X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Jaka pozycja najlepsza ?
Odpowiedz

Jaka pozycja najlepsza ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie mamusie :) mam do wypełnienia ankietę do szpitala... jedno z pytań brzmi w jakiej pozycji chciała bym rodzić. Nie mam zielonego pojęcia ;D dlatego chciałam zapytać jakie są wasze doświadczenia co do pozycji porodowych. polecacie jakąś w której faktycznie dobrze wam się rodziło? już może oszczędzę sobie pytań czy faktycznie tak boli bo chyba umrę ze starchu jak mi napiszecie ze tak :P pozdrawiam :)

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie boli tak bardzo, jak sobie to wyobrażasz, serio ;) Ja parłam część w przysiadzie, a na koniec tak klasycznie na plecach.

    Niuninka lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to troszkę mnie uspokoiłaś co do tego bólu :) choć nie jedna mama już mi mówiła ze z czasem zapomina się o tym bólu z porodu.

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie pamiętam już jaki to był ból, wiesz? :) Praktycznie jak mi córę dali, to zapomniałam :D Taka byłam nią zajarana, że nic innego się nie liczyło.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • olka23 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2016, 13:43 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 stycznia 2017, 18:49

  • Niuninka Ekspertka
    Postów: 202 205

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też wyczekuje synka wiec pewnie i ja tak bedę miała ze zapomnę :D oby ;D co do pozycji to wygrywa przysiad jak widzę na razie :)

    v5abdqk3uteg5ykx.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 25 lutego 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuninka, ja parłam na kolanach... tzn klęczałam a ramionami i głową byłam oparta o łóżko... mi tak było bardzo dobrze! :) i polecam masaż krocza, możesz zacząć już teraz :) ja po 1,5 miesiąca masażu i rodząc w ww pozycji urodziłam córkę 4150g bez nacięcia/pęknięcia krocza :) kilka godzin po porodzie siedziałam po turecku

    Niuninka, ayka lubią tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 25 lutego 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj niuninka :)
    U mnie szpital jest mały, gminny i tu z góry jest narzucone ze końcówka porodu tylko na lezaco i nie dają znieczulen. Ale ogólnie ma świetną opinie. Wiesz ze ja po cc wiec przed kolejnym cc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 15:09

    Niuninka lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • zita123 Przyjaciółka
    Postów: 81 22

    Wysłany: 29 lutego 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam w pozycji leżącej i było ok, w trakcie porodu jak miałam 5 cm rozwarcia usiadłam na worek sako i to dla mnie była masakra. A znajome opowiadają, że piłka i worek były zbawieniem.

    zita123 8p3odqk30jbhwasq.png
  • kolet Koleżanka
    Postów: 47 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też rodziłam na leżąco,a raczej na półsiedząco i nie polecam tej pozycji. Najlepiej byłoby mi opierając się rękami o łóżko i klęcząc, ale oczywiście w naszym szpitalu poród tylko w takiej pozycji. Żałuję ogromnie, że nie wymusiłam innej pozycji, bo parłam 1,15 i czułam, że ciężko mi to idzie właśnie przez pozycję. Do tego obowiązkowe nacięcie, a dziecko wcale nie wynagrodziło mi bólu, który czułam przy nacięciu. Radziłabym zaznaczyć w planie porodu, że nie zgadzacie się na nacięcie bez znieczulenia, bo ja przy drugim ewentualnym porodzie tak zrobię.

    kolet
  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 26 kwietnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam fajny artykuł w temacie:

    http://dziecisawazne.pl/dlaczego-warto-rodzic-pozycji-wertykalnej/

    Ja szykuję się już na bitwę z położną o pozycję wertykalną. ;p

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 1 maja 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez cały poród wybierałam dowolną pozycję. Przeszłam przez piłkę po klęczki. Choć mnie to zaskoczyło, to na koniec przyjęłam pozycję pollezaca :) okazało się, że w niej było mi najwygodniej. Także nie ma się co tak bać tej pozycji, być może ciało samo ja wybierze.
    A bólu się nie bój. To raczej wysiłek. Zajrzyj do wątku 'jak bolą skurcze porodowe ' w zakładce 'po narodzinach' :)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Nowa
    Postów: 3 6

    Wysłany: 11 maja 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnią godzinę mojego trzygodzinnego porodu przy każdym skurczu klęczałam na podłodze z oparciem ramion na czymś/kimś... można powiedzieć że ból zwalał z nóg i nie było innej opcji :P nawet na izbie przyjęć nie dałam rady usiedzieć na krześle a że na izbie skurcze były już co 3 minuty to zanim się pozbierałam z tej podłogi to za chwile znów tam biłam pokłony :D Parcie trwało tylko 10 minut na leżąco bo tak czułam że bym chciała, nawet nie przyszło mi do głowy żeby wstać.

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 15 maja 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lezalam inie wyobrażam sobie, że moglabym rodzić inaczej.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • FreshMm Autorytet
    Postów: 1367 1388

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam możliwość wyboru dowolnej pozycji, a odpowiadała mi pozycja półsiedząca-półleżąca :)

    Iwr0p2.png

    6JOCp1.png


  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 40

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najpierw jak glówka się obniżała to na boku z nogą na podpórce-spoko. Na kilka ostatnich skurczy położna przewróciła mnie na plecy, mąż podpierał plecy i głowe żeby dotykała klatki piersiowej a ja z całej siły trzymałam się tych specjalnych podpórek i na serio było dobrze. Te podpórki są super , bez nich ciezko by mi było wsadzić całą "parę" w parcie. Trzymasz się ich i przesz w przeciwnym kierunku, jakby odpychasz się od nich - duża ulga i zajmuje ręce.

    kasza lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 10 października 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lezac klasycznie i na pieska ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2016, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 17 grudnia 2016, 13:13

  • zakocona Autorytet
    Postów: 4025 3871

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdej pozycji, w jakiej było mi wygodnie, ale wyparłam syna na boku leżąc. W sumie to dobrze mi tak było, kompletnie nie miałam siły wstać z tej pozycji (miałam robione jeszcze KTG przy partych ze względu na zielone wody płodowe).
    Drugi poród chciałabym zakończyć w wodzie, strasznie żałuję pod tym względem, że musiałam wyjść z wanny przez te ziel wody.

    Ciąża podczas kp <3
    f2w3rjjg8mtxbbsd.png
    atdc4z175b5gir53.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez I fazę porodu stałam a jk nie dałam rady to klęczałam jak do modlitwy. Jak zaczęły się parte to też na klęczkach, dopiero przy pełnym rozwarciu położyłam się.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ