X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród do wody
Odpowiedz

Poród do wody

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia nie masz mozliwosci sie podsuwac do gory. Ponoc kobiety maja tendencje do tego ze chca w wannie siadac. A to uniemozliwia odebranie porodu.
    Tak opowiadala nam polozna w szkole rodzenia.
    Czesto kobietki sie kreca wierca. Podczas parcia szukaja pozycji wygodnej, a te z reguly sa zakazane.

    Oczywiscie wszystko wiem od innych. Mam nadzieje ze za 1.5 miesiaca bede mogla opisac swoje doswiadczenia :)

    MonikaDM lubi tę wiadomość

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 13 lipca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wlasnie szukam wiecej informacji w jakich pozycjach mozna rodzic w wodzie widzialam ze mozna na siedzaco w wannie jest specjalne miejsce zeby usiasc, na kucaka trzymajac sie za specjalne uchwyty albo opierac glowe o brzeg wanny ale jesli o samo parcie chodzi to niewiem.
    Ja uznalam ze jak mi bedzie niewygodnie to wyjde na same parcie juz, a wczesniej tez chce na pilce posiedziec :) Ale zobacze jak to wyjdzie tak naprawde :P
    Ja napisze za miesiac ;)

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 19 lipca 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę o porodzie we wannie, ale u mnie opcja jest płatna :-/
    Ogólnie to tez niewiadomo jak wszystko się potoczy, ale poród we wannie wydaje mi się mniej bolesny, mniej stresujący. No zobaczymy już niedługo jak będzie ;-)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    któras z was rodziła w wodzie?
    bardzo wam kłady pod nogi rzucali?
    jakie argumenty słyszałyście przeciw?
    wiem ze położnym nie chce sie w to bawić i bardzo utrudniają.

    może jest tu ktoś kto rodził w wodzie w Katowicach w szpitalu bonifratrów?

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Karwala Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 25 lutego 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję rodzić w wannie w Siemianowicach. Wanna jest bezpłatna, a położne polecają korzystanie, bo mniej boli i mniejsze ryzyko uszkodzenia krocza. Ale samo parcie zalecają już w fotelu, bo bezpieczniej. Zobaczymy jak będzie naprawdę.

  • /Natalka Przyjaciółka
    Postów: 276 47

    Wysłany: 25 lutego 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest różnica pomiedzy porodem w wodzie a immersja wodna. to co opisujesz to nie do konca to o co mi chodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 20:23

    hchy3e3kiyb8yirx.png
  • Ursa_Major Znajoma
    Postów: 26 25

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /Natalka wrote:
    któras z was rodziła w wodzie?
    bardzo wam kłady pod nogi rzucali?
    jakie argumenty słyszałyście przeciw?
    wiem ze położnym nie chce sie w to bawić i bardzo utrudniają.

    może jest tu ktoś kto rodził w wodzie w Katowicach w szpitalu bonifratrów?

    Na Łubinowej można rodzić w wodzie - trzeba wykupić położną za tysiaka, ale wtedy na pewno nie będzie Ci nikt rzucał kłód pod nogi :)

    Termin - 21.09.17 - Będzie Leszek ! :)
  • Natas92 Debiutantka
    Postów: 7 10

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chciałabym rodzić w wodzie. - jeszcze lepiej w domu w basenie :)
    Czy wiecie jak to wygląda na Podkarpaciu (Rzeszów)?

  • elcia_aa Autorytet
    Postów: 402 431

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę rodzić w wodzie w zabrzu, mam nadzieję, że wszystko tak się potoczy że mój plan się powiedzie;)

    I i II IVF Medart Poznań
    III IVF NOVUM 5.01 transfer 2 groszków, 8dpt-30 11dpt-120, 35dpt mamy <3
    wwgzgzu37ir54715.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 września 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Gliwicach, gdzie chcę rodzić, też ponoć jest możliwość urodzić w wannie, ale nie przy wszystkich położnych, więc zalezy jak się trafi. No i wanna jest jedna, i do porodu i do immersji, a jakoś ją trzeba podzielić między rodzące. No i położna mówiła też, ze łożysko rodzi się już na łóżku, a zeby do niego dotrzeć to trzeba wyjść z łazienki i przejść na swoją salę, więc trochę słabo. Generalnie nie zniechęcano mnie wprost, ale te kilka faktów nie działa zachęcająco. Pewnie coś w tym jest, że położnym nie chce się w to bawić. Ale samą kąpiel dla złafodzenia bólu bardzo polecają i generalnie jest nacisk na poród aktywny.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 12 października 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie doświadczenia? Czy rzeczywiście jest “mniejszy” ból niż poza woda? Jak monitorowali wam serduszko maleństwa? Jak sprawdzali rozwarcie? Miałyście jakieś komplikacje? Popekalyscie? Musialyscie z jakiegoś powodu, w trakcie porodu wyjść z wody?

    Mamy które rodziły na „sucho” i w wodzie, prosze o porównanie - który poród wybralybyscie po raz drugi?

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się udało urodzić DO WODY choć tego nie planowałam. W wannie spędziłam niecałą godzinę już z pełnym rozwarciem. Nie miałam zapisu KTG, położna tylko osłuchiwała tętno co jakiś czas. Najpierw leżałam sobie na boku i trzymałam się uchwytu. Potem położna powiedziała żebym ukucnęła a od tylłu pod pachami trzymał mnie mąż. Nie kazała mi przeć, mówiła żebym w miare możliwości pozwoliła się urodzić dziecku siłą samego skurczu i tak było. Maluszek urodził się do wody i położna go wyjęła, dała mi na piersi i zaczęła spuszczać wodę do urodzenia łożyska. Dzidziuś rzykryty pieluchą cały czas był ze mną. Jak urodziłam łożysko, maluszka dostał tata, a ja poszłam (tak normalnie wstałam, wyszłam z wanny i poszłam na nogach) do sali obok żeby lekarz obejrzał krocze. Było małe pęknięcie, kilka szwów na skórze. Przeżycie niesamowite. Pierwsze dziecko urodziłam klasycznie na łóżku z nacięciem krocza. Te dwa porody były nieporównywalne. Po doświadczeniu porodu do wody nigdy bym już inaczej urodzić nie chciała. POLECAM !!!

    Rencia lubi tę wiadomość

    bluszczynka
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ