdy widzi gdy ja cierpię, a nie może mi pomóc (tak było gdy poroniłam poprzednie dzieciatko). Był wtedy przy mnie cały czas, ale wiem jak przeżywał będąc bezsilnym na moje bóle i skurcze przez te 8 godzin, zanim doszło do porodu.

  • Biedroneczka29 Autorytet
    Postów: 2857 2098

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem od początku do końca :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Sofija <3
    Udalo sie w <3 <3 <3 <3 <3 <3 cyklu :)
    201602294556.png
  • Deneris Koleżanka
    Postów: 34 35

    Wysłany: 7 lutego 2016, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za sobą dwa porody, obecnie na dniach oczekuję na trzeci. Pierwszy poród 15 lat temu przeżyłam bez męża, drugi 10 lat temu z mężem, trzeci mamy zamiar przeżyć również razem, jeśli chodzi o mnie i porównanie w przypadku mojej osoby to nie chciałabym nigdy rodzić już sama, z mężem czułam się bezpiecznie i był bardzo pomocny i opanowany, w relacjach małżeńskich po tylu latach nic się nie zmieniło tylko my ustaliliśmy, że w ostatniej fazie porodu stoi za moją głową, a nie ogląda moje krocze. Nie będę nikogo przekonywać do rodzinnych porodów, to kwestia przedyskutowania tego tematu we własnym zaciszu i dopasowania tego do własnej sytuacji i relacji z partnerem.

    Agness27 lubi tę wiadomość

    Deneris
  • plkasia Koleżanka
    Postów: 47 8

    Wysłany: 7 lutego 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogole do glowy mi nie przyszło, zeby rodzic bez meza.. Sama miałabym byc? przeciez on jest moją najblizszą osoba, moim przyjacielem, wie o mnie wszystko, widział mnie w roznych sytuacjach. Komu mialabym bardziej zaufac niz jemu?

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 17 marca 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam następujące obserwacje. Studiowałam położnictwo i chwile pracowałam na porodówce,więc widziałam wiele porodów zarówno rodzinnych jak i "samemu". Tu nie ma odpowiedzi jednoznacznej co jest lepsze. Ja nie wyobrażałam sobie mojego męża na porodówce dopóki nie zaszłam w ciążę. Generalnie jeżeli związek jest bardzo silny emocjonalnie i kobieta w 100% ufa swojemu mężczyźnie to on jest dla niej największym wsparciem. I nie chodzi tu o to w jakiej sytuacji ją widzi (ból, krew, pot, łzy) bo tego można sprytnie uniknąć. Najlepiej się wcześniej umówić w jakich sytuacjach chciałoby się pozostać tylko z położną (podmywanie, badanie wewnętrzne, zakładanie wenflonów, zmiana pokrwawionej pościeli, sam okres parcia) i wtedy położna daje znać kiedy tata daje nura na korytarz. Tu głównie chodzi o wsparcie emocjonalne. Jesli wasz facet nie interesuje się porodem i najchętniej poszedłby wtedy na wódke z kolegami to nie wolno go namawiać ! Wtedy będzie to pamietał jako traume. Mężczyźni są niecierpliwi wielogdzinnym porodem, nudzą się, marudzą "czemu totyle trwa - zróbcie cos!" itp. A inni są bardzo zaangażowani, chcą pomóc, przytulić pomasować. Nie mówie ze jedni są gorsi od drugich - po prostu mają inne charaktery. Jedni się nadają do porodu a zamiast innych lepiej jechać np. z siostrą/ przyjaciółką. Wy same kobitki musicie wyczuć jaki jest wasz facet i nie namawiać go na nic, nie obrażać się jesli nie chce. Wyjdzie wam to na dobre.
    Mój wcześniej mówił ze nie chce byc nigdy przy porodzie. Zmienił zdanie jak zaszłam w ciąże, chodzi na USG, interesuje się itp. i sam powiedzial ze jedzie ze mną rodzić, ale nie chce przecinać pępowiny i gapić się na krocze. Także życze wam powodzenia w decyzjach i pięknych porodów w towarzystwie mężczyzny jak i bez :)

    Cigaretta lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • Ollaala Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 24 marca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bede rodzic z mężem wcześniej też rodziłam duzo mi pomogl

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 28 marca 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mielismy uzgodnione, ze maz jest w 1 fazie, a na parcie i szycie wychodzi. Generalnie w trakcie przydal sie na poczatku jako towarzystwo i "przynies, podaj" natomiast jak dostalam mocnych skurczy nie chcialam, zeby mnie ktokolwiek dotykal, ani do mnie mowil:p niee mialam zzo wiec bolalo bardzo i bylam calkiem wylaczona z otoczenia, taki moj sposob na przetrwanie bolu

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 1744 2572

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rodziłam z moim i nie żałuję tej decyzji. Był przy mnie cały czas, wiedział jaką ciężką drogę musiałam przejść, żeby urodzić córeczkę;)
    Poza tym w tym samym czasie był inny poród, i mimo to, że było kilka położnych musiały dzielić się pomiędzy nas. Ja jednak czułam potrzebę większej opieki ze strony lekarza. Dla nich to był kolejny poród, dla mnie coś wyjątkowego. Więc cieszę się, że ktoś bliski był przy mnie.

    👩30 lat 👨‍🦱 34 lata
    2015 💔
    2015 Julia ❤️👶
    2017 Antoni ❤️👶
    Termin: 29.09.2024 Zosia 🩷
    preg.png[/url]
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ